اخبار بهائیت

اخبار بهائیت (832)

بهائیت در ایران : تشکیلات بهائیت از ساخت و پخش برنامه رادیویی خود در کشور اردن خبر داد. اولین سوالی که بدنبال شنیدن این تیتر خبری به ذهن می آید این است که  چرا تشکیلات بهائیت از نهی تبلیغ پیامبرخوانده‌ی خود در شامات، تنها به ممنوعیت تبلیغ در اسرائیل پایبند است؟!

بهائیت در ایران : کتاب «سازمان سیاسی بهاییت»، ضمن تشریح ساختار سازمانی بهائیت، با استفاده از اسناد لانه جاسوسی به بیان «تاکتیک حقوق بشر» که از آغاز انقلاب اسلامی برای مبارزه با جمهوری اسلامی مورد بهره‌برداری قرار گرفته، پرداخته است.

کتاب جدید موسسه مطالعات و پژوهش های سیاسی با عنوان «سازمان سیاسی بهاییت» به قلم دکتر حمیدرضا اسماعیلی و ویراستاری دانشمند فقید، مرحوم علی اکبر رنجبر کرمانی، منتشر شده است.

بهائیت در ایران : بهائیت از حدود یکصد وشصت سال قبل تاکنون به عنوان یک فرقه انحرافی در جامعه ایران مطرح شده است.در این مدت حکومت ها و نهادهای مذهبی همواره واکنش تند ومنفی نسبت به این گروهک ابراز داشته اند. فراوانی ردیه نویسی علیه بهاییت نشان از عدم قبول آنان در جامعه ایران بوده است. بررسی فعالیت هایی یکصدوشصت ساله بهاییت نشان می دهد که آنان همواره با انجام فعالیت های گسترده تبلیغاتی به دنبال اثبات خود بوده اند وعلی رغم تلاشهای گسترده در این مدت نتوانستند، حتی  یک برگه مهمور وسند تأییدی از مجامع ایرانی و اسلامی بگیرند و رسمیت این فرقه همواره محل تأمل وخدشه جدی قرار گرفته است.برای فرار از این افتضاح بزرگ تاریخی، فرقه ضاله با پروپاگاندا و تبلیغات رسانه ای انبوه و با راهبرد «مظلوم مقتدر» سعی دارد چهره غیرمشروع خود را موجه نشان دهد و در مواقع خاص با ترفندهای خاص خود را در جوامع «ستم کش» مطرح کند شاید عدم مشروعیت خود را به نوعی کتمان کند؛ مسیری که صهیونیست ها برای فرار از غصب فلسطین آن را پی می کنند.

پنج شنبه, 08 مهر 1400 04:24

معرفی کتاب: نقد و بررسی احکام بهائیت

نوشته شده توسط

بهائیت در ایران : اقدس یکی از مهمترین کتب فرقه ضاله بهائی است که از اهمیت و اعتبار زیادی نزد این فرقه برخوردار است این کتاب توسط حسینعلی نوی (بهاءالله) و به زبان عربی نوشته شده است و جوهر آثار بهائی و شامل حدود و احکام می باشد.

احکام بهائیت همان احکام بابیت علی محمد شیرازی است که حسینعلی بهاء آن را دنبال کرده و با نسخ و اضافه بعضی از احکام،کتاب اقدس را نوشته است.

سه شنبه, 06 مهر 1400 13:53

معرفی کتاب: معجزه بهائیت سردرگمی و تناقض

نوشته شده توسط

یکی از تناقضات در فرقه ضاله بهائیت مساله خاتمیت رسول اکرم وبشارتهایی است که در این مورد در سایر کتب آسمانی و پیامبران قبل از حضرت رسول اکرم (ص) وعده داده اند. بهائیان برای اینکه بتوانند این انحراف در دین را توجیه کنند به انکار مساله خاتمیت میپردازند وهمچنین مساله معجزه که مخصوص پیامبرانست وجون دست جناب باب خالی ازین اصل مهم درشناخت پیامبراست به توجیه گری وتوضیح گویی پرداخته غافل از اینکه گفتارهایشان ضبط در تاریخ و عالمان به پاسخ و رد آن خواهند پرداخت. دراین کتاب به این مساله یعنی تناقضات درگفتار بزرگان بابیت درمورد خاتمیت پیامبران و همچنین مساله مهم اختصاصی در پیامبران یعنی معجزه به علت خالی بودن دست باب در این مورد پرداخته شده تا نقاب از دروغ پردازیهایی که در لفاظیهای بظاهر عالمانه که سعی در گسترش جهالت بوده اند، بردارد.

بهائیت در ایران : تبلیغ دین از مهمترین و مشکل ترین وظایفی است که خدای عالم به عهده انبیا و اولیا خویش گذاشته است؛ و از امت اسلامی خواسته شده که از بین مردم کسانی را برای فراگیری دین برگزینید و امکانات آنرا فراهم نمایید تا بعد از یادگیری دین به میان مردمان بازگشته و به تبلیغ و آموزش دین بپردازند. در فرقه ضاله بهائیت به مساله تبلیغ اهتمام زیادی گمارده اند و با روشهای نوین تبلیغی که بر پایه جامعه شناختی و روانشناسی افراد پایه گذاری شده به شکار افرادی که در شک و یا بی اطلاع نسبت به دین مبین هستند پرداخته وبا شیوه های جدید و بروز شده به گمراهی مردم میپردازند. در این راه شناخت روشهای تبلیغی این گروه و راهکارهای مقابله با آن برای حفظ جامعه، از وظایف مبلغین و دلسوزان و عالمان است. دراین کتاب به این مقوله مهم یعنی تبلیغ و راههای نوین آن در گروه انحرافی بهائیت و علت پذیرش عده ای و راهکارهای مقابله با آن کار شده که به خواست خدا مفید فایده باشد.

چهارشنبه, 24 شهریور 1400 08:58

معرفی کتاب: تحری حقیقت در بهائیت

نوشته شده توسط

بهائیت در ایران : مهم‌ترین اصل از اصول دوازده‌گانه بهايیت «تحری حقیقت» است. «تحری» در لغت بیشتر به معنای تحقیق و بررسی در اخبار و جست‌وجوی کامل و کاوش و یکی از مهم‌ترین تعالیم «حسینعلی نوری» برای بهايیت است. بنابراین «تحری» در مقابل «تقلید» قرار می‌گیرد. در این کتاب با نگاهی به زندگی و عقاید «باب»، شرایط تحری حقیقت در فرقه بهايیت بررسی می‌شود.

یکشنبه, 21 شهریور 1400 04:32

معرفی کتاب: بهائیت، انگلیس و آمریکا

نوشته شده توسط

بهائیت در ایران : یکى از مباحث مطرح و مهم در دوران معاصر، پدیده استعمار و استعمارستیزى است. اندیشمندان اروپایى نظير «ژرژ بالاندیه» در بیان وضعیت استعمارى یک کشور به مؤلفه‏هایى چون سلطه تحمیلى، ارتباط تمدن‏هاى ناهمگون، وابستگى سیاسى و استعمار اقتصادى اشاره کرده‏اند. مصداق چنین وضعیتى در روابط ایران و انگلستان در قرن نوزدهم و بیستم کاملا مشهود است. در این کتاب - فارغ از هر گونه غرض‌ورزى - با تکیه بر اسناد و مدارک موجود به علل توجه انگلیسى‏ها و امریکایی‌ها به بهايیان، ارتباط متقابل آن‏ها در طول تاریخ و پیامدهاى حاصل از این ارتباط، پرداخته شده است. به گفته مستشارالدوله که در قرارداد 1919 به انگلیس اعتراض کرد: هروقت خارجی ها یک خواب هایی برای اغفال مردم، می بینند دستگاه دین سازی درست می شود.

صفحه1 از104

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی