×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 667

وهابیت و بهائیت تفرقه افکنان تاریخ بشر

یکشنبه, 17 آبان 1394 23:36 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

وهابیت و بهائیت تفرقه افکنان تاریخ بشر

نگاه ادیان و فرقه ها به موضوع مهدویت را داشته باشید

کوتاه و خواندنی

بهائیت در ایران : نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری گفت: امام خمینی(ره) در کتاب کشف الاسرار خود در مورد بهائیت و وهابیت می‌نویسند بهائیت را ایجاد کردند برای کشور شیعه ایران تا بین شیعیان اختلاف و تفرقه بیندازند و از آن طرف فرقه وهابیت را ایجاد کردند تا بین اهل تسنن اختلاف ایجاد کنند.

حجت الاسلام والمسلمین علی اسلامی نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری عصر دیروز در مدرسه علمیه ملاوردیخان قزوین با اشاره به بشارت ظهور منجی از دیدگاه سایر ادیان، گفت: هندویان در کتاب اعتقادی خود راجع به مهدی موعود چنین می‌نویسند پس از خرابی دنیا پادشاهی در آخرالزمان پیدا شود که پیشوای خلائق باشد و نام او منصور است و تمام عالم را بگیرد و به دین خود درآورد و همه کس را از مومن و کافر بشناسد.

وی‌ در ادامه افزود: در کتاب شاکمونی هندوها نوشته شده پادشاهی دنیا به فرزند بزرگ ترین خلائق جهانی، خواهد رسید که بر کوه‌های مشرق و مغرب دنیا حکمرانی کند و بر ابرها سوار شود فرشتگان کارکنان او و جن و انس در خدمت او باشند.

این استاد حوزوی اضافه کرد: شاکمونی در کتابش می نویسد پادشاهی عادل در آخرالزمان می آید که پیشوای آدمیان باشد آن پرچمدار روحانی است که حق و راستی با او باشد همه چیز را به دست آورد هر آنچه که در خشکی و دریاست.

این کارشناس مهدویت با اشاره به ظهور مهدی موعود در کتاب زرتشتیان گفت: مردی بیرون آید از زمین تازیان از فرزندان هاشم با سپاه بزرگ رو به ایران نهد و آبادان کند و زمین پر از عدل و داد کند اهریمنان را منقرض سازد و با تمام اقتدار بر تخت نیک بختی خواهد نشست.

وی اظهار کرد: در کتاب یهودیان تاکید شده منجی جهانی ذلیلان را به عدالت برساند و برای مسکینان زمین به راستی نتیجه خواهد داد در منابع زبور آل داوود، تورات موسی، انجیل عیسی، کتاب مجوس و سایر عهدهای مختلف به ظهور منجی اشاره شده است.

این کارشناس دینی با اشاره به ظهور منجی در کتب و تفاسیر مختلف تصریح کرد:طبری در تفسیر خود قرطبی در تفسیرش، آلوسی در کتاب روح المعانی، سیوطی در درالمنثور و زمخشری در کتاب کشاف خود و فخر رازی در تفسیر کبیرش از ظهور منجی موعود سخن به میان آورده اند.

این کارشناس مهدویت اظهار کرد: در قرآن هم مشهورترین و مهم‌ترین آیه‌ای که به ظهور منجی اشاره می‌کند در سوره قصص وجود دارد که می‌فرماید اراده ما براین قرار گرفته است که به مستضعفین نعمت ببخشیم و آنها را پیشوایان و وارثین روی زمین قرار دهیم، در واقع آن شخصی که می‌خواهد ظهور کند همه ملل و نحل منتظر ظهورش هستند.

امام جمعه تاکستان با بیان اینکه ما نباید چیزی بگوئیم که خلاف نظر حق باشد تصریح کرد: اگر گفتیمبشریت منتظر یک مصلحی هستند بیراهه نرفتیم چون خودشان به این مسأله اذعان دارند بسیاری از ادیانی را که ما باطل می‌دانیم مانند یهود و زرتشت در آمدن مهدی موعود با ما اتفاق نظر دارند.

مصلحی که در آخرالزمان می‌آید باید یک فرد با یک قانون باشد

این استاد حوزوی عنوان کرد: در میان بزرگان و مشاهیر علمی جهان افرادی چون انیشتین و راسل راجع به مهدی موعود می‌گویند آن مصلحی که در آخرالزمان می‌آید باید یک فرد با یک قانون باشد و بر یک مملکت حکمرانی و حکومت کند و این امر جز با مهدی موعود تطبیق نمی‌کند.

وی با اشاره به بشارت وهابیت در مورد مهدی موعود گفت: این فرقه در منابع خودشان در چهار جا به آمدن منجی تصریح کردند منتها ما وهابیت را قبول نداریم و با آنها هم صلح و وحدتی نداریم و از این جهت این ادیان را باطل میدانیم چون اصل دین در آنها تحریف شده است.

حجت الاسلام والمسلمین اسلامی ابراز کرد: امام خمینی(ره)در کتاب کشف الاسرار خود در مورد بهائیت و وهابیت می‌نویسد انگلیسی‌ها فرقه بهائیت را ایجاد کردند برای کشور شیعه ایران تا بین شیعیان اختلاف و تفرقه بیندازند و از آن طرف فرقه وهابیت را ایجاد کردند تا بین اهل تسنن اختلاف ایجاد کنند.

وی در پایان افزود: بهائیت با درایت و هوشیاری علما و همت مردم شکست خورد اما وهابیت دولت نفت را به دست آورد و حکومت خود را در میان اهل سنت پایه گذاری کردند و هزاران هزار سنی را کشتند در این نود و چند سال وهابیت حاکم بر حجاز و عربستان بوده است و توانسته اقتدار خود را روز به روز بیشتر کنند./

 

 

 

خواندن 840 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

آخرین ویرایش در یکشنبه, 24 مرداد 1395 15:39

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی