محمد رسول اف سوژه جدید برای سیاه نمائی

یکشنبه, 26 شهریور 1396 09:42 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران : متاسفانه بدلایل گوناگون بعد از انقلاب بارها فیلمها پس از تولید از اکران محروم میشوند که در اغلب موارد عدم رعایت شئونات و سیاه نمائی از نظام ، اصلی ترین علتهای عدم اکران بوده و هست . این موارد دقیقا به عدم دقت کارشناسان وزارت ارشاد در حوزه سینما در زمان اجازه ساخت برمیگردد . اگر این افراد کارشناسان فهیم و کار بلدی باشند دیگر هزینه ساخت و البته هزینه های غیر مادی بر نظام وارد نخواهد کرد .  جناب محمد رسول اف از آن دسته از گارگردانان سوژه شده اخیر میباشد که بعد از اخذ جایزه از بخش نوعی نگاه جشنواره کن بخاطر فیلم"  لرد "  با آمدن به ایران سوژه مناسب برای سیاه نمائی شده و البته مورد توجه رسانه ها از جمله بی بی سی بوده است . او در مصاحبه خود بتاریخ 25/6/96 با این رسانه به علت ضبط پاسپورتش در هنگام مراجعت به ایران پرداخته  است و بنوعی خواسته یا ناخواسته پا در مسیری میگذارد که رسانه ای مثل بی بی سی میخواهد .

رسول اف  در فیلم لرد  از فرقه ضاله بهائیت حمایت کرده بود و انواع اتهامات بی‌اساس را در این فیلم به نظام نسبت داده است . این فیلم با ارسال غیر رسمی به جشنواره کن در بخش نوعی نگاه به نمایش و رقابت گذاشته شده و جایزه فیلم برتر را از آن خود کرده است . اساسا ما با این نوع قضاوت داورانی که تمامی تلاش خود را داشته اند که سیاه نمائی از نظام جمهوری اسلامی ایران بعنوان یک رویه قابل قبول در صنعت سینما برای حضور در جشنواره ها تلقی گردد کاری نداریم اما از یک فردی که در عالم سینما برای خود جایگاهی دارد و مردم ایران و ظلم ستم روا شده به هموطنانش را از سوی همین کشورها با پوست و گوشت و استخوانش درک کرده انتظار نداریم .

اما سوال این است چرا تا کنون ظلم به هموطنان در سردشت  که مورد حمله شیمیائی قرار گرفتنند و پتانسیل ساخت چندین فیلم را دارند مورد توجه قرار نگرفته است ؟ چرا حمله طبس بعنوان یک تجاوز آشکار به یک کشور بجز یک فیلم که از آن رویداد ساخته شد مورد توجه قرار نگرفته است ؟. اساسا چرا سینمای ایران به داستانهای متعدد زندگی و شهادت  هفده هزار شهید ترورهای منافقین و گروه های ملحد   نپرداخته است؟ و یا اینکه چرا سینمای ایران از انعکاس واقیت انفجار دفتر حزب جمهوری که به شهادت بیش از 72 از شخصیتهای نظام نوپای ایران در آن زمان  باز مانده است ؟  و چرا در فیلم سازی از پیشرفتهای علمی بجز چند فیلم غافل شده ایم ؟  و یا اینکه چر ما به شخصیتهای علمی ایران در قالب یک سناریو توجه نکرده ایم ؟ و ....

باید نتیجه بگیریم که پرداختن به نقاط قوت نظام درمقایسه با آنچه سیاه نمائی از نظام است در حوزه سینمای ما کاملا مورد بی مهری قرار گرفته است .

 

چرا دست اندر کاران سینمای ایران از وزارت ارشاد گرفته تا سناریو نویس و کارگردن و تهیه کنندگان فاقد درک مفهومی از منافع ملی هستند  ؟  

خواندن 1571 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی