کسی به خاطر داشتن عقیده بازداشت نمی‌شود

شنبه, 15 مهر 1396 10:21 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران : شگرد مظلوم نمایی و مسبوق به سابقه‌ی بهائیت، پس از شکل‌گیری انقلاب اسلامی، به صورت جدی‌تری دنبال می‌شود. در این راستا تشکیلات بهائیت، یکی از عوامل تبعیض علیه بهائیان را دستگیری اعتقادی آنان معرفی می‌کنند. از این‌رو جناب «محسنی اژه‌ای» سخنگوی قوه‌ی قضائیه، صراحتاً هرگونه بازداشت اعتقادی افراد را رد می‌کند.

تشکیلات بهائیت که پس از شکل‌گیری انقلاب اسلامی، استراتژی مظلوم‌نمایی خود را به صورت جدی‌تری دنبال می‌کنند، یکی از عوامل تبعیض علیه بهائیان را دستگیری اعتقادی آنان معرفی می‌کنند.[خبرگزاری‌های بهائی]

طی چند روز گذشته برخی رسانه ها در فضای مجازی مجددا پروژه مظلوم نمائی با انعکاس خبری مبنی بر احکومیت قضائی چند تن از بهائیان در سه استان مورد بازتاب قرار دادند . نکته اساسی این گونه بازتابها این است که هیچکدام از این رسانه ها به اتهامات وارده توجه نمیکنند و یک نکته را برجسته میکنند آنهم اینکه این محکومیت صرفا بدلیل اعتقاد به فرقه بهائیت اعمال شده است . از این رو اعلام رسمی سخنگوی قوه قضائیه کاملا روشن است .
آقای «محسنی اژه‌ای» سخنگوی قوه‌ی قضائیه، در رد چنین ادعای صراحتاً می‌گوید: «هیچ‌کس به عنوان فرهنگی یا خبرنگار، بهایی یا به خاطر فلان مذهب یا عنوان بازداشت نمی‌شود. همان طور که ممکن است یک فرد شیعه اهل نماز و مراعات کننده برخی امورات، بازداشت شود، بقیه هم ممکن است به خاطر وقوع برخی جرایم بازداشت شوند. بنابراین تفاوتی نمی‌کند که چه کسی دارای چه حرفه یا تفکر یا مذهبی باشد».[خبرگزاری تسنیم]
اما جالب است بدانیم که تشکیلات بهائیت دستگیری پیروان خود را تنها دلایل عقیدتی معرفی و هرگونه ارتکاب جرمی را از پیروانش نفی می‌کند! به عبارتی تشکیلات بهائیت از دستگیری بهائیان در ایران (به هر جرمی) به عنوان پُلی برای پیشبرد اهداف خود استفاده می‌کند. البته
 شگرد مظلوم‌نمایی تشکیلات بهائیت، مسبوق به سابقه بوده است. همچنان که گزارش‌های موجود از ساواک و شهربانی دوران پهلوی حاکی از آن است که بهائیان به عَمد؛ در بعضی موارد دست به هرج و مرج می‌زدند و تلاش داشتند تا حتی‌الإمکان یک نفر از آنان کشته شود تا جلوه‌ی مظلومیت آن‌ها تقویت گردد.[اسناد فعالیت بهائیان در دوران محمدرضا پهلوی، ص 345]

 

یک نکته مهم اینکه اگر قرار بود بهائیان و سایر فرق ضاله بدلیل اعتقاداتشان بازداشت و زندانی شوند پس در حال حاضر 200000 هزار نفر امار ادائی تشکیلات بهائیان در ایران کجا هستنند آیا زندگی عادی خود را دارند یا تحت بازداشتنند . قطعا جواب این است که حداقل در بازداشت نیستنند پس در درون  همین نظام در حال زندگی و کار خود هستنند . پس مظلوم نمائی به چه دلیل انجام میگیرد ؟ جز اینکه بهائیان با ارتباط با سرویسهای اطلاعاتی و با هدایت آنان همسو با هجمه های سیاسی جریان سلطه بر علیه جمهوری اسلامی ایران میخواهند چاشنی این بازی سیاسی باشند . 

خواندن 1486 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی