رسول‌اف با «لرد» اینبار در آسیا پاسفیک ! مقصد بعدی جناب اف کجاست ؟

یکشنبه, 30 مهر 1396 12:02 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران : مدتی است که  اثر سینمائی لرد مورد بحث و گفتگوی کارشناسان قرار دارد این کارشناسان در یک موضوع متفق و قول هستنند . و آن اینکه در بخشهائی از سکانسهای فیلم به موضوع فرقه ضاله بهائیت پذرداخته و بنوعی مورد تمجید قرار گرفته است . حال پس از مدتی از حاشیه های حضور این فیلم در جشنواره کن خبر حضور این اثر سینمائی در جشنواره آسیبا پاسفیک به گوش میرسد . و البته در ادامه خبر آمده فیلم سینمایی «لرد» در حالی در جشنواره آسیاپاسیفیک نامزد بهترین فیلم جشنواره شده است . !

توضیح اینکه :  فیلم سینمایی «لرد» جدیدترین ساخته محمد رسول‌اف، فیلمساز ایرانی است که چندی قبل نمایش آن در جشنواره فیلم کن فرانسه با موجی از اعتراض رسانه‌های داخلی روبه‌رو شد. فیلمی که بنابر اعلام صریح محمدرضا فرجی، مدیرکل سینمای حرفه‌ای سازمان سینمایی وزارت ارشاد هیچ‌گونه مجوزی برای نمایش عمومی حتی مجوز نمایش جشنواره‌ای ندارد و بر این اساس نمایش آن در هر جشنواره‌ای غیرقانونی است اما با این همه بتازگی روانه جشنواره آسیاپاسیفیک شده و توانسته به جمع نامزدهای بهترین فیلم این جشنواره راه‌ پیدا کند. «لرد» که از جدیدترین تولیدات سینمای سفارتی ایران محسوب می‌شود از جمله تولیدات مشترک سینمای ایران و جمهوری چک است و بنا بر ادعای برخی رسانه‌ها بخش‌هایی از آن به تقدیس فرقه ضاله بهائیت اختصاص دارد.   تصویر ارائه شده از جامعه ایرانی در این فیلم به قدری سیاه است که روزنامه عربستانی «الحیات» که همواره مواضعی ضدایرانی داشته در زمان نمایش این فیلم در جشنواره کن با انتخاب تیتری با عنوان «همه فساد در امپراتوری آخوندها» در ارتباط با این فیلم نوشت: «لرد یک فیلم افشاگر است که در قالب استانداردهای نظارتی سینما در ایران اثری بسیار شجاعانه قلمداد می‌شود! فیلم رسول‌اف درباره فضای خفقان اجتماعی و سیاسی در ایران است.» این روزنامه فیلم لرد را با فیلم‌های کارگردانانی چون جعفر پناهی، رخشان بنی‌اعتماد و اصغر فرهادی مقایسه کرده و نوشته: «فیلم ریتم «بی‌عدالتی» اجتماعی در ایران را نشان می‌دهد».

 

حال سوال این است که دست اندر کاران حوزه سینمائی کشور بخاطر این بی دقتی و غیر حرفه ای عمل کردن تا کی میباید بدون برخورد بمانند و اینگونه فیلمها  در صحنه بین المللی به سیاه نمائی از نظام ج.ا.ا ادامه دهند . اینکه مجوزی برای اکران و حضور در جشنواره ها ندارد کافی است ؟ 

خواندن 1418 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی