ایت الله نوری همدانی : مبارزه با فرقه‌های انحرافی از مهمترین وظایف علماست

دوشنبه, 22 آبان 1396 10:53 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران : به نقل از روابط عمومی دانشگاه مذاهب اسلامی؛ پرفسور شیرازی رئیس دانشگاه جامع اسلامی رادن فتح و پرفسور مسافر رئیس دانشگاه جامع اسلامی علاءالدین اندونزی که به دعوت دانشگاه مذاهب اسلامی به ایران سفر کرده اند، صبح جمعه ۲۸ مهر با حضور در شهر مقدس قم و زیارت حرم حضرت معصومه (س)، به همراه دکتر مختاری ریاست و مسئولان دانشگاه مذاهب اسلامی با آیت الله العظمی نوری همدانی دیدار و گفتگو کردند.

آیت الله نوری همدانی در این دیدار، با اشاره به توطئه‌ی دیرینه دشمنان اسلام برای تحریف چهره حقیقی اسلام گفت: علمای اسلام باید با تحقیق، تالیف، تعلیم و تبلیغ، اسلام را خوب بشناسند و بشناسانند و با کسانی که وهابیت و فرقه‌های انحرافی و دروغین راترویج می‌کنند مقابله کنند.

وی با اشاره به تاکید دین مبین بر اتحاد مسلمانان برای نشان دادن قدرت، عزت و عظمت اسلام افزود: امروز هیچ امری مهم‌تر از وحدت و انسجام مسلمانان نیست و علما در این زمینه نقش مهمی را دارند.

این مرجع تقلید مردمی بودن و نمایش چهره واقعی اسلام ناب و اخلاق اسلامی را در عمل به مردم وظیفه‌ی دیگر علمای برشمرد و تاکید کرد: سومین وظیفه مهم علمای جهان اسلام، شناخت دشمن و مقابله با ظلم و ستم است امروز مبارزه با استکبار و سلطه گران بسیار مهم است.

در این دیدار پروفسور محمد شیرازی رئیس دانشگاه جامع اسلامی اندونزی با ابراز خرسندی از حضور در ایران و دیدار با علما بر آمادگی برای استفاده از ظرفیت‌های همکاری علمی و دینی بین دو کشور تاکید کرد.

رئیس دانشگاه جامع اسلامی اندونزی گفت: همکاری‌های روبه رشد سال‌های اخیر با ایران باعث شناخت بهتر جامعه علمی اندونزی از اسلام و ایران شده است.

 

 

خواندن 1421 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی