تکرار سناریوهای نخ نما شده

یکشنبه, 03 دی 1396 09:17 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

سنای آمریکا قطعنامه محکومیت آزار حکومتی بهائیان و نقض حقوق اقلیت‌ها در ایران را تصویب کرد

۰۳ دی ۱۳۹۶

بهائیت در ایران : در سر تیتر وب سایت شبکه صدای امریکا در تاریخ 4دی ماه 96 آمده :

سنای آمریکا با تصویب قطعنامه‌ای که ۳۲ سناتور جمهوریخواه و دمکرات ارائه کردند، آزار و اذیت حکومتی بهائیان در ایران را تقبیح و محکوم کرد.

این قطعنامه توسط سه سناتور جمهوریخواه، ران وایدین، مارکو روبیو و جان بوزمن، و سناتور دمکرات دیک دوربین برای رای گیری ارائه شد.

فرهاد ثابتان ، نماینده جامعه بهائیان، درباره اهمیت تصویب این قطعنامه و واکنش جامعه بهائیان نسبت به آن به صدای آمریکا گفت: «جامعه بهائیان بسیار خوشحال است که جامعه بین الملل در کشورهای مختلف در اروپا و آمریکای شمالی و البته در سازمان ملل به نقض حقوق بشر در ایران می‌پردازد و از اقلیت‌هایی که در ایران مورد ظلم قرار گرفته‌اند دفاع می کند.

در ادامه این مصوبه به ارائه آمار برخوردهای انجام گرفته با پیروان فرقه ضاله بهائیت از سال 57 تا کنون پرداخته شده است . و البته در پایان نیز از وزارت امور خارجه امریکا خواسته شده که تحریمهائی را در این موضوع در مورد ایران مد نظر قرار دهند .

اولا : جناب ثابتان با ذوق زده گی  تمام از این قطعنامه استقبال کرده و ظاهرا متوجه نشدند که حرکت در مسیر دولتها و یا بهتر بگویم سیاست اساسا با اصل دوری از سیاست که توسط رهبران بهائیت توصیه و تاکید شده در تناقض است .

دوما : جناب ثابتان ظاهرا اخبار را دنبال نمیکند بقول ما ایرانیها کلک و پر کشوری بنام امریکا ریخته شد حالا دیگر امریکا باید با حمایت کشورهائی همچون جزایر مارشال و ... بتواند در سازمانهای بین المللی حرفی برای گفتن داشته باشد آنهم بعد از اینکه نماینده امریکا با یک تهدید گستاخانه در شورای امنیت تنها ماند و در مجمع عمومی در کنار آمریکا و اسرائیل، ؛ هندوراس، گواتمالا در آمریکای لاتین و جزایر مارشال، پلائو، میکرونزی، توگو و نائورو در اقیانوسیه. قرار گرفت ( توصیه میکنم مشخصات این کشورها را مطالعه کنید )

 

سوما :  با چه زبانی بگوئیم جریان بابیت و بهائیت در جامعه ایران مورد تنفر است . ظاهرا جناب ثابتی تاریخ را هم مطالعه ندارند همین بهائیان با نفوذ در دربار و سازمان امنیت پهلوی دوم با این مردم چه کردند آیا انتظار دارید مردم ایران فراموش کنند که ایادیها با دربار ، ثابت پاسال ها با اقتصاد و فرهنگ و ثابتی ها و توانگر ها با فرزندان انقلاب این مرز و بوم  چه کردند .  نه  . ایا جامعه متدینین ایران میتواند فراموش کند  . جریان بابیت توسط روسها و بعدها جریان انحرافی بهائیت توسط انگلیسها با چه اهدافی ظهور و بروز پیدا کرد . جناب ثابتان شاید بقول شما مردم دنیا از پشت پرده های بابیت و بهائیت اطلاع نداشته باشند . ما و شما که اطلاع داریم و البته اینگونه مصوبه ها هم برای اینکه پیشنهاد دهندگان آن ژست دفاع از حقوق بشر بگیرند مفید است اما توجه کنید در همان زمانی که شما ذوق زده شده اید با سلاح امریکائی توسط جریان وهابیت سعودی بزرگترین تراژدی جنایت جنگی در یمن در حال انجام است . توصیه میکنم برای حفظ وجهه بهائیت هم شده اصل صلح عمومی را در متون اعتقادی خود نگه ندارید . و بدفاع از حقوق مردم یمن هم گوشه چشمی داشته باشید . 

خواندن 1188 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی