ما را به خیر تو امید نیست شر مرسان

یکشنبه, 10 دی 1396 09:49 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

حاشیه ای به کمک به زلزله زدگان یاتبلیغ بهائیت!

دی 96

بهائیت در ایران : اخیراً وقوع حادثه‌ی زلزله در استان کرمانشاه که به کشته و زخمی شدن تعدادی از هموطن‌هایمان منجر شد، ملّت بزرگ ایران را داغ‌دار کرد. از این‌رو در ساعات اولیه، بسیاری از مردم شریف ایران هرکدام در حد توان خویش، کمک‌های بی‌منت خود را راهی مناطق آسیب‌دیده کردند.


اما در این میان تشکیلات ضددینی بهائیت، تلاش دارد تا از آلام و مصیبت‌های زلزله زدگان سوءاستفاده کرده و در پوشش کمک، تبلیغات مسموم خود را به خورد آسیب‌دیدگان دهد. همچنان که در یکی از کانال‌های خبری تبلیغی این فرقه، مطلبی با عنوان پیام مرحوم شوقی افندی ( اخرین رهبر فرقه بهائیت مورخ 13 جولای 1944 حدود 73 سال پیش ) در خصوص زلزله‌زدگان (گرگان) انتشار داده است . در این پیام که نوعی کُددهی به بهائیان می‌باشد، آمده است که حتی اگر اولیای امور جلوگیری به عمل آوردند، به آسیب‌دیدگان کمک نمایید و در پس آن، به تبلیغ بهائیت اشتغال
 یابید.
همچنان که در متن پیام شوقی افندی ، آمده است: «راجه به حدوث زلزلۀ شدیدی که در گرگان واقع فرمودند بنویس در این موارد اشتراک یاران رسماً...
 جهت اعانۀ منکوبین و محتاجین محبوب و مقبول. مخابرۀ رسمی لازم و واجب. و اگر چنان‌چه اولیای امور رسماً قبول ننمایند، به هر وسیله‌ای که ممکن و مقبول است اقدام نمایند و عمومیت آئین مقدّس را فعلاً و عملاً ثابت و مبرهن نمایند».[توقیعات مبارکه، ج 3، ص 264]
به نظر میرسد رهبران بیت العدل با استفاده از فرصت پیش آمده قصد دارند ، تا با سوءاستفاده از رنج و آلام مردم
 و در نقاب کمک به زلزله‌زدگان، تبلیغات مسموم خود را خوراک فکری مردم آسیب‌دیده قرار دهد. آنچه مسلم اسصت مدیران  منطقه و کشوری هیچگاه از کمکهای مردمی غافل نبوده و این مهم را رکن اصلی کمک به آسیب دیده گان دانسته و خواهند دانست آما اگر این کمکها بخواهد با سوء استفاده از الام و احتیاجات مردم صدمه دیده به ابزاری برای تبلیغ و ترویج یک آئین انحرافی تبدیل شود بطور قطع  قابل قبول و مورد پذیرش مردم هم نخواهد بود . 

پی‌نوشت:

 

شوقی افندی، توقیعات مبارکه، بی‌جا: مؤسسه‌ی ملّی مطبوعات امری، 1922-1948، ج 3، ص 264.

خواندن 1173 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی