صداوسیما کتاب های انحرافی را تبلیغ می کند

دوشنبه, 02 بهمن 1396 08:52 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران : در گزارشهای خروجی سایت فرقه نیوز آمده : در برنامه «کتاب باز» از شبکه نسیم که پنجشنبه نیز از این شبکه تلویزیونی پخش شد، در میان مجموعه کتاب هایی که معمولا برای تهیه و مطالعه به بینندگان توصیه می شود، کتاب «احمد» نوشته عبدالرحیم طالبوف تبریزی تبلیغ شد.

عبدالرحیم طالبوف تبریزی از غربزدگان دوران مشروطه بود که همراه فراماسون هایی همچون فتحعلی آخوندزاده (آخوندوف) ، حسن تقی زاده، میرزا نصرالله بهشتی و جمال الدین واعظ و نقش مهمی در انحراف مشروطه به سوی مشروطه انگلیسی داشت. وی همچنین از نظریه پردازان تز «اسلام منهای روحانیت» بود و این تئوری را همراه خودباختگی در مقابل غرب در کتاب هایش مانند کتاب «احمد» یا «مسالک محسنین» ترویج می کرد. از همین رو، برخی علماء از جمله شهید شیخ فضل الله نوری، آثار وی را به دلیل برداشت های انحرافی از اسلام، کتب ضاله خواندند و حتی بعضا وی را منتسب به فرقه های بابیه و ازلیه دانستند.
این برای اولین بار نیست که چنین فضای فرهنگی آلوده ای در برنامه «کتاب باز» دیده می شود، چنانچه چندی است در این برنامه یک به اصطلاح روانشناس به عنوان کارشناس برنامه حضور پیدا کرده و به تبلیغ و ترویج تئوری های روانشناسی خرافی و مادی گرایانه غربی می پردازد و کتاب های مربوط به این نوع روانشناسی را نیز ترویج می نماید، حتی در یکی از همین برنامه ها با ترویج آراء و نظریات عرفان های انحرافی مانند «یونگ» به القاء این آموزه ها پرداخت!

 

 

 

 

 

خواندن 1534 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی