کانال‌های بهائی: ثبت‌نام کنکور را به روزهای پایانی موکول نکنید!

چهارشنبه, 18 بهمن 1396 11:26 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران : برخی کانال‌های خبری تبلیغی تشکیلات بهائیت، از تمام جوانان بهائی که دارای شرایط حضور در کنکور مراکز آموزش عالی دارا هستنند ، خواستند تا هرچه سریعتر نسبت به ثبت‌نام کنکور اقدام کرده و اصطلاحاً ثبت‌نام را به روزهای پایانی موکول نکنند. اما به راستی هدف تشکیلات بهائیت از انتشار چنین اطلاعیه‌هایی چیست و به عبارتی تشکیلات بهائیت چه منفعتی از ثبت‌نام پیروانش در کنکور خواهد برد؟!

 

در پاسخ به این سؤال می‌توان گفت . با توجه به تجارب سنوات گذشته  به طور کلی نتیجه‌ی شرکت بهائیان در کنکور سراسری، از دو حال خارج نیست؛ یا اینکه بهائیان متقاضی به دانشگاه راه خواهند یافت و یا از حضور آنان در دانشگاه‌ها ممانعت به عمل خواهد آمد.
صورت اول: همان‌گونه که روشن است، «تبلیغ» در بهائیت یک وظیفه‌ی عمومی و همگانی بوده [1] و بر فرض ورود و نفوذ بهائیان به دانشگاه‌ها، آنان موظف به رعایت این اصل تشکیلاتی و اثرگذاری بر دانشجویان مسلمان هستند. البته فعالیت تبلیغی آنان در دانشگاه اثر بیشتری داشته و اصطلاحاً تشکیلات بهائیت اگر بتواند در دانشگاه (که مرکز نخبگان کشور است)، یک نفر را جذب و در فعالیت‌های تشکیلاتی و ضدیت با نظام درآورد؛ اثرش از جذب سایر اقشار جامعه بیشتر خواهد بود.[2]
این در حالیست که: اولاً: پیشوایان بهائی صراحتاً آنان را از این قبیل اقدامات منع کرده‌اند؛ همچنان که عباس افندی گفته است: «حکم هر دولت و حکومتی، حتی اگر مستبد باشد، واجب الإطاعه است...» [3] و ثانیاً: گویا تشکیلات بهائیت این اصرار در تبلیغ را در کشورهای استکبارستیزی چون ایران دنبال کرده و در مقرّ اصلی خود اسرائیل، کاملاً به عکس عمل می‌کند! تا جایی که بیت العدل صراحتاً هدایت مردم اسرائیل را به دست بهائیان، ممنوع اعلام کرده است.[4]
صورت دوم: در حالی که به ادعای منابع بهائی، بهائیان بر اساس مصوبه‌ی شورای عالی انقلاب فرهنگی از تحصیلات عالی در مراکز دانشگاهی محروم هستند؛ اما گویا شرکت صِرف در کنکور برای تشکیلات بهائی، استفاده‌اش کمتر از احتمال قبلی نیست. چرا که بهائیان بر خلاف پیشوایان خود که کمترین سختی برای ابراز آیین‌شان به خرج نداده و همواره عقاید خود را کتمان می‌کردند [5]، موظفند که عقیده‌ی خود را علناً اظهار کنند.[6] لذا این لجاجت اگر به اخراج آنان بیانجامد، خود برگ برنده‌ای برای تشکیلات بهائیت است تا از طریق مظلوم‌نمایی، به تبلیغ بین‌المللی خود بپردازد و از طرفی کما فی السابق، به عنوان ستون پنجم دشمنان ایران در مجامع جهانی به وظیفه‌ی فشار بر نظام اسلامی ایران ادامه دهد.
حالا می‌توان فهمید که تشکیلات بهائیت چه منفعتی از حضور حداکثری پیروانش در کنکور دارد که اینچنین بر ثبت‌نام به موقع آنان در این آزمون سراسری تأکید می‌کند.

پی‌نوشت:

[1]. بیوت تبلیغی خانوادگی، لجنه‌ی ملّی، رضوان 133 بدیع، ص 2، (به نقل از پیام‌های بیت العدل، نوروز 131 بدیع).
[2]. جهت مطالعه‌ی بیشتر، مراجعه کنید به پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه نت، مقاله‌ی:
 ترفندهای بهائیت برای نفوذ در جامعه ایران(link is external)
[3].
  ر.ک: عباس افندی، مکاتیب، بی‌جا: مؤسسه‌ی ملّی مطبوعات امری، 134 بدیع، ج 8، صص 246-247.
[4]. نهاد رهبری بهائیت بیت العدل، پيام مورخ: 29 جون 1995 م.
[5]. همچنان که علی‌محمد باب در ابراز آیین خود کمترین سختی به خود راه نداد و تمامی ادعاهایش را تکذیب کرد: فاضل مازندرانی، اسرارالآثار خصوصی، بی‌جا: مؤسسه‌ی ملّی مطبوعات امری، 124 بدیع، ج 1، ص 182؛ و اینکه عبدالبهاء برای اینکه کمترین سختی به خود راه ندهد خود را مسلمان جا می‌زد: جی. ای اسلمنت، بهاءالله و عصر جدید، منشورات دارالنشر البهائیه فی البرازیل: ترجمه: ع. بشیر اللهی، ه. رحیمی، ف. سلیمانی، 1988 م، ص 78.
[6]. به اعتراف منابع بهائی، برخی از بهائیان در فرم‌های دانشگاهی حتی حاضر نیستند در بخش ادیان، گزینه‌ی سایر را انتخاب کنند و کلمه‌ی «بهائی» را صراحتاً قید می‌کنند.

 

 

خواندن 1652 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی