چرا بهائیت ابزار جنگ نرم در یمن است؟

دوشنبه, 27 فروردين 1397 11:15 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران :  "عبدالملک الحوثی" رهبر جنبش انصارالله یمن، در سخنرانی خود به مناسبت اولین جمعه‌ی ماه رجب، فعالیت بهائیت در یمن را بخشی از جنگ نرم علیه این کشور دانست. وی با اعلام حمایت اسرائیل از این جنگ ضدفرهنگی علیه کشورش عنوان کرد: «هم‌اکنون در یمن فعالیت جدید در چارچوب این جنگ شروع شده است که آن همان فعالیت بهائیت است».(1)


اما به راستی چرا از بهائیت به عنوان ابزار جنگ نرم در یمن یاد می‌شود؟!
مگر بهائیت چه ویژگی خاصی دارد که از تبلیغات آن، به جنگ نرم علیه یمن تعبیر می‌شود؟! فرقه‌ی بهائیت، با ادعای نسخ اسلام و داشتن آموزه‌هایی چون ممنوعیت جهاد و ترک تعصب وطنی، زمینه را برای اشغال آسان یمن فراهم می‌سازد.

تجاوز وحشیانه‌ی ائتلاف سعودی (به همراه حمایت بی‌قید و شرط کشورهای غربی) به یمن، وارد چهارمین سال خود شده است. در طول سه سال گذشته، رژیم سعودی به همراه هم‌پیمانان خود، با حملات مستمر و محاصره‌ی اقتصادی و حتی دارویی یمن که به کشته شدن 247 هزار یمنی منجر شد، نتوانست اندکی از مقاومت و ایستادگی مردم این کشور بکاهد.(2) لذا شاهد آنیم که در این بُرهه‌ی خاص زمانی، تبلیغ بهائیت نیز به عنوان ابزار جنگ نرم در کشور یمن گسترش می‌یابد.
چرا ازفرقه ضاله بهائیت ابزار جنگ نرم علیه یمن تعبیر می‌شود؟! در پاسخ به این پرسش بهتر است به  بیش از 170 سال پیش در ایران برگردیم . همان زمان که استعمار گران روس و انگلیس از تسلط بر ایران و چپاول سرمایه های آن بدلیل مقاومت مردم دیندار و پیرو مرجعیت باز مانده بودند . سرویسهای اطلاعاتی دو امپراطوری وارد طراحی شدند و از درون این فعالیتها فرقه ضاله بهائیت و علی محمد شیرازی زائیده شد . جریان علی محمد شیرازی اساس تفکرش ترک تعصبات دینی و وطنی بود . همان عواملی که مانع از تسلط استعمار گران بر ایران شده بود  . فرقه‌ی بهائیت، با ادعای نسخ اسلام و داشتن آموزه‌های
 استراتژیکی چون ممنوعیت جهاد و ترک تمام تعصبات "خصوصاً تعصبات وطنی"، زمینه را برای شکست آسان و اشغال ایران در 170 سال پیش فراهم میکردند که نشد و این تجربه امروز توسط رژیم اشغالگر سرزمین فلسطین در مورد کشور اسلامی یمن در حال باز تکرار است .
همچنان که پیشوای
 فرقه‌ی بهائیت، هرگونه جنگ و دفاع از خود را ممنوع اعلام کرده و حسینعلی نوری، اولین بشارت خود را نسخ و ممنوعیت جهاد اعلام کرده است: «یا أهل الارض بشارت اول که از اُمّ الکتاب در این ظهور اعظم به جمیع اهل عالم عنایت شد، محو حکم جهاد است از کتاب...».(3) همچنین رهبران فرقه‌ی بهائیت، یکی از مهم‌ترین آموزه‌های خود را ترک جمیع تعصبات "از جمله تعصبات وطنی" معرفی کرده‌اند.(4)اعتقادی که به موجب آن، مدافعین وطن را به کِلاب (: سگ‌ها) تشبیه کرده‌اند!(5) از همه مهم‌تر، فرقه‌ی بهائیت مدعی نسخ اسلامی است که دستور به دفاع از خود، شرافت، ذلت‌ناپذیری و دفاع می‌دهد؛ همچنان که خداوند در قرآن می‌فرماید: «فَمَنِ اعْتَدَىٰ عَلَيْكُمْ فَاعْتَدُوا عَلَيْهِ بِمِثْلِ مَا اعْتَدَىٰ عَلَيْكُمْ [بقره/194]؛ هرکس به شما تجاوز کرد، همانند آن بر او تعدّی کنید». 
بنابراین، فرقه‌ی بهائیت با تبلیغ عقاید و تعالیم خود، به دنبال جذب مردم خسته از جنگ بوده تا از این طریق، هدف اربابان خود را در فقیرترین کشور عربی پیاده کند و درصدی از دلارهایی که در بمباران این کشور هزینه می‌شود را به خود اختصاص دهد. هدفی که چیزی جز برده‌سازی مردم این کشور برای متجاوزین و زیاده‌خواهان ندارد. اما بدون شک تا زمانی که مسلمانان یمن "به ویژه شیعیان این کشور" الگویی چون امام حسین (علیه السلام) دارند و حاضرند جان به مرگ دهند، اما تن به ذلّت نه؛ تبلیغ مرام بهائیت نیز به عنوان سلاح جنگ نرم، کاربرد جدی
 خواهد داشت.
در پایان لازم است تا
 متذکر شویم که بدون شک، "صلحی عادلانه" آرزوی هر انسان آزاده‌ایست؛ اما این نکته را نیز باید مد نظر داشت که پذیرش خفت و خاری و سلطه‌ی اجانب بر کشور، با مفهوم صلح، تفاوت بنیادی دارد؟! تفاوتی که تشکیلات بهائیت در تبلیغات خود، هیچ تمییزی میان آن‌دو قائل نمی‌شود.

و سخن پایانی اینکه تاریخ نشان داد که جریان بهائیت علیرغم تلاش و نفوذ در درون حکومت های ظالم همچون رژیم پهلوی نتوانست ارتباط مردم دیندار را با مراجع و اصل ظلم ستیزی آن قطع کند و نتیجه را دیدیم . انشالله در یمن هم تیر استعمار گران و کشورهای کودک کش به رهبری عربستان جانی به سنگ خواهد خورد .

پی‌نوشت:
[1]. خبرگزاری فارس، تیتر خبر: بهائیت با حمایت رژیم اسرائیل دوباره در یمن شروع به فعالیت کرده است، مورخ: 1397/1/4،
 کلیک کنید...(link is external)
[2]. خبرگزاری مشرق، تیتر خبر:
۳ سال تجاوز نظامی ائتلاف سعودی با مردم یمن چه کرده است؟ + آمار، تصاویر و نقشه میدانی، 1397/1/7، کد خبر 842075.
[3]. عبدالحمید اشراق خاوری، گنجینه احکام و حدود، نسخه‌ی الکترونیکی، ص 271.
[4]. ر.ک: عباس افندی، خطابات مبارکه، لانگنهاین آلمان غربی: لجنه ملّی نشر آثار امری به لسان‌های فارسی و عربی، بی‌تا، ج 2، ص 147.
[5]. ر.ک: عباس افندی، مکاتیب، نسخه‌ی الکترونیکی، ج 1، ص 410.

 

 

خواندن 1301 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی