چاپ کردن این صفحه

مصوبات نخ نما شده !!!

چهارشنبه, 21 آذر 1397 05:12 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مجلس نمایندگان آمریکا 'سرکوب بهاییان' در ایران را محکوم کرد

بهائیت در ایران :یکی از تیترهای در صفحه شبکه بی بی سی و وی او ای در روز 12 دسامبر سال جاری اقدام مجلس نمایندگان آمریکا با موضوع محکومیت ایران بود .این مجلس با  تصویب قطعنامه ای به اتفاق آرا "سرکوب اقلیت بهائی که با حمایت دولت ایران صورت می گیرد و ادامه نقض کنوانسیون بین المللی حقوق بشر در این کشور" را محکوم کرده است. گفته شده این قطعنامه با ابتکار شماری از نمایندگان دو حزب دمکرات و جمهوری خواه از جمله ایلیانا راس-لتینن و الیوت انگل تهیه شده بود.

این قطعنامه از رئیس جمهور و وزیر خارجه آمریکا و همچنین ملل "مسئول" جهان می خواهد "ادامه نقض حقوق بشر توسط دولت ایران را محکوم کنند و خواستار آزادی فوری زندانیانی که فقط به خاطر دین خود محبوس هستند شوند."

قطعنامه همچنین از آنها می خواهد "تحریم هایی را بر مقام های دولت ایران و سایر افرادی که مستقیما مسئول نقض جدی حقوق بشر، از جمله علیه جامعه بهائی در ایران هستند، اعمال کنند."

خانم راس لتینن نماینده جمهوری خواه گفت که "حقوق انسانی اعضای جامعه بهائی ایران اغلب توسط حکومت ایران نقض می شود."

او از جمله گفت که اعضای این جامعه در معرض "بازداشت های خودسرانه"، "آزار"، "تخریب اماکن مقدس"، "تخریب گورستان" و "رد اشتغال" هستند.

تد دویچ نماینده دمکرات کنگره هم گفت که "جامعه بهائی ایران از دیرباز هدف سرکوب شدید دولت بوده است، مساله ای که در گزارش های سالانه کمیسیون آزادی های دینی در سطح بین المللی منعکس شده."

مجلس سنای آمریکا هم در ماه دسامبر سال گذشته قطعنامه مشابهی را صادر کرده بود.

 

اینکه اینگونه قطعنامه ها  و محکومیت ها از سوی مجلس امریکا ارائه شود چیز جدیدی نیست . استفاده ابزاری از گروهها و جریانات سیاسی داخل و خارج ایران هم اساسا از قبل بوده ، هست و خواهد بود . و به عبارتی دیگر اگر اینگونه موضعگیری ها و محکومیت های مضحک نباشد باید تعجب کرد . نمی توان گفت که قانونگذاران امریکائی و... از لایه پنهان این حمایتها و یا به عبارتی خدمات متقابل گروها و فرقه های مورد حمایت امریکا بی خبرند واساسا هم مهم نیست . ولی از نظر مردم مسلمان ایران آنها که بعنوان عوامل اجرائی سرویسها در ایران  عمل میکنند. باید منتظر عواقب و یا هزینه های آن هم باشند . نمی شود ابزار کار سرویس اطلاعاتی و طراحان تهی مغز وزارت امور خارجه امریکا بود و هزینه نپرداخت . مردم ایران اسلامی به چه زبانی بگویند که از بهائیان و هر گروه و جریان و فردی که عامل بیگانگان و دشمنان این سرزمین باشد متنفرند . اساسا برای مردم مسلمان ایران بهائیان وبرخورد با آنان موضوعیتی ندارد که بخواهند به آن فکر کنند . این اقلیتها برای کسانی مهم هستند که منافعی در حمایت از آنان بدست می آورند .

مقام معظم رهبری در سخنان چهارشنبه 21/9/97 در جمع خانواده معظم شهدا تصریح کردند که امریکا و هم پیمانش نزدیک به 40 سال است که برعلیه مردم مسلمان ایران توطعه میکنند اما تا کنون نتوانستند غلطی بکنند و از این به بعد هم نخواهند توانست (مضمون گفته ها )

سوال این است در طول 40 سال چه کاری برای متوقف کردن انقلاب مردم ایران میشد کرد که انجام نشده است ؟ تحریم از همان بدو پیروزی انقلاب شروع شد و اوج آن در همین سال جاری بوده است به قول سردمداران امریکائی مادر تحریمها را بر ایران اعمال کرده اند . جنگ بر علیه ایران را از همان سالهای اولیه به راه انداختند با این توهم که بتوانند 4 روزه کار نظام جمهوری اسلامی را یکسره کنند . اما پاسخ این جنگ ، دفاع مقدس 8 ساله شد واخر هم با مشاهده نتایج این جنگ برای منطقه ودنیا و البته نتایج آن برای نظام ایران خود با التماس درخواست پایان جنگ را دادند . گروههای ریز و درشت سیاسی و مسلح را برعلیه انقلاب بکار گرفتند و ترورهای وحشیانه مسئولین و مردم مسلمان  را در دستور کار قرار دادند ولی باز هم راه به جائی نبردند .تلاش در جهت توقف رشد علمی جوانان این سرزمین  را با تمام توان در راهبرد خود قرار دادند و نتیجه اش ورود ایران به زمره کشورهای دارای فناوری هسته ای  و علوم دیگر و البته هوا فضا شد و....

در یک کلام دنیا چاره ای ندارد جز اینکه  جمهوری اسلامی ایران را با همین نگاه ضد استکباری وظلم ستیز با محوریت ولایت فقیه  قبول کند . که اگر نکند در باتلاق این همه دشمنی با مردم مسلمان ایران غرق خواهد شد .

 

 

حامد محمودی 22 آذر 97  

خواندن 1542 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

Super User

آخرین‌ها از Super User