رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) : دشمن همواره برای ما مذهب‌تراشی و فرقه‌تراشی می‌کند

سه شنبه, 02 بهمن 1397 18:13 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران : آیت‌الله فاضل لنکرانی با بیان اینکه امروز دشمن به دنبال مقابله با اسلام است، گفت: دشمن همواره برای ما مذهب‌تراشی و فرقه‌تراشی می‌کند.

آیت‌الله محمدجواد فاضل لنکرانی (جمعه 21 دی) در دیدار جمعی از اساتيد و فضلاي حوزه علميه شهرضا اصفهان، ضمن عرض خیرمقدم به زائران حرم مطهر حضرت معصومه علیهاالسلام، به طلاب توصیه کرد که شرح حال بزرگان و علمای گذشته را مطالعه کنند و افزود: با مطالعه شرح حال علمای گذشته می‌توان فهمید که فقهای ما چگونه و با چه زحماتی به این مقام علمی دست یافتند.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با اشاره به اینکه خداشناسي يک انسان عالم با جاهل قابل مقايسه نيست، عنوان کرد: جاهل همانند فردی است كه در تاريكي راه مي‌رود و جلوي خود را نمي‌بيند، اما عالم همان مسير را با نور علم مي‌رود.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با اشاره به ولایت عامه و خاصه خداوند متعال، گفت: ولایت عامه خداوند شامل همه موجودات می‌شود، اما ولایت خاصه شامل اولیای الهی است که در ولایت خاصه، همه اعضا و جوارح انسان، الهی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امروز دشمن به دنبال مقابله با اسلام است، عنوان کرد: امروز دانشگاه‌ها و مؤسساتی در اسرائيل، اروپا و آمريكا به تحقیق پیرامون شیعه‌شناسی و اسلام‌شناسی می‌پردازند تا با اسلام مقابله کنند.

 رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار به ظهور فرقه‌های بابیت، بهائیت و عرفان‌های نوظهور توسط دشمن اشاره کرد و گفت: در زمان قاجار، مدعیان مهدویت با همکاری استعمار انگليس و با سوء استفاده از اعتقاد ما به مهدويت، ظهور پیدا کردند، امروز هم دشمن بیکار نیست و همواره برای ما مذهب‌تراشی و فرقه‌تراشی می‌کند.

آیت‌الله فاضل لنکرانی تصریح کرد: امروز وظیفه ما طلاب این است که از اسلام و تشیع حقیقی دفاع کنیم و برای رسیدن به این هدف باید با جدیت درس بخوانیم و به توکل به خداوند متعال از فقه، تفسیر و اعتقادات شیعه دفاع کنیم.

وی با بیان اینکه باید حقیقت معارف اهل بیت علیهم‌السلام را بشناسیم، تأکید کرد: بخش وسيعي از كلمات و معارف ائمه معصومین علیهم‌السلام و بالاتر از آن بخش بسيار وسيعي از قرآن هنوز براي ما روشن نشده و آن را كشف نكرده‌ايم.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) اظهار داشت: ما باید با چراغ اهل بیت علیهم‌السلام و با هدایت ایشان، قرآن کریم را بشناسیم و معارف الهی را استخراج کنیم.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که طلاب حوزه، شرایط انقلاب اسلامی و جهان امروز را در نظر بگیرند و با شناخت زمان از این موقعیت برای تبلیغ دین استفاده کنند.منبع: شبستان

 

خواندن 556 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی