چاپ کردن این صفحه

مظلوم نمائی به سبک یک مدعی دفاع از حقوق بشر

سه شنبه, 10 ارديبهشت 1398 06:30 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران :در چند روز گذشته بطور مشخص یکی از وب سایتهای فعال در حوزه سیاه نمائی از جمهوری اسلامی وبا نام مدافع حقوق بشر ، ناچارا خبر آزادی تعدادی از بهائیان از زندان را اعلام نمود .

تیتر خبرها :

در دادگاه تجدید نظر؛ روحیه نریمان، شهروند بهایی تبرئه شد.

فرزاد دل آرام شهروند بهائی  با موج آزادی های زود هنگام 22 بهمن آزاد شد

محسن مهرگانی، شهروند بهایی از زندان اصفهان آزاد شد.

سعید ناصری، شهروند بهایی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

قابل توجه اینکه خانم روحیه نریمان بگزارش این سایت از موارد اتهامی خود تبرئه و آزاد گردیده است

 آقای دل آرام  با عفو رهبری معظم انقلاب اسلامی در 22 بهمن سال گذشته آزاد شده است .

حال توجه کنید به حرکت ژورنالیستی این سایت معاند که حتی حاضر نیست علت آزادی فرد را بیاورد !!

" به گزارش خبرگزاری 000، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۱ اردیبهشت ماه ۹۸، حکم دادگاه تجدید نظر، مبنی بر تبرئه روحیه نریمان، شهروند بهایی ساکن شیراز به وی ابلاغ شد.

لازم به ذکر است فرزاد دل آرام، همسر روحیه نریمان در جریان موج آزادی زودهنگام ویژه ۲۲ بهمن، در تاریخ ۲۵ بهمن ماه از زندان عادل آباد شیراز آزاد شده بود."

در مورد محسن مهرگانی، شهروند بهایی محبوس در زندان اصفهان شب گذشته با سپری کردن یک سوم دوران محکومیت خود به صورت مشروط از این زندان آزاد شد.

ودر مورد سعید ناصری، بهایی ساکن تهران آورده ، او با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شده است .

حال سوال این است بطور قطع کلیه موارد اعلام شده در قالب قانون قضائی جمهوری اسلامی ایران انجام گرفته و هیچ تفاوتی در اعمال آن بین بهائیان وغیر بهائیان وجود ندارد . توجه کنیم که حتی در مورد عفو مقام معظم رهبری که در مناسبتهای خاص  با پیشنهاد ریاست قوه قضائیه اعمال میشود نیز هیچ تفاوتی در اعمال آندیده نمیشود و اگر در برخورد با بهائیان متخلف قرار بود اعتقاد آنها مورد توجه قرار گیرد ،  نه آن عفو میباید شامل حال آقای دل آرام میشد و نه آن تبرئه شامل حال خانم نریمان .

ولی اینکه از عفو بعنوان آزادی زود هنگام نامبرده میشود  قابل تامل است و نشان از این دارد که اینگونه سایتها در فضای مجازی حتی حاضر نیستنند بر خلاف ادعاهای خود آزاد و بدور از وابستگی ها قلم بزنند . واگردفاع از حقوق بشر برای آنها اصل بود باید به موضوعاتی همچون فلسطین ، یمن وموجهای دستگیری در بحرین و عربستان هم میپرداختنند دریغ از یک اشاره . بهانه پرداختن به مسائل داخل ایران همقابل قبول نیست .توجه کنیم ما در دوره انفجار اطلاعات وتبادل اطلاعات زندگی میکنیمواینتبادل فعلا مرز نمیشناسد .

 

 

خواندن 928 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 11 ارديبهشت 1398 05:33
Super User

آخرین‌ها از Super User