مراقبت از نفوذ یک راهبرد استراتژیک نظام اسلامی ؟!

جمعه, 05 مهر 1398 16:23 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران : عناصر بهائی چند سالی می‌شود که به صورت خزنده و در راستای انتشار افکار خود در بین مردم، اقدام به فعالیت‌های سازمان یافته در زمینه‌ی فرهنگ و هنر نموده‌اند. تلاش‌های پنهانی اعضای تشکیلات بهائیت پس از پیروزی انقلاب اسلامی برای ورود به برخی ارگان‌ها و حوزه‌های تأثیرگذار کشور شوند، در سال‌های اخیر جنبه‌ی علنی به خود گرفته است.

 


در این بین تشکیلات بهائیت، علی رغم عدم دست‌یابی به نتایج مورد نظر و دل‌خواه (از جمله رسمیت یافتن) در عرصه‌ی سیاسی کشور، دست به انجام اقدامات و نفوذ به مراکز فرهنگی - هنری کشور زده تا به نوعی جای خود را در بین قشر هنری و هنر دوست جامعه باز کند و یا دست‌کم تأثیرگذاری در آن داشته باشد تا با کمک آن بتواند اهداف تبلیغی خود را به پیش برد. لذا با توجه به گسترش فعالیت‌های تشکیلات بهائیت در حوزه‌ی فعالیت‌های اجتماعی و نفوذ در عرصه‌ی جامعه اسلامی، این فرقه مقوله‌ی هنر را به عنوان یک بستر اجتماعی مناسب برگزیده و با توجه به زبان هنر که دارای گستردگی و مخاطبین فراوان می‌باشد، توانسته در مراکز فرهنگی همچون مجموعه‌ی ارشاد اسلامی نفوذ کرده و دستورالعمل‌های تشکیلات بهائی را در پوشش هنری اجرایی نماید.
در همین راستا با خبر شدیم عناصر بهائی در استان البرز و به خصوص شهرستان‌های کرج و فردیس به منظور عملیاتی کردن این دستورالعمل، اقداماتی را جهت نفوذ به مراکز فرهنگی و هنری استان انجام داده‌اند. از حضور در نگارخانه‌ی فجر استان البرز آن هم با مجوز وزارت ارشاد گرفته تا برگزاری نمایشگاه نقاشی در این استان؛ از مسئولیت اصلی تشکیل یک مجموعه‌ی هنری بهائی در استان البرز گرفته تا حضور مراکز استعدادیابی و آموزشی سینما و تئاتر؛ از حضور در عرصه‌ی موسیقی گرفته تا فعالیت در تئاتر شهر کرج از جمله اقدامات عناصر تشکیلات بهائیت در حوزه‌ی هنری می‌باشد.(1)
اعضای بهائی فعال در این حوزه، علاوه بر فعالیت در فضای حقیقی، در فضای مجازی نیز به تبلیغ عقاید خود می‌پردازند. عناصر وابسته به تشکیلات بهائیت همچنین نزدیکی به برخی سلبریتی‌ها و چهره‌های شاخص هنری کشور، به منظور القای سیاست‌های ابلاغی را نیز در دستور کار خود قرار دارند.
آری؛ جریان بهائیت در کشور به خصوص استان البرز و تهران، این روزها به همت برخی سهل‌انگاری‌های مسئولین، جان و ریشه‌ای تازه به خود گرفته است و همچنان به فعالیت‌های زیرپوستی فرهنگی خود ادامه می‌دهد؛ تا جایی که وقتی با یکی از عناصر وابسته به این تشکیلات برخورد می‌شود، صدای بسیاری از سلبریتی‌ها و برخی سیاسیون درمی‌آید.(2)

پی‌نوشت:
1-خبرگزاری فارس، تیتر خبر: خواب‌زدگی مسئولان فرهنگی البرز/ چه کسی به فعالیت‌های هنری بهائیان در استان مجوز می‌دهد!؟،
 کلیک کنید...
2- جهت مطالعه‌ی بیشتر، بنگرید به مقاله‌ی:
 حمایت سلبریتی‌ها از نوشین جعفری !

 

 

خواندن 522 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی