حمایت از بهائیت یک عادت تکراری

دوشنبه, 19 اسفند 1398 09:41 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران : رسانه‌های تشکیلات بهائیت، خبر از صدور قطع‌نامه جدید کنگره آمریکا در حمایت از بهائیان ایران دادند و از آن به عادت سالیانه‌ی نظام آمریکا تعبیر کردند. اما به راستی چرا نظام آمریکایی که کارنامه‌ای سیاه در نقض حقوق بشر دارد، چهل سال بهائیان را بهانه‌ی توجیه فشار خود بر مردم ایران قرار می‌دهد؟! به عبارتی عناصر بهائی در ایران چه سودی برای نظام سلطه‌طلب آمریکا دارند؟!

 

رسانه‌های تشکیلات بهائیت در روزهای جاری، خبر از صدور قطع‌نامه جدید کنگره آمریکا در حمایت از بهائیان ایران دادند. رسانه‌های بهائی که از صدور این قطع‌نامه، به عادت سالیانه‌ی نظام آمریکا تعبیر کردند، مدعی شدند در اولین‌بار سال 1982، قطعنامه‌ای مشابه به تصویب کنگره آمریکا رسید و اکنون، این حدود بیستمین قطع‌نامه در نوع خود است.
رسانه‌های بهائی همچنین مدعی شدند، بهائیان با بیش از 300 هزار نفر جمعیت، بزرگ‌ترین و تحت سرکوب‌ترین اقلیت مذهبی در ایران هستند.
طبق اظهار کانال‌های بهائی، این لایحه توسط «تد دویچ» نماینده حزب دموکرات و «جو ویلسون» نماینده‌ی جمهوری‌خواه سنا به کنگره ارائه شد و مورد حمایت دو حزب سیاسی آمریکا قرار دارد.
اما در تحلیل صدور این قطعنامه، ذکر نکاتی چند را لازم می‌دانیم:
اول: همان‌گونه که رسانه‌های بهائی نیز بدان اعتراف کردند، آغاز صدور چنین قطعنامه‌ای به عنوان عادت نظام آمریکا، به اوایل شکل‌گیری انقلاب اسلامی در ایران برمی‌گردد. اما به راستی چرا نظام آمریکایی که کارنامه‌ای سیاه در نقض حقوق بشر دارد، چهل سال است که بهائیان را بهانه‌ی فشار بر مردم ایران قرار می‌دهد؟! به عبارتی عناصر بهائی در ایران چه سودی برای نظام سلطه‌طلب آمریکا دارند؟!
شاید پاسخ این پرسش را بتوان در فرمایشات بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی جستجو کرد: «شما برای خاطر اینکه این‌ها یک دسته‌ای هستند که به نفع شما هستند، و الّا ما شما را می‌شناسیم، آمریکا را می‌شناسیم که انسان دوستی‌اش گل نکرده است که حالا به خاطر 22
 نفر بهائی که به قول ایشان در ایران گرفتار شدند... برای انسان دوستی یک وقت چنین صدا کرده و فریاد زده و به همه‌ی عالم متشبّث شده است که به فریاد این‌ها (بهائیان) برسید. مردم (دروغ و تزویر) شما را می‌شناسند».
دوم: ادعای جمعیت 300 هزار نفری و یا بزرگ‌ترین اقلّیت دینی، برای پیروان تشکیلات بهائیت در ایران، به هیچ‌وجه صحیح نبوده و یک دروغ بزرگ به شمار می‌آید. چرا که بهائیت دین نبوده و در شمار تشکیلاتی اپوزیسیون به شمار می‌آید
 و حداکثر جمعیت متصور برای پیروانش، کمتر از پنجاه هزار نفر و مجرمین تحت پیگرد آن کمتر از هفتاد نفر برآورد می‌شود.
لذا تشکیلات بهائیت با آمارسازی دروغین، به دنبال بهانه‌تراشی برای توجیه فشارحداکثری اربابان آمریکایی خود به مردم ایران است.
سوم: نمایندگان
 آمریکایی در حالی سنگ مجرمین بهائی را به سینه می‌زنند که همواره برعلیه منافع مردم ایران گام برداشته‌اند. همچنان که ارائه دهندگان این طرح از حامیان فشار حداکثری به مردم ایران به شمار آمده و دشمن اقتدار و امنیت ایران محسوب می‌شوند. اما چگونه ارزش اپوزیسیون قانون‌شکن بهائی، از امنیت، اقتصاد و غذا و داروی هشتاد میلیون ایرانی بیشتر است؟!
چهارم: عملکرد سران دولت‌های غربی به خوبی نشان داده که حمایت از حقوق بشر، بهانه‌ای برای تحمیل خواسته‌های مستبدانه‌ی آنان به ملّت‌های آزاده و مستقل به شمار می‌آید! وگرنه همان‌قدر که آزادی عمل عناصر بهائیت، آمریکایی‌ها را ناراحت کرده و ملزم به تحریم مردم ایران می‌کند، می‌بایست قتل‌عام مردم یمن با سلاح‌های آمریکایی هم مانع فروش سلاح و توقف حمایت لجستیکی آمریکا از رژیم مرتجع و کودک‌کش سعودی شود.

 

خواندن 797 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی