مهندس سجادی (رأس مدیریت تشکیلات انجمن حجتیه) درگذشت

سه شنبه, 25 آذر 1399 07:38 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

سید حسین سجادی از قدیمی‌ترین سران و مبلغان انجمن حجتیه شب گذشته در تهران درگذشت.

سید حسین سجادی پس از فوت شیخ محمود حلبی؛ مؤسس انجمن در سال ۷۶ به همراه دکتر افتخارزاده سبزواری به عنوان دو چهره اصلی انجمن شناخته می‌شد؛ افتخارزاده به عنوان مرشد معنوی و سجادی به عنوان رییس تشکیلاتی، نقش مهمی در ماندگاری و گسترش فعالیت‌های انجمن در دو دهه اخیر داشته‌اند.

بسیاری از نیروهای سنتی و مذهبی موثر در انقلاب، ابتدا فعالیت‌های خود را در انجمن حجتیه که علیه بهاییت فعالیت می‌کرد، آغاز کردند؛ اما با پررنگ شدن گرایش‌های اسلام سیاسی در حوزه و دانشگاه و به‌ویژه انتقاد امام‌خمینی از جریان‌هایی که مبارزه را به انحراف می‌بردند، این طیف تضعیف و پس از انقلاب، به نیرویی حاشیه‌ای و مورد انتقاد جریان‌های خط امام تبدیل شد.

گفته می‌شود که مرحوم سجادی از ابتدای پیروزی انقلاب معتقد به همکاری با جمهوری اسلامی بود و تلاش‌هایی نیز برای ارتباط‌گیری با سران نظام انجام داد. او پس از درگذشت مرحوم حلبی، انجمن را به گونه‌ای هدایت کرد که حساسیت سیاسی کمتری برانگیزد.

در سال ۸۴ پس از پیروزی احمدی‌نژاد کتابی با عنوان «دهه هشتاد؛ دهه ظهور» در مشهد منتشر شد و از ربط میان ظهور احمدی‌نژاد با نزدیکی ظهور امام عصر(ع) سخن گفت. نام نویسنده کتاب، «دکتر سید حسین سجادی» بود و همین تشابه اسمی به شایعه ارتباط دولت احمدی‌نژاد با حجتیه دامن زد. هرچند این انتساب هیچ‌گاه ثابت نشد و برخی اعضای انجمن، آن را تکذیب کردند.

حجت الاسلام اکبری آهنگر در کانال تلگرامی خود (حقایقی پیرامون انجمن حجتیه) نوشت؛
مهندس سجادی (رأس مدیریت تشکیلات انجمن حجتیه) درگذشت.
خداوند بر اجر خدماتش بیفزاید.
اگر هم قدمی در خصومت با انقلاب و نظام برداشت، دلایلش را در روز قیامت، در پیشگاه الهی و در محضر پیامبر و اهل بیت(علیهم السلام)، امام خمینی(رحمت الله علیه) و شهدا خواهیم شنید.
در تشکیلات انجمن، اگر نگویم که نزدیکترین فرد به شخص شیخ محمود حلبی مهندس سجادی بود، حداقل از سه نفر اول بود. اما امیدوارم که روز قیامت از آن گروهی به حساب آید که شیخ را نشناختند و نادانسته از وی تبعیت کردند.
شک نکنید دعای کمی نیست.

 

خواندن 446 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی