مقالات بهائیت

مقالات بهائیت (3033)

دوشنبه, 28 مهر 1399 07:19

اعتقاد شیخیه در خصوص بدن پیامبر در قبر

نوشته شده توسط

بهائیت در ایران : فراموش نکنیم ریشه تفکر بابیت که بهائیت از درون آن بیرون آمد جریان شیخیه بوده است .پس باید بدانیم نگاه شیخیه به موضوعات مختلف چگونه است . شیخیه قائل است به اینکه بدن دنیوی پیامبر و اهل بیت (علیهم السلام) در قبر متلاشی و تجزیه می‌شود؛ همان‌طور که بدن دیگر انسان‌های معمولی در قبر پوسیده می‌شود و می‌گویند که این بدن دنیوی را، خداوند در اختیار پیامبر و اهل بیت (علیهم السلام) گذاشته است، تا ما انسان‌ها بتوانیم با آنها ارتباط برقرار کنیم. در حالیکه امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) در نهج البلاغه می‌فرمایند: «هر که از ما...

سه شنبه, 29 مهر 1399 07:17

اخباری‌گری شیخیه به چه معناست ؟

نوشته شده توسط

بهائیت در ایران : فراموش نکنیم ریشه تفکر بابیت که بهائیت از درون آن بیرون آمد جریان شیخیه بوده است .پس باید بدانیم نگاه شیخیه به موضوعات مختلف چگونه است . شیخیه از نگاه علما یک تفکر مبتنی بر اخبار گری میباشد . یکی از ابعاد شخصیتی شیخ احمد احسائی در مباحث علمی، مَشرب اخباری‌گری وی، در مباحث فقهی بوده است. ما در این مقاله سعی داریم، نکاتی را پیرامون این مطلب عرض کنیم؛ اما قبل از اینکه وارد موضوعِ بحث شویم، بهتر است ابتدا کمی با این مشرب فقهی آشنا شویم. پس از انقراض صفویان در قرن دوازدهم، میان فقهای شیعه، دربارۀ چگونگی استنباطِ احکام شرعی...

 

کوتاه خواندنی :

بهائیت در ایران : میرزا بهاء با اینکه در اول کار، خود را پیامبر و فرستاده ی خدا می دانست، در آخر کار به خود ترفیع داده، خلاف پیامبران دیگر عمل کرده و خود را خدا و معبود معرفی کرده است. متاسفانه عده ای هم که از اول فریب این پیامبر دروغین را خورده بودند، باز به گمراهی خود ادامه دادند.

کوتاه وخواندنی

بهائیت در ایران : براساس گفته عبدالبهاء تفاوتي ميان تعصب و غيرتمندي که مورد تأکيد نبي بزرگوار اسلام و ساير انبيا بوده است وجود ندارد بنا بر اين بهائيان بايد نسبت به نواميس مختلف مادي و معنوي خود کاملاً بي تفاوت باشند

بهائیت در ایران : معنایی که رهبران بهائی از پلورالیسم می‌کنند، خلاف اعتقاد ادیان و عقلای عالم است؛ زیرا در نظر ایشان سعادت و درستی حقیقی، مختص یک دین یا مذهب خاصی نیست، بلکه همه‌ی ادیان در آن مشترکند؛ چنان‌چه عبدالبهاء در این‌باره می‌گوید: «بدان به درستی که سعادت، مختص یک جمعیت و دین خاص نیست، پس اشکالی ندارد که تو بهائی و مسلمان باشی یا بهائی و ماسونی باشی یا بهائی و مسیحی باشی و یا بهائی و یهودی باشی».

بهائیت در ایران : آیت الله فاضل لنکرانی، بهائیان را کافر و نجس می‌داند و فرموده است: سلام کردن ابتدایی به آنها جایز نیست. ایشان غذای بهائیان را نجس و خوردن آن را حرام دانسته است. ازدواج با بهائیان طبق فتوای ایشان باطل است و هر وقت شخصی متوجه شود که همسر او بهائی شده است باید بدون طلاق و فوراً از او جدا شود و ماندن در نزد او حرام است.

چهارشنبه, 23 مهر 1399 06:15

فرقه ای با نظام دیکتاتوری !

نوشته شده توسط

بهائیت در ایران : عبدالبهاء نظام رهبری بهائیت را بر دو رکن مقام ولایت امر و نهاد بیت العدل استوار دانست. در این میان، نهاد بیت العدل که با عقیم ماندن شوقی افندی، یگانه‌ی نظام رهبری بهائیت گشت، از طرفی تمام قدرت و مسئولیت‌های او را به نفع خود مصادره کرد و از طرفی ادعای عصمت و فقدان دست نظارتی بر آن موجب شد تا بدون هیچ بازدارنده‌ای یکه تاز میدان گردد.

چهارشنبه, 23 مهر 1399 05:24

شبکه های وهابی در خدمت مهره های بهائیت

نوشته شده توسط

بهائیت در ایران :  مهره های به اصطلاح رسانه ای بهائیت ابائی ندارند ارتباط آنها با شبکه های وهابی فاش شود . آنها به طور مستقیم در برنامه های آنان شرکت می کنند. این درحالی است که بهائی ها به هیچ عنوان مشی مسلمانان را قبول ندارند و از هیچ هتاکی و توهینی به باورهای آنان ابائی ندارند و در برابر وهابی ها نیز به افراطی ترین شکل ممکن و با شیوه تکفیر، کمر به قتل مسلمانان بسته اند.

صفحه1 از380

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی