مقالات بهائیت

مقالات بهائیت (1938)

جمعه, 26 آبان 1396 ساعت 11:43

موعودی که مولود دست استعمار گران بود !

نوشته شده توسط

 بهائیت در ایران : این مطلب گزیده ایی از اعلام بابیت از سوی علی محمد باب از زبان نزدیکترین یار او ملا حسین بشرویه ای است .

کوتاه خواندنی :

بهائیت در ایران :  «ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس با انتشار پیامی یکصدمین تولد پایه‌گذار بهائیت را به پیروان این فرقه ضاله تبریک گفت. در پیام «می» آمده است: «تاثیر تعالیم بهاءالله را نمی‌توان دست کم گرفت. زندگی او و آموزه‌هایش الهام‌بخش مردم زیادی است و ما می‌توانیم از درایت‌های او بهره ببریم» ترزا می افزود: «بهایی‌ها بخش مهمی از جامعه انگلیس به شمار می‌روند؛ آنها به استقرار جامعه‌ای یکپارچه از طریق تعالیم جهانی، برابری و پیشرفت اجتماعی متعهد هستند.» نخست‌وزیر انگلیس در پیام خود افزود: «یکبار دیگر بهترین آرزوهایم را تقدیم جامعه بهائی سراسر کشور و در تمام دنیا می‌کنم

دوشنبه, 22 آبان 1396 ساعت 10:18

گسترش نفوذ ، فرصت طلائی بهائیت در حاکمیت پهلوی دوم

نوشته شده توسط

کوتاه و خواندنی :

بهائیت در ایران : چند روز پیش مطلبی را با عنوان " بهائيان دخالت یا عدم دخالت در سیاست ؟ " در سایت درج نمودیم . مطلب زیر نکته دیگر در ارتباط تنگاتنگ بهائیان در سیاست و دولت حاکم در ایران پیش از انقلاب ارائه میدهد .

کوتاه خواندنی :

بهائیت در ایران : عبادتگاه بهائیان با عنوان مشرق الاذکار جایگاه خاصی در انسجام و ارتباط گیری  پیروان این فرقه داشته و خصوصا بعنوان ابزار تبلیغ و یارگیری مورد استفاده قرار میگیرد . در سال 1908 م، اولین مشرق الاذکار یا عبادتگاه بهائی در عشق آباد روسیه‌ی آن زمان ساخته شد.

شنبه, 20 آبان 1396 ساعت 11:20

رئیس جمهور مصر: شاه ایران بهائی شده !

نوشته شده توسط

بهائیت در ایران : بهائیان در حکومت پهلوی، نفوذ بسیاری در دربار شاه ایران پیدا کردند. حمایت‌های بی‌دریغ رژیم پهلوی از بهائیان موجب شد که تعدادشان در کشور، به سه برابر افزایش یابد.  این حمایت‌ها همچنین موجب گشت تا بهائیان، در پست‌های حساس و مهم قرار گرفته و به تعبیری، بهائی بیکار در ایران وجود نداشته باشد.[ر.ک: ظهور و سقوط سلطنت پهلوی، ج 1، ص 203]

سه شنبه, 16 آبان 1396 ساعت 09:39

انکار حجاب از سوی فرقه ضاله بهائیت!

نوشته شده توسط

بهائیت در ایران : مبلّغ بهائی در کانال خود مدعی شد، هیچ آیه‌ای در قرآن وجود ندارد که به زنان بگوید موی سرهایتان را بپوشانید. در پاسخ به این شبهه می‌بایست گفت حتی بر فرض اگر تمام آیات قرآنی که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به موضوع لزوم حفظ حجاب اشاره دارند را نادیده بگیریم؛ سیره‌ی معصومین (علیهم‌السلام) خود گواه محکمی بر لزوم حفظ آنست.

 

سه شنبه, 16 آبان 1396 ساعت 09:38

بهائيان دخالت یا عدم دخالت در سیاست ؟

نوشته شده توسط

بهائیت در ایران : سرکار خانم صفا راستی (شینتو) نویسنده ایست که در حوزه اعتقادات  و فرق دستی بر قلم دارند . در یکی از سایتها مطلبی از ایشان دیدم که برایم جالب بود . در این مطلب که در تاریخ 23 مرداد 93 در پاسخ به مطلبی از آقا یا خانم م محمدی نگاشته بودند تلاش نمودند که به این پرسش پاسخ دهند که چرا بیت العدل بعنوان مرکزیت تشکیلات فرقه بهائیت در مقابل جنایات صهیونیستها در غزه بدون اعلام موضع مانده است . ایشان در پاسخ به حمایت از نحوه رفتار بهائیت ، چند محور را  ارائه میدهند . البته ما در این مطلب قصد بازنشر مطالب خانم راستی را نداریم ولی جمعبندی توجیهات ایشان در درست بودن رفتار بهائیت را ارائه و سپس اگر خدا بخواهد نقدی بر آن میزنیم . 

بهائیت در ایران : مبلّغان بهائی مدعی اند  منابع رَدیه، سرشار از مطالب جدلی و باطل است. حال می‌گوییم بر فرض پذیرش چنین ادعایی، آیا منابع بهائی، اساس اعتقادات بهائیت را تأیید خواهد کرد؟! در پاسخ به این پرسش، تنها لازم است کتاب کشف الغطاء و اسرارالآثار، از کتاب‌های معتبر بهائیان را ورق زنیم و ماجرای توبه‌نامه‌ی پیشوا و مبشّر بهائیان را مرور کنیم.

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی