مقالات بهائیت

مقالات بهائیت (2574)

جمعه, 01 شهریور 1398 20:42

نیم نگاهی به کتاب تذکرة الغافلین

نوشته شده توسط

بهائیت در ایران : ملا محمدجعفر نراقی از بابی‌هایی بود که بر جانشینی صبح ازل باقی ماند و با انشای کتابی به نام «تذکرة الغافلین»، به رد ادعای حسینعلی بهاء پرداخت. او در این کتاب قصد داشت ثابت کند ،  پیامبرخوانده‌ی بهائیت نه تنها هیچ‌یک از ویژگی‌های حجت‌های الهی را نداشته، بلکه هیچ شباهتی با موعود علی‌محمد باب نیز نداشته است.

جمعه, 01 شهریور 1398 20:40

ماجرای نزاع اغصان ( بخوانید شاخه ها ) بهاءالله

نوشته شده توسط

بهائیت در ایران : حرص قدرت‌طلبی میان برادرانی که حسینعلی‌بهاء آنان را خلیفه‌ی الهی برشمرد بود، جدایی انداخت و این دو برادر نیز به تبع پدر خود، در راه رسیدن به قدرت حتی از جنگ درون خانوادگی نیز پا پس نکشیدند و ضمن زیرپا گذاشتن وصیت پدر که آنان را از جدال بر سر جانشینی نهی کرده بود، به همگان ریشه‌ی غیرالهی و واقعیت پوچ شعارهای صلح و دوستی بهائیت را نشان دادند.

سه شنبه, 29 مرداد 1398 20:49

نقد و بررسی اجمالی کتاب روشنائی- قسمت دوم

نوشته شده توسط

در این قسمت قصد داریم در خصوص بشارات و سوء استفاده بهائیان از کتب مقدّسه پیشین و تناقضاتی در بهائیت ، مطالبی را خدمتتان ارائه دهیم ، انشاء الله که مورد توجه شما قرار بگیرد.

بهائیت در ایران : به اذعان خواهر پیامبرخوانده‌ی بهائی، با این میزان تناقضاتی که عقل آدمی هم (جدای از شرع)، از پذیرش ادعای حسینعلی بهاء بازمی‌دارد، تنها احمق‌های زمان که مشک را از پشک (: سرگین گوسفند) تشخیص نمی‌دهند و معنی را از لفظ خالی تمییز نمی‌دهند؛ می‌توانند از مسلک ساختگی بهائیت پیروی کنند.

یکشنبه, 27 مرداد 1398 22:29

نقد و بررسي اجمالي کتاب روشنائي

نوشته شده توسط

اواخر دهه 80 کتابی  به نام  روشنائی در نقد و پاسخ بر سه کتاب(بهائیت در ایران نوشته دکتر سید سعید زاهد زاهدانی ماجرای باب و بهاء نوشته مصطفی حسینی طباطبائی- تاریخ جامع بهائیت نوشته بهرام افراسیابی) و حقایقی از آئین بهائی ، توسط دکتر علی توانگر نوشته شده است.  نویسنده این کتاب  یک محقق اسلام شناس و  کارشناس مطالعات بهائی معرفی شده است!

انشالله اگر خدا توفیقی حاصل نماید با کوتاهترین مطالب قصد داریم مطالبی که در نقد این کتاب توسط پژوهشگران و محققان نوشته شده را باز نشر نمائیم .

یکشنبه, 27 مرداد 1398 22:27

اختلاف نظرهای مدعیان دروغین !

نوشته شده توسط

بهائیت در ایران : با این‌که قوم عاد و ثمود با صاعقه و تندباد هلاک شدند، ولی علی‌محمد باب هلاکت آن‌ها را در خلیج ذکر نموده است. جالب آن‌که که مبلغین بابی و بهائی و حتی پیامبرخوانده‌ی بهائی نیز اظهار نظر باب را نقض کرده‌اند. اما آیا همین رسوایی برای اثبات دروغین بودن مدعیان بابیت و بهائیت کافی نیست؟! وگرنه چگونه ممکن است پیامبران الهی همدیگر را نقض نمایند؟!

بهائیت در ایران : همانطور که بارها از سوی رهبران بهائیت عنوان شده حرکت در جهتهای سیاسی برای پیروان فرقه ممنوع بوده واساسا فرقه مدعی عدم دخالت در سیاست میباشد .

شنبه, 26 مرداد 1398 09:13

تجویز خشونت و کشتار انسانها در معارف بابیه

نوشته شده توسط

بهائیت در ایران : علی‌محمد باب منشأ علوم لدنی‌اش را خوابی می‌داند که در آن چند جرعه از خون سر بریده‌ی امام حسین (علیه السلام) نوشیده است. اما به راستی خوردن خون حجّت خدا، آن هم از سر بریده‌ی او چه برکت و لذّتی می‌تواند داشته باشد؟! البته بعید نیست تأویل چنین خوابی، حکم باب به قتل‌عام شیعیان حضرت سیدالشهداء (علیه السلام) باشد!

صفحه1 از322

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی