مقالات بهائیت

مقالات بهائیت (2355)

بهائیت در ایران : دومین پیشوای بهائیت عبدالبهاء، در سخنرانی‌هایش آمریکا را صلح طلب معرفی نمود و مدعی شد، هیچ کشوری جز آمریکا نمی‌تواند صلح را ایجاد کند. اما جناب عبدالبها پیش بینی نکرده بود که بمب‌های اتمی امریکا به وحشیانه ترین شکل ممکن پیام صلح و دوستی  را به مردم جهان هدیه کرد و در یک چشم بهم زدنی صدها هزار انسان را به کام مرگ فرستاد!

بهائیت در ایران : بیت العدل بهائیان (هسته اصلی تشکیلات بهائیت )تصمیم گرفت با ساختن معابد مختلف در سراسر جهان با استفاده از بهترین معماران این مکان ها را به محلی برای بازدید علاقه مندان نسبت به معماری تبدیل کرده و از این ره آورد ضمن ساختن تاریخ برای خود به جذب بازدیدکنندگان به فرقه بهائیت نیز اقدام کند.

سه شنبه, 25 دی 1397 08:08

دستورالعمل های من درآوردی یک دیوانه

نوشته شده توسط

بهائیت در ایران : حسينعلي بهأ انبوه پر شمار مردم را كه به ادعاي خدايي او وقعي نمي گذاشتند در شمار غافلين مي خواند و در جواب كساني كه از او مي پرسيدند: تو كه خود را خدا مي داني، چرا بعضي از مواقع مي گويي اي خدا، و در بعضي از نوشته هايت از او استمداد مي طلبي؟ مي گويد

بهائیت  در ایران : موسسه محترم و پر تلاش حق پژوهی  در سایت خود با شیوه ای جدید در حوزه اعتقادی اقدام به نقد اعتقادات بهائی نموده است با توجه به اهمیت این بحث این مطلب جهت بهره برداری کاربران گرامی بازنشر داده میشود .

یکشنبه, 23 دی 1397 09:21

نقش بهائیت در اغتشاشات دی‌ماه 96

نوشته شده توسط

بهائیت در ایران : در جریان اغتشاشات دی ماه 96، از منظر تحولات رسانه‌ای در عقبه‌ی آشوب‌های خیابانی، شاهد تغییراتی به لحاظ تقسیم کار در رسانه‌های ضدانقلاب وابسته به بیگانگان بودیم. اگر در فتنه‌ی سال 88، شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی محور کمپین رسانه‌ای هدایت آشوب شد، در اغتشاشات دی ماه 96، شاهد تغییر محوریت ماجرا از بی‌بی‌سی به شبکه بهائی «من و تو» بودیم.

چهارشنبه, 19 دی 1397 09:27

سوال : چرا جناب عبدالبهاء لقب sir گرفت؟!

نوشته شده توسط

بهائیت در ایران : در مطالب پیشین مستمر در موضوع کمکهای بهائیان به قوای نظامی انگلیس در اشغال سرزمین فلسطین و جنگ با عثمانیها مطلب نوشتیم . در مطلب پیش رو میخواهیم به پاسخ این سوال برسیم که "چرا جناب عبدالبهاء از دولت استعمارگر پیر انگلیس لقب sir گرفت ؟ " برای روشن شدن موضوع ابتدا به فضای تبادل اطلاعات جهانی سری میزنیم و شرایط و چگونگی اعطای این لقب را پی میگیریم .

سه شنبه, 18 دی 1397 07:40

ایرانی ، فدائی یا قربانی انگلیس

نوشته شده توسط

بهائیت در ایران  : عبدالبهاء در سفر خود به اروپا، ایرانیان را شادمان از سفر خود به انگلیس معرفی و آنها را فدایی انگلیس معرفی نمود. او همچنین با انکار واقعیت‌های موجود، فدایی شدن انگلیس را برای ایران پیش‌گویی کرد! اما به راستی چرا مردم ایران باید فدایی انگلیس باشند و با نادیده گرفتن ظلم و ستم انگلیس، پیش‌بینی فدایی شدن انگلیسی‌ها برای ایران را باور کنند؟!

صفحه1 از295

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی