مقالات بهائیت

مقالات بهائیت (2272)

بهائیت در ایران : تحری حقیقت به معنای جستجوی حقیقت است که در ادبیات نگارشی امروز به تحقیق و بررسی اعتقادات و برگزیدن اعتقاد برتر معنا میشود . البته تحری حقیقت میتواند به هر آنچه نیاز به تحقیق و بررسی و روشن شدن واقیت هم داشته باشد اطلاق گردد .

یکشنبه, 22 مهر 1397 06:22

جناب حاجتی از مردم عذر خواهی کنید

نوشته شده توسط

بهائیت در ایران : به نظر میرسد یک توضیح کوتاه برای درج یک خبر و بازتاب آن در عمدتا رسانه های دشمنان انقلاب و البته برخی رسانه های وابسته به دولتها و سرویسهای اطلاعاتی خالی از لطف نباشد . خبر این بود :

بهائیت در ایران : مبلّغ بهائی مدعی شد که پیشوایانش با ردّ قاطع نژادپرستی، به برابری و تساوی انسان‌ها در جمیع جهات تأکید کرده‌اند. به نظر میرسد این مبلغ اساسا از آنچه رهبران او گفته و یا رفتار کرده اند بی اطلاع بوده است . گرچه تلاش مبلغین برای توجیه برخی ادعا ها ی رهبران بابی و بهائی از قبل هم سابقه داشته است . این مبلغین سعی دارند با آوردن برخی جملات زیبا و بروز و یا بقول عامیانه مردم پسند و البته جوان پسند بر آنچه رهبران این آئین گفته و یا عمل کرده اند سرپوش گذارند . در مطالعه رفتار و گفتار رهبران بهائی در میابیم آنها  از یک‌سو برخی اقوام و نژادها را پست دانسته و از سویی دیگر ملّت و مردم خود را (بخاطر جذب و فریب و یا از روی تعصب نژادی) برتر از سایر اقوام و لایق ستایش دانسته‌اند!

جمعه, 20 مهر 1397 06:50

خاندان بهائی امانت

نوشته شده توسط

حسین امانت از سران جامعه چند  هزار نفری بهائیان کانادا است که در سال 1321 شمسی در یک خانواده بهائی در کاشان متولد شد. عباس امانت برادر حسین امانت از بهائیان متعصب و عضو ارشد جامعه بهائیان آمریکای شمالی است که ارتباطات بسیار گسترده ای با لابی صهیونیزم در آمریکا دارد. وی همچنین از اعضای شورای سردبیری دایره المعارف ایرانیکا نیز می باشدحسین امانت در دوران رژیم ستم شاهی پهلوی، وقتی هنوز معماری جوان بود، با حمایت لابی قدرتمند بهائی در ایران احداث بنای میدان شهیاد (میدان آزادی کنونی) را برنده شد. با اینکه برنده شدن در این مسابقه بدون همراهی بهائیان پرنفوذ عملاً غیر ممکن بود. امانت طرح برج آزادی را به مناسبت یادبود جشن های 2500 ساله شاهنشاهی ایران و به عنوان نمادی از «ایران مدرن» و نشانی از «دروازه تمدن بزرگ» در سده بیستم ساخت.

جمعه, 20 مهر 1397 06:44

نگاهی به تاریخچه رادیو تلویزیون ایران

نوشته شده توسط

به بهانه 11 مهر 37 تاریخ راه اندازی اولین شبکه تلویزیونی توسط بهائیت در ایران

چهارشنبه, 18 مهر 1397 08:40

تناقضات جناب بها توجیه بردار نیست !

نوشته شده توسط

بهائیت در ایران :  وحید رأفتی  از مبلغان بهائی دوره معاصر از جمله افرادی است که تلاش دارد  اشتباهات و تناقض در گفته ها و احکام بهائی را با استدلالهای غیر منطقی ولی عامه پسند توجیه نماید او در کتاب مأخذ اشعار در آثار بهائی، پس از اعتراف به وجود تعداد بیشماری از اشعار دیگران، ضرب المثل‌ها و حتی کلمات عامیانه و کوچه بازاری در آثار پیشوایان بهائی، در مقام توجیه می‌گوید: «نقل اشعار گذشتگان در آثار بهائی در وهله‌ی اول به قصد استشهاد صورت می‌گیرد تا بر استحکام و قدرت استدلال افزوده گردد... نقل اشعار می‌تواند آرايش ادبی به كلام دهد و بر جذبه و شور آن بيافزايد. لحن كلام را جذاب‌تر كند، وزن خوشايندی به آن دهد و طنين مطلب را در مذاق جان شيرين‌تر سازد».(1)

دوشنبه, 16 مهر 1397 05:43

تناقضات در متن و حاشیه

نوشته شده توسط

بهائیت در ایران : جناب مبلّغ بهائی با کلی ادعا با ذکر عبارتی به نقل از ملحقات کتاب اقدس بهاء، پیامبرخوانده‌ی بهائی را پیام‌آور محو لعن و بدگویی خطاب می نماید .

دوشنبه, 16 مهر 1397 05:38

عالمان بدون عمل !

نوشته شده توسط

بهائیت در ایران : مبلّغ بهائی با استناد به کتاب اقدس پیامبرخوانده‌ی خود، بوسیدن دست دیگران را حرامی الهی برشمرد. این در حالیست که تصاویر و اسناد موجود گویای آن است که دومین پیشوای بهائیت عبدالبهاء، نه تنها با این حرام مقابله نمی‌کرد، بلکه اجازه به بوسیدن دستش می‌داد. از طرفی بوسیدن دست ظالمین و متجاوزین را نیز لازم برشمرد!

صفحه1 از284

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی