مقالات بهائیت

مقالات بهائیت (2863)

پنج شنبه, 08 خرداد 1399 21:03

تاریخ تاریک فرقه بابیت که بعدها بهائیت نام گرفت

نوشته شده توسط

نکته :کوتاه وخواندنی

بهائیت در ایران : آنطور که در نصوص موثق اسلام آمده است . قرار بود مهدی آخرالزمان ظهور کرده و با ظهور خود جهان را پراز عدل و داد کند. جنگها به پایان رسیده صلح دنیا را فرا گرفته و عقل بشر تکامل یابد. اما وقتی علی محمد شیرازی ادعای امام زمانی کرد، صفحه روزگار جور دیگری رقم خورد. جنگ جهانی اول و دوم به وقوع پیوست و توسط پیروان علی محمد شیرازی تعدادی فتنه صورت گرفت و عده ی کثیره بی گناه کشته شدند.

پنج شنبه, 08 خرداد 1399 21:02

چرا ایران بهائیت را به رسمیت نمی شناسد؟

نوشته شده توسط

بهائیت در ایران : جمهوری اسلامی ایران بهائیت را به رسمیت نمی شناسد و با فعالیت های تبلیغی بهائیان در ایران برخورد می کند. اگر به قانون اساسی ج.ا.ا توجه کنیم علت این رفتار این خواهد بود که بهائیت اساسا دین نیست . 

بهائیت در ایران : دالگورکی جاسوس بزرگ روس پس از ورود به کربلا و حضور در درس سید کاظم رشتی به مطالعه افراد مشغول میشود و علیمحمد باب را شناسایی و به پرورش و آموزش او مشغول میشود

سه شنبه, 06 خرداد 1399 18:01

سفیران کذاب ( بخش بیستم )

نوشته شده توسط

مظهریت دروغین

بهائیت در ایران : رهبران بهائی برای گرم کردن بازار کارشان خود را مظهر چهارده معصوم دانسته، اما این نوع اظهارات آنان هم از لحاظ علمی و هم از لحاظ عقلی دارای اشکال است و چون بهائیان ادعا می کنند آیینشان مطابق علم روز است، درنتیجه گفته ی رهبران بهائی غلط محض است.

بهائیت در ایران :  پس از رسیدن سید کاظم رشتی به مقام جانشینی احمد احسایی و مطرح کردن دوباره مدعایت او مبنی بر وجود رکن رابع و انسان کاملی که بتواند رابط بین امام و مردم باشد استعمار فهمید که بهترین زمان نفوذ در بین علمای شیعه و ایجاد اختلاف مذهبی در بین شیعیان فرا رسیده است برای این منظور یکی از زبردست ترین جاسوسان خود به نام کینیاز دالگورکی را برای ایجاد اختلاف مذهبی و ساخت مسلک های دینی به ایران که خواستگاه علمای شیعه بود روانه میسازند.

سه شنبه, 06 خرداد 1399 17:58

احمد احسائی از آغاز تا پایان

نوشته شده توسط

شيخ احمد بن زين الدين الاحسائي در روستاي مطَيرفي واقع در استان الاحساء ديده به جهان گشود. الاحساء در ساحل غربي خليج فارس از قديم الايام يکي از کانون‌هاي تشيع بوده است که اکنون نيز اکثريت شيعيان عربستان در اين استان سکونت دارند.

دوشنبه, 05 خرداد 1399 20:02

سعيد العلماء فتوا دهنده ‏ي اعدام بابيان کيست؟

نوشته شده توسط

بهائیت در ایران :  پس از ورود سعيد العلما به بابل، او جارچي در شهر انداخت و به مردم اعلان کرد که در مسجد حاضر شوند... بالاي منبر رفت... و گفت: اي مردم بيدار شويد، دشمنان ما در کمين هستند، مي‏خواهند اسلام را از بين ببرند، و مقدسات اسلامي را محو کنند

بهائیت در ایران : میگوئیم ، در بساط بهائي جز تقلب چيزي نيست و با اغنام ميرزا زوركي مذهب درست نمي شود از تشبث به دامن اجانب هيچ چيز حاصل نمي شود حتی اگر صد سال در ممالك خارجه جاسوس شوند.

صفحه1 از358

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی