مقالات بهائیت

مقالات بهائیت (2763)

کوتاه وخواندنی

بهائیت در ایران : هیچکدام از ادیان و پیامبران الهی نمادی را به عنوان نشان شریعت خود مطرح نساخته‌اند. چرا که هدف از ارسال پیامبران، ایجاد حس نزدیکی به خداوند و نه نماد و حزب بازی بوده است. این در حالیست که سران بهائیت به دنبال تشکیلاتی کردن فرقه‌ی خود، نمادهایی را طراحی کرده و با تفاسیر و تبلیغاتی جذاب، سعی در ایجاد جاذبه‌های ظاهری برای مخاطبان خود دارند.

شنبه, 03 اسفند 1398 07:21

چگونه دیکتاتوری در بهائیت نهادینه شد؟ !

نوشته شده توسط

بهائیت در ایران: عبدالبهاء نظام رهبری بهائیت را بر دو رکن مقام ولایت امر و نهاد بیت العدل استوار دانست. در این میان، نهاد بیت العدل که با عقیم ماندن شوقی افندی، یگانه‌ی نظام رهبری بهائیت گشت، از طرفی تمام قدرت و مسئولیت‌های او را به نفع خود مصادره کرد و از طرفی ادعای عصمت و فقدان دست نظارتی بر آن موجب شد تا بدون هیچ بازدارنده‌ای یکه تاز میدان گردد.

شنبه, 03 اسفند 1398 07:16

نجابت آمریکائی از نگاه رهبران بهائی ؟ !

نوشته شده توسط

بهائیت در ایران : اگر اغراق نکنیم در جهانامروز هر آنچه توطئه و جنگ در حالت نرم و سخت آن مشاهده میکنید باید مطمئن باشید یک طرف آن کدخدا جهانی یعنی ایالات متحده امریکا میباشد .خاور میانه بیش از نیم قرن است که در آتش طمع امریکائیها به خاک وخون کشیده شده است . امریکائیان در این مسیر جنایتهای وحشتناک ضد بشری را به اوج خود رساندند که بر هیچانسانی پوشیده نمانده است . اما در همین زمان دومین پیشوای بهائیت عبدالبهاء، در سخنرانی‌هایش آمریکا را صلح طلب معرفی نمود و مدعی شد، هیچ کشوری جز آمریکا نمی‌تواند صلح را ایجاد کند. آری؛ جهانیان دیدند که چگونه پیش‌گویی عبدالبهاء غلط از آب درآمد و آمریکا بمب‌های اتمی خود را به عنوان پیام صلح و دوستی به مردم جهان هدیه کرد و صدها هزار انسان را به کام مرگ فرستاد!

چهارشنبه, 30 بهمن 1398 07:33

ترک تعصب بهائی در تضاد با غیرت دینی!

نوشته شده توسط

بهائیت در ایران : در حالی بهائیت به اشتباه، بر نفی هرگونه تعصب و غیرت دینی و ملّی تأکید می‌کند که سیره‌ی پیشوایان الهی و خواست خدای متعال بر خلاف آن بوده است. لذا می‌توان فهمید که سرمایه‌گذاری ویژه و اصرار تشکیلات بهائیت با حمایت کشورهای سلطه‌گر غربی برای تبلیغ به سبک تبشیری در کشورهای مقاوم اسلامی، نظیر ایران و یمن از کجا نشأت می‌گیرد.

چهارشنبه, 30 بهمن 1398 07:28

عضویت زنان در شورای رهبری بهائیت ( بیت العدل ) ؟

نوشته شده توسط

بهائیت در ایران برداشت از پایگاه جامع فرق و ادیان ومذاهب : بر خلاف شعار تساوی زن و مردی که در بهائیت سر داده می‌شود، بهائیان از حضور در بالاترین ارکان رهبری این فرقه، از جمله مقام ولایت امری محروم هستند. اما ممکن است بهائیان در توجیه گویند که با عقیم بودن شوقی افندی پیش‌گویی رهبرانشان در مورد ولایت امری به تاریخ پیوست؛ حال آن‌که این توجیه، الهی بودن پیشوایان بهائی را زیر سؤال می‌برد.

سه شنبه, 29 بهمن 1398 07:02

جعفر کذاب از نگاه جناب بهاء

نوشته شده توسط

نکته :

بهائیت در ایران : همانطور که میدانید حضرت امام هادي(ع) پنج فرزند داشت (چهار پسر و يک دختر) به نام هاي: امام حسن عسکري (ع) ، حسين ، محمد، جعفر و عليه . در ميان اين فرزندان امام، جعفر، انساني بدکار و دروغگو بود ، به طوري که لقب "کذّاب" را گرفت. وي که برادر امام حسن(ع) و عموي امام زمان (عج) بود ، ادعاي امامت داشت و پس از درگذشت امام هادي (ع) مي گفت : امام مسلمين من هستم نه برادرم .

سه شنبه, 29 بهمن 1398 06:24

تشکیلات بهائیت و ترغیب مردم به آشوب

نوشته شده توسط

بهائیت در ایران : تشکیلات بهائیت پس از سرنگونی به اشتباه هواپیما، همانند تمامی تشکلها و دسته جات به اصطلاح برانداز سعی در استفاده از فرصت نمود و همچون پروژه شکست خورده فتنه 88 و کشانده پیروانخود به صحنه سعی داشت به آشوبهای خیابانی دامن بزند . لذا با یک ادعای تکراری در تلاش نبودن برای تغییر حکومت، عناصر خود را مأمور به تهییج مردم برای برگزاری تجمعات ضدحکومتی می‌کند. اما باید دانست بهائیتی که به بهانه‌ی مردم‌دوستی، برای سرگونی انقلاب ایران تلاش می‌کند، همان بهائیتی است که به دنبال افزایش تحریم برای فشار حداکثری بر مردم ایران است.

دوشنبه, 28 بهمن 1398 06:23

توجیه نزدیک به دو قرن ادعای دروغین !!!

نوشته شده توسط

بهائیت در ایران : بعد از سالها با عنایت به عدم مقبولیت والبته عدم رسیدن به هدف جامعه جهانی بهائی ، بهائیان برای حفظ موجودیت و حقانیت خود با تفسیرهای مضحکانه و غیرمنطقی نتایجی را که بدنبال آن هستند اخذ کرده و به خورد جامعه بهائی می دهند.

صفحه1 از346

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی