مقالات بهائیت

مقالات بهائیت (3243)

سه شنبه, 24 فروردين 1400 07:59

جاسوس بالفطره!

نوشته شده توسط
سه شنبه, 24 فروردين 1400 05:02

بهائیان ایران؛ گروگان بیت‌العدل صهیونیسم

نوشته شده توسط

بهائیت در ایران : چندی پیش  فصلنامه فرهنگی ـ. اجتماعی بهائی شناسی در شماره پنجم خود به موضوعاتی از قبیل: «چالش‌های بهائی پژوهی در روزگار حاضر»، «بهائیت از دیدگاه منتقدان و روشنفکران بهائی»، «بررسی تطبیقی جایگاه معجزه در ادیان آسمانی و بهائیت»، «تحلیل روایت‌های کشتار بهائیان از ازلیان در ابتدای دعوت بهاء الله» و ... پرداخته است.که برخی موضوعات عنوان شده قابل تامل میباشد

در یکی از بخش‌های این فصلنامه که با عنوان «بهائیان ایران، گروگان بیت العدل» است می‌خوانیم آنچه از مجموعه تحلیل‌ها و دستور‌ها و ابلاغیه‌های تشکیلات پیچیده و چند لایه‌ بهائیت برمی‌آید تحریک، ترغیب و تشویق بهائیان ایران به سلسله اقدامات و فعالیت‌هایی است که آشکارا حسب قوانین رسمی و قواعد دینی کشور «ساختار شکنی»، «هنجار ستیزی» و «قانون گریزی» محسوب می‌شود. آنچه حائز اهمیت بسیار است، شناخت ابعاد پنهان و راز‌های نهان این موضوع راهبردی است.

سه شنبه, 24 فروردين 1400 05:01

بهاءالله: زاده شد کسی که نه می زاید و نه زاده میشود

نوشته شده توسط

نکته :

بهائیت در ایران : دنیایی که ما در اون زندگی می‌کنیم آدم‌های مختلف با باورهای مختلف داره، عده‌ای معتقد به وجود خدا هستن، اما در اینکه اون خدا کیه و چیه با هم اختلاف دارن، مثلا عده‌ای به خدا بودن ماه و خورشید معتقدن، برخی رعد و برق و طوفان و بلایای طبیعی رو خدا میدونن، عده‌ای دیگه خدا رو متجلی در حیوانات میدونن و عده‌ای
در این بین هستن کسانی که به چندین خدا معتقدن و برعکس کسانی که هیچ اعتقادی به خدا ندارن و جهان رو ماحصل تصادف میدونن

سه شنبه, 24 فروردين 1400 04:42

بهاء الله : " برای فهم احکام زکات به قرآن مراجعه شود "

نوشته شده توسط

یک بام دو هوای  پیروان فرقه ضاله در یک مسئله

بهائیت در ایران : در نگاه اول میتوان برداشت کرد جناب بهاءالله یک روانپریش کاملا حاد است از یکسو اسلام را نسخ مینماید و ادعای پیامبری دارد و از سوی دیگر در فهم یک مسئله توصیه میکند پیروان به قرآن مراجعه کنند . حسين علي نوري (موسوم به بهاء الله) در کتاب اقدس مي‌نويسد: «در مورد زکات هم امر نموديم که پرداخت شود؛ کما نزل في القرآن عمل نمايند. انتهي.» اين جمله نوري (حکم زکات در قرآن آمده است) بسيار با اهميت است، زيرا با يك تحليل ساده از حقايق بسياري پرده برداشته و پيامد‌هاي بسياري به همراه دارد كه اين نوشتار يك پيامد آن، يعني به رسميت شناختن اجتهاد تقليد را به اختصار تبيين مي‌كند.

نکته

بهائیت در ایران : مبلّغ بهائی یکی از دلایل حقانیت پیشوای خود را علم الهی و ادعای احاطه بر کتب را توسط او برشمرد. این در حالیست که پیامبرخوانده‌ی بهائی در کنار ادعای احاطه بر تمامی علوم، علم را مایه‌ی گرفتاری و زندانی شدن خود برشمرده و علوم مختلف (نظیر علم بیان، علم معانی، ایجاز، صرف و نحو) را موجب سلب راحتی و آسایش از خود برشمرده است.

یکشنبه, 22 فروردين 1400 06:50

ادعای حکومت جهانی بدون دخالت در سیاست !!!

نوشته شده توسط

بهائیت در ایران : تا کنون به اینموضوع فکر کردید چگونه میشود یک فرقه یا گروه و یا ... معتقد به عدم دخالت در سیاست باشد اما در ادعا بدنبال ایجاد حکومت جهانی باشد . پیشوایان فرقه‌ی بهائیت برای آینده‌ی رهبری دنیا تحقق حکومت جهانی بهائی را پیش‌بینی کرده‌اند. اما به راستی چگونه می‌توان از یک‌سو دخالت در امور حکومتی را حرامی الهی برشمرد و از سویی دیگر، انتظار حکومتی بهائی، آن هم در سطح جهانی را کشید؟! آیا این، نمونه‌ی بارزی از دورویی و تناقض آشکار در بهائیت نیست؟!

 

بهائیت در ایران : بدون شک نقش یهود در ایجاد و نفوذ در هسته‌های نخستین جریان بهائیت، قابل انکار نیست. آن‌چه امروزه از رفتار خائنانه‌ی تشکیلات بهائیت به چشم خورده و ماهیت آن را به عنوان تشکیلاتی سیاسی و نه دینی الهی به نمایش می‌گذارد، حمایت بی‌قید و شرط این تشکیلات از رژیم کودک‌کش صهیونیستی و تلاش برای تطهیر چهره‌ی منحوس این رژیم می‌باشد.

شنبه, 21 فروردين 1400 09:43

بهائیت و ارتباط با استعمارگران

نوشته شده توسط

بهائیت در ایران : مبلّغان بهائی ادعای ارتباط با استعمار را از جمله تهمت‌هایی معرفی می‌کنند که اخیراً دشمنان بهائیت به این فرقه وارد کرده‌اند. این در حالیست که پیامبرخوانده‌ی بهائیت، به حمایت استعمار روس‌تزار از بهائیت اعتراف کرده و نیت آن را خدایی برشمرده است. اما به راستی کدام عقل سلیمی، ادعای نیّت خدایی اشغالگر و متجاوز را می‌پذیرد؟!

صفحه1 از406

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی