انکار حجاب از سوی فرقه ضاله بهائیت!

سه شنبه, 16 آبان 1396 09:39 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران : مبلّغ بهائی در کانال خود مدعی شد، هیچ آیه‌ای در قرآن وجود ندارد که به زنان بگوید موی سرهایتان را بپوشانید. در پاسخ به این شبهه می‌بایست گفت حتی بر فرض اگر تمام آیات قرآنی که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به موضوع لزوم حفظ حجاب اشاره دارند را نادیده بگیریم؛ سیره‌ی معصومین (علیهم‌السلام) خود گواه محکمی بر لزوم حفظ آنست.

 

توضیح اینکه  ، یکی از کانال‌های تلگرامی وابسته به تشکیلات بهائیت، ضمن انتشار مقاله‌ای پیرامون موضوع حجاب، مدعی شد: «هیچ آیه‌ای در قرآن وجود ندارد که به زنان بگوید موی سرتان را بپوشانید یا بگوید سرهایتان را بپوشانید...».[به نقل کانال تلگرامی تبلیغی بهائی]
در پاسخ به این مبلّغ تازه‌کار بهائی می‌بایست گفت :

اولا :  بر خلاف ادعای شما، آیاتی در قرآن وجود دارند که به لزوم حجاب اسلامی به صورت مستقیم یا غیرمستقیم اشاره دارند. لذا در ادامه، برخی را متذکر می‌شویم.
اول: «يا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِأَزْواجِکَ وَ بَناتِکَ وَ نِساءِ الْمُؤْمِنينَ يُدْنينَ عَلَيْهِنَّ مِنْ جَلاَبِيبِهِنَّ ذلِکَ أَدْني‏ أَنْ يُعْرَفْنَ فَلا يُؤْذَيْنَ وَ کانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحيماً [احزاب/59]؛ ای پیامبر! به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو: «جلبابها (روسری‌های بلند) خود را بر خویش فروافکنند، این کار برای اینکه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند بهتر است و خداوند همواره آمرزنده رحیم است». بنابر آن‌چه در منابع اسلامی آمده، حکم مذکور در آیه، این احتمال را که مراد از جلباب، لباس فراگیر (مانند چادر یا ملحفه) بوده است، تقویت می‌کند.[ر.ک: روضةالمتقین فی شرح مَن لایحضُرُه الفقیه، ج
۸، ص ۳۵۳]
دوم: «وَ قُل لِّلْمُؤْمِنَاتِ یغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِ‌هِنَّ وَ یحْفَظْنَ فُرُ‌وجَهُنَّ وَ لَایبْدِینَ زِینَتَهُنَّ إِلَّا مَا ظَهَرَ مِنْهَا وَ لْیضْرِبْنَ بِخُمُرِ‌هِنَّ عَلَی
ٰ جُیوبِهِنَّ وَ لَایبْدِینَ زِینَتَهُنَّ إِلَّا لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ آبَائِهِنَّ... وَ لَایضْرِ‌بْنَ بِأَرْ‌جُلِهِنَّ لِیعْلَمَ مَا یخْفِینَ مِن زِینَتِهِنَّ وَ تُوبُوا إِلَی اللهِ جَمِیعًا أَیهَ الْمُؤْمِنُونَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ [نور/31]؛ و به زنان با ایمان بگو: دیدگان خود را (از هر نامحرمی‌) فرو بندند و پاكدامنی ورزند و زیورهای خود را آشكار نگردانند مگر آنچه كه طبعاً از آن پیداست. و باید روسری خود را بر گردن خویش (فرو) اندازند، و زیورهایشان را جز برای شوهرانشان یا پدرانشان... آشكار نكنند؛ و پاهای خود را (به گونه‌ای به زمین‌) نكوبند تا آنچه از زینتشان نهفته می‌دارند معلوم گردد. ای مؤمنان، همگی (از مرد و زن‌) به درگاه خدا توبه كنید، امید كه رستگار شوید». اما  واژه «خُمُر» که در آیه شریفه وارد شده، لباس و جامه‏‌ای است که بانوان با آن سر خود را می‌‏پوشانند و بر سینه خود آویزان می‌‏نمایند و معنای این قسمت از آیه چنین است که با اطراف خمر و مقنعه خود سرها و موها و شانه و سینه خود را بپوشانند.[ر.ک: المیزان، ج 16، ص 339]
دوما : هرچند که برای رعایت اختصار، تنها متذکر دو آیه‌ی شریفه شدیم؛ اما حتی اگر
 پیرامون لزوم حجاب، آیه‌ای وجود نداشت؛ احادیث و سیره‌ی معصومین (علیهم السلام) به تنهایی در لزوم حفظ و رعایت آن کافی بود. این مبلغ را باید به سیره یا همان نوع رفتار پیامبر گرامی اسلام و ائمه اطهارعلیهم السلام  ارجاع داد . در کدام رفتار شما برهنگی و بی حیائی را میبینید آیا رفتار و سیره این بزرگان تاکید بر حفظ حجاب دارد یا برداشتن حجاب .

نکته سومی که باید به این مبلغ یاد آور شویم جهان امروز و متاسفانه گسست خانواده بعنوان مهمترین نهاد اجتماعی در جامعه بدلایل مختلف از جمله خیانت در دوعنصر اصلی این نهاد اجتماعی  به یک بحران فراگیر در تمامی جوامع خود نمائی میکند . قطعا این خیانتها عوامل متعددی داشته و دارد که از مهمترین آن عدم حفظ حیا در یکی از دو طرف این نهاد کوچک اجتماعی است . حال سوال این است که این مبلغ مطمئن است حجاب مانعی برای حفظ کانون گرم خانواده است یا اینکه در اغلب موارد گسست خانواده ها بدلیل عدم رعایت حجاب بمعنای عام آن در این کانون است  .

 

پی‌نوشت:
محمدتقی بن مقصودعلی مجلسی، روضةالمتقین فی شرح مَن لایحضُرُه الفقیه، قم: چاپ حسین موسوی کرمانی و علی پناه اشتهاردی،
۱۴۰۶-۱۴۱۳ق، ج ۸، ص ۳۵۳.
سید محمدحسین طباطبایی، المیزان، بی‌جا: منشورات اسماعیلیان، بی‌تا، ج 16، ص 339.

خواندن 651 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی