رئیس جمهور مصر: شاه ایران بهائی شده !

شنبه, 20 آبان 1396 11:20 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران : بهائیان در حکومت پهلوی، نفوذ بسیاری در دربار شاه ایران پیدا کردند. حمایت‌های بی‌دریغ رژیم پهلوی از بهائیان موجب شد که تعدادشان در کشور، به سه برابر افزایش یابد.  این حمایت‌ها همچنین موجب گشت تا بهائیان، در پست‌های حساس و مهم قرار گرفته و به تعبیری، بهائی بیکار در ایران وجود نداشته باشد.[ر.ک: ظهور و سقوط سلطنت پهلوی، ج 1، ص 203]


حمایت‌های محمدرضا پهلوی از بهائیت، تا جایی پیش رفت که وی تصمیم داشت
 فرقه‌ی ضالّه‌ی بهائیت در ایران را رسمی اعلام کند. از این‌رو «جمال عبدالناصر» رئیس جمهوری مصر، از تعلّق خاطر شاه ایران پرده برداشت: «جمال عبدالناصر رئیس جمهور مصر بهانه‌ای به دست آورد و گفت شاه ایران بهائی شده و دستورات اسلام را زیر پا گذاشته است وی اضافه کرد شاهنشاه ایران راهی را دنبال می‌فرمایند که حضرت بهاءالله گفته است».[تاریخ قیام 15 خرداد به روایت اسناد، ج 1، سند 2/82]
با این حال بهائیان سعی دارند واقعیت‌های مسلّم تاریخی را منکر شده و این دروغ را به خورد افکار عمومی جامعه القاء کنند که بهائیان در عصر
 پهلوی، در محرومیت قرار داشته و مورد ستم واقع می‌شدند!

اما نکته اساسی در وضعیت بهائیان در زمان سلطنت پهلوی خصوصا پهلوی دوم حضور گسترده آنان در لایه های دولت بود که اساسا با شعار این فرقه در تناقض کامل است و البته فرقه ضاله بهائیت هیچ توجیه قابل قبولی جز گسترش نفوذ خود در ارکان دولت و بهره برداریهای اقتصادی و سیاسی از این حضور ندارد . آیا تاثیر گذاری دکتر ایادی و صنیعی در دربار پهلوی دوم قابل انکار است ؟ ایا حضور موثر حبیب ثابت پاسال ، القانیان 000 از بهائیان سرمایه دارد در حوزه اقتصاد قابل انکار است ؟ آیا حضور خانم فرخ رو پارسا بعنوان یک بهائی قسم خورده در حوزه فرهنگ و آموزش قابل انکار است و آیا میتوان حضور عناصر بهائی در سازمان امنیت ( ساواک ) را نادیده گرفت . حالا باید فرقه ضاله بهائیت به این پرسش پاسخ دهد که :

اگر حضور عناصر بهائیت در ارکان دولت پهلوی دوم برای حفظ رژیم ظالم برعلیه توده مسلمان مظلوم دخالت در سیاست آنهم برای دفاع از ظالم نیست پس این حضور چه توجیهی دارد ؟

 

پی‌نوشت:
حسین فردوست، ظهور و سقوط سلطنت پهلوی، بی‌جا: انتشارات اطلاعات، مؤسسه‌ی مطالعات و پژوهش‌های سیاسی، چاپ نوزدهم، 1385 ش، ج 1، ص 203.
جواد منصوری، تاریخ قیام 15 خرداد به روایت اسناد، تهران: مرکز اسناد انقلاب اسلامی، چاپ اول، 1378 ش،
 ج 1، سند 2/82.

خواندن 572 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی