واکنش بهائیان در برابر ظلم و ظالم

یکشنبه, 17 دی 1396 08:44 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران : دقت کرده اید تشکیلات بهائیت علیرغم تمامی جنایتهای علیه بشریت ، حتی در کنار مرکزیت تشکیلات خود یعنی در فلسطین اشغالی توسط رژیم کودک کش صهیونیستی حتی یک موضعگیری خشک و خالی هم نکرده است . این سوال برای حتی بهائیان هم مطرح بوده و هست . اما ببینیم دفتر تشکیلات بهائیت در اسرائیل چه ادعائی دارد !

دفتر جامعه‌ی جهانی بهائی با ارسال پیامی مدعی شد: واکنش بهائیان در مقابل ظلم، نه قبول خواسته‌های سرکوب‌گران بوده است و نه پیروی از خوی و روش آنان.

اما آنچه تا کنون از تشکیلات فرقه بهائیت دیده شده است این است که ، نه تنها بهائیان و پیشوایان‌شان در مقابل ظالمین کُرنش کرده‌اند، بلکه حتی در مقابل کسانی که در برابر متجاوزین ایستادگی کرده‌اند نیز، موضع‌گیری داشته‌اند.

این ادعای بهائیون را یکی از کانال‌های تلگرامی تشکیلات بهائیت، به نقل از وبسایتی متعلّق به «دفتر جامعه‌ی جهانی بهائی در ژنو»، اعلام نموده است . اما بر خلاف این ادعا باید گفت که رفتار سردمداران تشکیلات بهائیت از ابتدا تا کنون، حکایت از کُرنش (سر فرود آوردن) این تشکیلات، در برابر ظلم و ظالم داشته است. همچنان که عبدالبهاء به پیروان خود توصیه می‌دارد که در هنگام برخورد با ظالمین و متجاوزین، مثل گوسفند (مطیع) باشند: «اگر ستم‌کاری دست تطاول (تعدی، ظلم) بگشاید و مانند گرگ تیزچَنگ هجوم نماید، اَحبای الهی مانند اَغنام (گوسفند) تسلیم شوند. لهذا مقاومت ننمایند بلکه تیغ و شمشیر را به شَهد و شیر مقابله نمایند. زخم به جِگرگاه خورند، دست قاتل را ببوسند و در سَبیل الهی جانفشانی نمایند. از برای ستم‌کار اِستغفار کنند و طلب عَفو از پروردگار نمایند».[1]
اما علاوه بر آن‌که پیشوایان بهائی، پیروان خود را به کُرنش در برابر ظالمین توصیه داشته‌اند، خود نیز به صورت عملی دعاگوی آنان شده‌اند. همچنان که عبدالبهاء حکومت استعمارگر و جهان‌خوار انگلیس را عادل خطاب می‌کند و برای ادامه‌ی توفیقاتش آرزوی موفقیت می‌کند: «اللّهم أن سرداق العَدل قَد ضَرَبَ أطنَآبَها عَلی هذه الأرض المُقدّسة فی مَشارقها و مَغارِبها و نَشکُرُک َ و نَحمَدک عَلی حول هذه السَلطنة العادِلة...[2]؛ خدایا! خیمه‌های عدل و داد، ریسمان‌های خود را در شرق و غرب این زمین مقدس (فلسطین)، محکم و استوار ساخته است. شکر و حمد می‌کنیم تو را به جهت رسیدن این سلطنت دادگر و عادل و دولت مقتدر (انگلستان) و نیرومندی که نیروی خود را در رفاه و آسایش مردم و امنیت زمین مبذول داشته است. بار خدایا! پادشاه انگلستان، ژرژ پنجم را با توفیقات رحمانیّه خود تأیید فرما و همواره سایه او را بر این اقلیم جلیل، مستدام بدار».
آری؛ بهائیان در حالی اتهام کُرنش در برابر ظالمین را از خود رفع می‌کنند که نه تنها در مقابل ظالمین کُرنش کرده و پیروان خود را به خِفت و خاری دعوت کرده‌اند، بلکه حتی در مقابل کسانی که در برابر ظالمین و متجاوزین به ایران می‌ایستادند نیز، موضع‌گیری‌های تُند داشته‌اند. همچنان که عبدالبهاء رسماً مدافعین وطن را به سگ تشبیه می‌کند [3] و یا استعمارستیزان و ظلم‌ستیزانی نظیر سیدجمال‌الدین اسدآبادی را آماج توهین‌های خود قرار می‌دهند.[4] اما به راستی رابطه‌ی «نسخ سیف» و «بی‌وطنی» بهائیان، آن هم در ایامی که ایران بیش از هر زمان دیگر به تحکیم ملّیت و تمامیت ارضی نیازمند بوده، قابل تأمل است.
بنابراین می‌توان گفت که گویا بهائیان یا معنی عدالت و ظلم را متوجه نشدند و یا از توصیه به حقارت و کُرنش پیشوایانشان اطلاعی نداشته‌اند که اینچنین تصویر غیرواقعی از خود نمایش می‌دهند.

بهائیان پاسخ دهند :

آنها و تشکیلات بهائیت در مقابل جنایتهای جنگی اسرائیل در فلسطین اشغالی ، گروه های تکفیری داعش و ... با حمایت امریکا و رژیم سعودی در کشور های عراق و سوریه ، ائتلاف سعودی در مقابل مردم مظلوم یمن ، رژیم  جنایتکار میانمار در مقابل اقلیت روهینگیا مسلمان و سرکوب رژیم ال خلیفه در بحرین در مقابل مردم این کشور در این سالهای اخیر چه موضعی اتخاذ کرده اند ؟

پی‌نوشت:

[1]. عباس افندی، مکاتیب، مصر: به همّت فرج‌الله زکی الکردی، 1921 م، چاپ اول، ج 3، ص 123.
[2]. عباس افندی، مکاتیب، مصر: چاپ فرج‌الله زکی کردی، چاپ اول بسعی فانی، 1921 م، ج 3، ص 347.
[3]. عباس افندی، مکاتیب، نسخه الکترونیکی، ج 1، ص 410.
[4]. جهت مطالعه‌ی بیشتر، بنگرید به مقاله‌ی:
 سید جمال‌الدین اسدآبادی و دشمنی پیشوایان بهائی با او !

 

 

خواندن 239 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی