واقعیت محبت به غیر بهائیان از نگاه رهبران بهائی

شنبه, 23 دی 1396 09:24 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران : کانال تبلیغی بهائیت در پاسخ به این‌که به چه کسی باید بیشتر محبّت کرد، با نقل جمله‌ای از پیشوایان این فرقه، مدعی شد که غیربهائیان در این خصوص در اولویت هستند. به نظر میرسد این کانالها و مدیران آن اساسا با ابتدائی ترین اصول شخصیتی رهبران بهائی و البته دستورات آنها آشنائی نداشته و علنا تناقض که نه دروغگوئی را در پیش گرفته اند . این مبلغین اطلاع دارند که غیربهائیان از دید پیشوایان بهائی از کمترین ارزشی برخوردار نبوده و مدام به آنان توهین می‌کردند و آنها را .... خطاب میکردند ، حال چگونه با این نگاه صریح و بی شرمانه رهبران بهائی ، این مبلغان در تلاشند این دستورات را ندیده و نشنوند به نظر میرسد  تنها جنبه‌ی تبلیغی دارد.

کانال تبلیغی بهائیت با نقل جمله‌ای از پیشوایان بهائی، به این سؤال که «به چه کسی باید بیشتر محبّت کرد؟»، پاسخ گفت. در این نصیحتی که پیشوای بهائیان به پیروانش داشته، پس از تصریح به برابری تمام انسان‌ها (جدای از عقیده‌ی آنان) و این‌که دین خدا را نباید سبب اختلاف و دشمنی ساخت، آمده است: «(بهائیان) با کلّ (همه) به کمال رفق (نرمی) و مدارا و محبّت ملاقات کنند و کلمه را القا نمایند (تبلیغ بهائیت کنند)... نفوس زکیّۀ (پاک و) مطمئنّۀ راضیۀ مرضیه را لأجل (بخاطر) صفات پسندیده و اخلاق روحانیّه، هر نفسی اظهار محبّت می‌نماید و دوست می‌دارد؛ ولکن نفوس غافله (غیر بهائیان) را باید لِوجه (بخاطر) خدا محبّت نمود که شاید مبدأ رحمت و فضل را سبب و علّت عناد (دشمنی) ندانند و ارض (زمین) فی‌الجمله مستریح (دارای آسایش) شود».[1]
اما جالب است بدانیم رهبران بهائی، در حالی پیروان خود را به بهترین برخورد با غیربهائیان فرامی‌خوانند که
 خود، بدترین توهین‌ها را در حق ایشان روا داشته‌اند.
همچنان که مدعی پیامبری بهائیت،
 از شیعیان با تعابیری نظیر «شیعه شنیعه»[2] و «پست‌ترین حزب و امّت»[3] یاد کرده و یا شوقی افندی که از ملّت ایران به: «ملّتی جاهل، متعصب و متوحش (وحشی) که بهائیان، در چنگ آنان گرفتار هستند»[4] تعبیر کرده‌ است. البته پیشوایان بهائیت، در کنار ادعاهای عوام‌فریبی نظیر وحدت عالم انسانی و صلح و برادری خود؛ تا جایی غیربهائیان را حقیر می‌دانستند که اساساً اطلاق نام «انسان» را بر آنان، گناهی نابخشودنی می‌دانستند: «برای اثبات مظهر احدیة الیوم (امروز) هر نفسی بر احدی از معرضین (مخالفین) من، اعلاهم أو ادناهم (بزرگ و کوچکشان)، ذکر انسانیت نماید، از جمیع فیوضات رحمانی محروم است، تا چه رسد که بخواهد از برای آن نفوس، رتبه و مقام نماید».[5]

پیامبر خود خوانده بهائیان نگاه خود به شیعیان را اینگونه بیان میکند  "  از نظر ایشان شیعیانی که سخنش را نمیپذیرند، کرم های میان لجن زارند
بنابراین ادعای لزوم محبّت بیشتر به غیربهائیان، همان‌گونه که پیشوای بهائیان نیز بدان اعتراف داشته، تنها جنبه‌ی تبلیغی و عوام‌فریبی دارد.

پی‌نوشت:

 

[1]. حسینعلی نوری، مجموعه آثار قلم اعلی، به نقل از کانال‌های تبلیغاتی بهائیت، شماره 27، ص 260.
[2]. حسینعلی نوری، اشراقات، افست از از چاپ سنگی، بی‌تا، ص 162-161.
[3]. همان، ص 279.
[4]. ر.ک: شوقی افندی، توقیعات مبارکه حضرت ولی امرالله، لوح قرن احباء شرق (نوروز 101 بدیع)، مؤسسه ملّی مطبوعات امری، 123 بدیع، ص 17.
[5]. حسینعلی نوری، بدیع (در جواب اسئله قاضی)، چاپ سنگی از روی نسخه خطی، کاتب: حرف الزاء، ربیع الاول، ص 140.

خواندن 299 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی