پیشرفت زنان با رعایت حجاب

یکشنبه, 23 ارديبهشت 1397 11:07 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران : پیامبرخوانده‌ی بهائیت حجاب زن‌ها را مانع از پیشرفت و ترقی آن‌ها دانسته است. همچنان که می‌خوانیم: «حجاب نسوان (زنان) مانع از تعلیم و تعلّم (یاد گرفتن و یاد دادن) است».[1]


این در حالیست که اولاً: با توجه به پیشرفت زنان مسلمان در بسیاری از عرصه‌ها، حجاب را نمی‌توان مانع پیشرفت دانست. ثانیاً: اگر حجاب مانع پیشرفت است، پس چگونه دختر پیامبرخوانده‌ی بهائیت توانست با رعایت حجاب، (در مدتی کوتاه) به رهبری بهائیان اشتغال یابد؟!

اما در پاسخ به این ادعای پیامبرخوانده‌ی بهائیت می‌گوییم:
اولاً: بر خلاف ادعای حسینعلی نوری، در جوامع اسلامى خصوصا در دو سه دهه اخیر ، بسيارى از زن‌ها با پوشش اسلامى در مراکز علمی، فرهنگی، اقتصادی، ورزشی و... حضور و فعاليت دارند؛ پس بنابراین نمی‌توان حجاب را مانعِ پیشرفت و عامل رکود زنان دانست.
ثانیاً: ً: نتیجه‌ی ترویج تفکر ملازمت حجاب زن با عدم پیشرفت او، همین می‌شود که برخی از کشورهای غربی، با هدف بهره‌گیری کامل از جنس زن، از حضور او در مراکز آموزشی و دولتی، ممانعت به عمل می‌آورند. حال آن‌که آیین الهی اسلام، با دستور به رعایت پوشش مناسب به زنان، در کنار پذیرش لزوم پیشرفت زن، با ملعبه قرار گرفتن او مقابله می‌کند؛ همچنان که امام خمینی (رحمة الله علیه) فرموده‌اند: «... ما نمی‌‏توانیم و اسلام نمی‌‏خواهد که زن به عنوان یک شی‌ء و یک عروسک در دست ما باشد. اسلام می‌خواهد شخصیت زن را حفظ کند و از او انسانی جدی و کارآمد بسازد. ما هرگز اجازه نمی‌دهیم تا زنان فقط شیئی برای مردان و آلت هوسرانی باشند».[2]

و اما ثالثا کاربران و تمامی بهائیان پاسخ بدهند آیا آنچه شما در چهره امروز دنیای اسلام میبینید پیشرفت زنان با مانعی بنام حجاب روبروست ؟ زنان مسلمان در حوزه های مختلف و در مدارج عالی علمی در حال فعالیتنند و البته حجاب خود را دارند و هیچگاه هم حجاب را مانع پیشرفت خود ندیده اند . بله سیاست استعمار گران بر این است که با حجاب زنان مسلمان با بهانه های مختلف مقابله کنند . که البته این مهم بدان جهت است که آنها از گسترش نفوذ اسلام میترسند نه اینکه حجاب را مانعی برای پیشرفت میدانند .

[1]. فاضل مازندرانی، رساله امر و خلق، لانگنهاین آلمان غربی: لجنه‌ی ملّی نشر آثار امری به زبان‌های فارسی و عربی، نشر سوم، 1086 م، ج 3، ص 341.
[2]. امام خمینی، صحیفه نور، کتابخانه‌ی الکترونیکی فقاهت، ج 4، ص 104.

خواندن 358 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی