فعالیت فرقه ها

چهارشنبه, 30 خرداد 1397 09:26 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران : دستگاه اطلاعاتی کشورهابدلیل کارکرد مخرب فرقه ها به این گونه جنبش ها و گروه ها حساسیت بیشتری نشان دادند و محققان متعددی را برای مطالعه و بررسی آنها به کار گرفتند.

جنبش ها و فرقه های معنوی و وارداتی از هند چین و ژاپن به کشورهای غربی به ویژه آمریکا و پیدایش گروه های غربی همچون هیپی ها و بیتل ها به عنوان ضد فرهنگ‌ها موج فرهنگی جدیدی در مغرب زمین به وجودآوردند دستگاه اطلاعاتی در این کشورهای با تلقی آسیب از این نوع فعالیتها و اینکه اساسا فذقه ها میتوانند صدمات جبران ناپذیری را تک تک افراد جامعه زده و سر آغاز حرکتهای پر هزینه باشند محققان متعددی را برای مطالعه و بررسی آنها به کار گرفتند. حتی به توصیه این محققین قوانین بازدارنده در برخی کشورها از جمله فرانسه به تصویب رسیده است .

خانم مارگارت تالر سینگر یکی از پژوهشگران است که در کتاب «فرقه ها درمیان ما» با نامگذاری تمام گروه ها و ضد فرهنگ ها به فرقه، تئوری امنیتی فرقه و نظریه شستشوی مغزی را مطرح ساخت وی بر این باور است که بسیاری از فرقه ها برای عضو گیری و توسعه و کسب قدرت و ثروت فعالیت می‌کنند.و با برنامه‌ریزی و تاثیرگذاری ذهنی به استثمار از آن می پردازند سینگر در تعریف فرقه می گوید:

"فرقه ها بیانگر یک گروه یا سازمان است که اعضای آن مانند افراد هر انجمنی و حزبی هدف به خصوصی را دنبال می کنند البته این اهداف ممکن است در طول زمان تغییر یابند."

برای درک بهتر آسیب این نوع تفکرات مخرب توصیه میکنیم سریال " سارق روح " که هر شب از صدا و سیما پخش میشود را ملاحظه نمائید این سریال بر گرفته از نوع نگاه خانم تالر سینگر میباشد .  

تمایز یک سازمان و حزب معمولی با یک فرقه، کار آسانی نیست لذا مناسب است تا در تعریف فرقه از روابط فرقه ای سخن به میان آید روابط فرقه ها عبارتند از روابطی است که در آن یک فرد آگاهانه افراد دیگر را به استفاده از روش‌های خاصی وادار می‌کند تا به طور کامل تقریباً در خصوص همه تصمیمات مهم زندگی شان وابسته به او باشند و به پیروانش به گونه‌ای القا می‌کند که او دارای استعداد و نبوغ و دانش ویژه ای است رهبران فرقه ها انتصابی و تحلیلگر بوده و ادعای مأموریت و دانش ویژه دارند و متاسفانه با این شیوه نوجوانان جوانان بزرگسالان و به ویژه زنانی را جذب می کنند که مبتلا به بحران های خانوادگی یا جنسی و یا رفتاری هستند و در شرایط عادی زندگی، قرار ندارند رهبران فرقه ها تلاش می‌کنند با ناآگاه گذاشتن اعضا نسبت به آسیب ها و انحرافات فرقه کنترل محیط فیزیکی افراد و وقت آنها ایجاد حس ناتوانی در خود به طور سیستماتیک به کارگیری سیستم پاداش و تنبیه به منظور تربیت و جذب دیگران با بنا نهادن یک سیستم فکری بسته یک ساختار خودکامه و شستشوی مغزی عمر طولانی تری بیابند فرقه ها با شیوه توطئه گری کلاهبرداری رفتارهای خشن و سرکوبگرانه و غیرقانونی برخورد با عقلانیت و شریعت جامعه نگر نمی گذارند انحرافات آنها برای مردم آشکار گردد.

فرقه های سیاسی مذهبی اقتصادی مشاوره ای و غیره عبارتند از تشکل هایی که با شیوه‌های فریبکاری ویژه سازی ترس و ارعاب برخورد ضد عقلانیت، رفتار خودکامه و ادعاهای کاذب ادعاهای ویژه رهبران، کنترل اطلاعات و زمان، کنترل روابط اعضا برگزاری جلسات جذاب و متنوع دینداری و معنویت گزینش گر و تحریفی فعالیت می کنند.

جامعه ایران از دیر زمان به جهت ویژگی های عاطفی و اخلاقی کثرت جمعیت جوان و فعالیت های گسترده استعمار فرهنگی قابلیت تاثیرپذیری از فرقه های نوظهور را دارد به همین جهت استعمارگران و صهیونیست‌ها تلاش می‌کنند تا جمعی از مردم را با سوال پاسخ دادن به سوی فرقه های منحرف به سمت انحراف در ضلالت بکشاند بنابراین بر همگان به ویژه فرهنگیان مسئولان و سیاستگذاران فرهنگی کشور لازم است تا هم به لحاظ معرفتی و هم با رویکرد جامعه شناختی به خوبی فرقه های مختلف را بشناسند و مبانی مولفه ها ارکان لوازم پیامدهای روانی و اجتماعی یا فردی و جمعی فرقه ها را کشف و تبیین و تحلیل و ارزیابی کنند فرقه های ضاله و منحرف معمولاً تکنیک‌های مختلفی را به کار می‌برند از جمله می‌توان به دروغگویی و فریبکاری مریدان یا فعالیت‌های غیرقانونی، مفاسد اخلاقی و اجتماعی ، تناقض گویی در گفتار و رفتار فاصله فراوان میان حرف و عمل ، مخالفت یا موافقت گزینش گزینشگرانه نه جامع نگرانه به اسلام، ترویج اعتقادات باطل و فاسد بهره گیری از سازمان های جاسوسی و اطلاعاتی بیگانه اشاره کرد.

آنچه مسلم است استعمار گران و دشمنان ایران اسلامی دریافته اند همانطور که بهائیت توانست سلطنت پهلوی را برای مدت حدود پنجاه سال در جهت تامین منافع آنان مدیریت کند در فضای فعلی هم این فرقه ها هستنند که فرصت تامین منافع را برای آنان فراهم خواهند کرد . نگاهی به نوع رفتار فرقه ها کاملا اثبات خواهد کرد که آنها بدنبال تامین منافع چه کسانی هستنند .  

محمودی خرداد 97

خواندن 254 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی