طبیب دردهای بشر خود علیل است

چهارشنبه, 06 تیر 1397 12:40 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نویسنده: مینو هاشمی

اهل بهاء ، میرزا حسینعلی را طبيب الهی می دانند که برای مداوای دردهای جهان دردمند ظهور کرده است. اما غافلند از اینکه این طبیب دردهای بشر ، خود علیل می باشد و نمی تواند دردهای خود را درمان نماید!

عزیه نوری ، خواهر بهاءالله و از طرفداران ميرزا يحيي صبح ازل در کتاب تنبیه النائمین از بیماری های جسمانی برادرش بهاء الله پرده بر می دارد و خطاب به عبدالبهاء بیان می دارد:

" سالهای دراز جناب ابوی را مرض فتق ملازم رکاب و رعشه دست شاهد حضور و غیاب . این دو مرض را نتوانستند دفع و رفع کنند پس چگونه توانند امراض مزمنه نفسانیه عباد را مداوا کنند؟ طبیب یداوی الناس و هو علیل ! و سالهای سال جمال قدم و ملیک وجود و عدم مفتوق  و با ید مرتعش بسر بردند و حال آنکه بدلایل عقلیه و نقلیه ثابت می شود که شخص نبی و وصی که مظهر تامه حق و آیه الله است باید از تمام معایب و نقایص صوری و معنوی عری و بری باشد ..."(تنبیه النائمین- صفحه 38)

شوقی افندی نیز این حقیقت را اینگونه ذکر نموده است:

"میرزا یحیی برای احیاء خلافت مجعول و تثبیت ریاست موهوم و از دست رفته خویش بدست و پا افتاد و در مخيّلهء خود خيالات شيطانی بپرورانيد تا جمال قدم و اصحاب آن حضرت را مسموم نمايد. و چون ميدانست جناب كليم بمسائل طبّی وقوف و آشنائی دارند از ايشان بعناوين مختلف راجع بخواصّ و اثرات پاره ای از ادويه و نباتات پرسش نمود  سپس بر خلاف معمول و عادت معهود بدعوت حضرت بهاءالله بمنزل خويش پرداخت و روزی در فنجان چای مبارک بعضی از مواد سمّی ريخت و هيكل اعزّ ابهی را مسموم ساخت بنحوی که در اثر آن سمّ نقيع وجود مبارک را کسالت و آلام شديد عارض گرديد و مدّت يکماه ملازم بستر بودند. درجهء حرارت بدن بالارفت و در نتيجه هيكل اقدس تا آخر حيات بارتعاش دست مبتلا شدند..." (قرن بديع شوقی افندی- صفحه ۳۳۶)

همچنین یکی از بهائیان  در کتاب خود به این حقیقت اعتراف کرده و می نویسد:

" ازل موفّق شد مشكلات زيادی برای بهاءالله ايجاد كند. او سعی كرد با ريختن سم در غذا، او را مسموم كند و به قتل برساند. اين كارِ او باعث شد كه دست بهاءالله در بقيه عمر دچار لرزش باشد."( گفتاري كوتاه درباره دیانت بهائي- موژان مومن- صفحه 286)

نکته ی قابل توجه دیگر اینکه ، این  طبیب دردهای بشریت که علیل هم می باشد ، خدای بهائیان نیز هست! البته در این پست قصد نداریم وارد بحث ادعای خدایی این طبیب علیل شویم ، لیکن دوستان عزیز می توانند جهت اطلاع بیشتر به لینکهای زیر رجوع فرمایند:

 http://okaliptoos.blogfa.com/post-333.aspx

http://okaliptoos.blogfa.com/post-246.aspx

http://okaliptoos.blogfa.com/post-247.aspx

موفق و مؤید باشید

 

خواندن 261 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی