بیت العدل، کلام خدا یا اشاعه و تبدیل عبودیت خدا به غیرخدا(1)

شنبه, 09 تیر 1397 11:53 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 نویسنده : رضا

بهائیت در ایران : به بهانه انتخابات اردیبهشت سالجاری شورای بیت العدل در اسرائیل به مطلبی در فضای اینترنت برخوردم که بیت العدل بهائیان را از نگاهی دیگر به نقد کشیده بود عینا مطلب جهت  بهره برداری کاربران گرامی بازنشر داده میشود :

00000

در ادامه گفتگو با دوست گرامی شهرام خان ( که در این مقاله بعنوان یک بهائی به بحث پرداخته )  ایشان اصرار دارند علی رقم این که به دستور حضرت بهاالله در اسرائیل تبلیغ نهی شده و نقض غرضی را بوجود آورده ایشان ایران را مهد دین بهایی میدانند و مردم این خاک را از برکت این مائده اسمانی برخوردار میخواهند و در نوشته اخیرشان فرمودند:

"تبلیغ در واقع یعنی اشاعه نظری مخالف، حال چه این سیستماتیک باشد یا نباشد . چه انفرادی چه گروهی. هدف هم نزدیک کردن قلب انسانها به خالق خویش و ترویج وحدت عالم انسانی و زدودن بدعت در دین حقیقی حق (اسلام حقیقی ) و ترک تعصبات و خرافات و تقالید است .هدف ظهور جواهر روحانی و معنوی از معادن انسانی است . و اینکه میفرمایید "شما خود بهتر میدانید که موضوع تبلیغ است و نه نظر متفاوت شما " فرار از حقیقت است چون تبلیغ یعنی اظهار نظری متفاوت به آنچه شما با آن بزرگ شدید و از بدیهیات میپندارید حال چه این در مورد نماز و روزه باشد یا قیامت و رستاخیز یا خاتم النبیین یا وحدت عالم انسانی و عدم اجازه حمل اسلحه و عدم اجازه جهاد و یا تساوی حقوق زن و مرد"

اولا لطفا بیایید و برای کلمه تبلیغ خارج از آنچه عرفا میدانیم و میشناسیم  معنی ارائه ندهیم  و آن را سر جای خودش معنی کنیم

تبلیغ. خواندن کسی را بدینی و عقیدتی و مذهبی و مسلکی و روشی . کشاندن کسی براهی ... (لغت نامع دهخدا)

دوما : از نظر اسلام که میفرماید" لکم دینکم ولی الدین "(دین شما برای شما دین ما برای ما)در چهارچوب قرار دادی با حکومت اسلامی اشکالی هم ندارد شما به انچه اعتقاد دارید التزام داشته باشید و عمل کنید و با مسلمانان در یک جامعه اسلامی در صلح زندگی کنید , اما با شکستن  عهد و با تبلیغ به میدان آمدن و سیستم دمکراسی گونه و هدایت الهی که تحت این آیه شریفه تشریح شده :

الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ ( ترجمه : به سخن گوش فرامى‏دهند و بهترين آن را پيروى مى‏كنند اينانند كه خدايشان راه نموده و اينانند همان خردمندان . 18)  که البته انسانها با نفوس متفاوت در انتخابشان ، لزوما بهترینهای متفاوت هم دارند) تقلید اجباری و تک نظری محض بیت العدل تحت عنوان" کلام خدا " , از نظر اسلام  التزام به طاقوت است و باید در مقابل آن ایستاد در واقع این همان راهبردی است که شاهان طاغوت و فراعنه مصر میخواستند ،  مردمشان باور داشته باشند, که کلام آنها مساوی با کلام خدا قرار دارد .  و بدین طریق حکومت بی چون و چرایی(بی لمه و بمه ای) عایدشان میشد . نصب سیستمی این گونه  حتما درآینده یک جامعه  اشکال اساسی پیدا خواهد کرد و جامعه به رشد و پویایی لازم دست نخواهد یافت و در نهایت  نوعی تحمیل زور و سیستم دیکتاتوری به نسلهای بعد به ارث خواهد گذاشت, سیستم توتالیته ای که این دفعه در زرورق قشنگی به نام دین پییچیده شده است  وجایگرین  در جامعه ایست که به حق "انتخاب احسن" عادت دارد  . مسلما شاید شما  در جواب جنبه های  روح ریحانی عقیده خود را پیش بکشید و وحدت و صلح و گل وروضه قلب و  و  و  را پیش بکشید و به این جنبه های اساسی و مهم نپردازید  اما این واقعیتیست که بهاییان  باید حد اقل به وجدان خود در این باره جواب دهند

اگر حضرت بهاالله در احکامش معتقد است که مثلا  یک دزد باید پیشانی اش خالکوبی شود یا با تساهل  جریمه های مثقالی  در حکم زنا و تجاوز به ناموس مردم برای زانی تخفیف قائل شود و یا از طرفی افراط کند و با کسی که خانه ای را اتش زد حکم کند او را باید به اتش زد و یا دم از مساوات زن مرد بزنند واما  حقوق مادی زن و دختر در ارث تقریبا کاملا نادیده گرفته شود و به پسر ارشد واگذار شود و یا احکامهایی این چنین که  مدعیند هر 50 هزار سال به صورت خورشیدی ظهور میکند, البته گفته شد اشکالی ندارد شما میتوانید اینگونه تصور کنید و عقیده داشته باشید  , و حزب ایشان هم حداکثر مانند یک از مراجع که هر کدام برای خودشان سایتی دارند و به سوالها پاسخ میدهند سایت سوال و جوابی بگذارند و مردم را به این دین بخوانند و بگذارند مردم انتخاب کنند و ماشالله عصر اینترنت و ماهواره و تلویزیون  تبلیغ  خیلی راحت شده چه احتیاجی دارند که جوانان بی گناه بهایی را به بی قانونی فرا بخوانند و آنها را به تبلیغ بفرستند که گرفتار بند و زندان جمهوری اسلامی قرار بگیرند؟

مگر اینکه جریانی عمدا به این قانون شکنی ها دستور میدهد که چوبی و هیزمی برای آتشی که در دنیا از مظلوم نمایی بپا کردند و توجهی کسب کردند  تهیه کرده باشند . و دینی که مقاصد خود را اینگونه و با هزینه به مکافات انداختن عمدی پیروانش پیش ببرد چه دینی است ؟

فرموده اند:

" شاید حضرت بهاءالله بر طبق "الله لا یهدی قوم الضالین " وحوش اسرائیلی را قوم ضالین پنداشته و مایل به هدایتشان نیست و بخاطر عشق و محبتش به ایران مقدس و ایرانیان عزیز مایل نیست این هدیه الهی را از ایشان پنهان نگه دارد. "

البته اینجا شما تلویحا اعتراف میفرمایید جناب بهالله نعوذ بالله خدا هستند و در تصمیمی مستقیم مایل به هدایت اسرائیل ها نیستند  وگر نه چطور میشود از یک طرف بگویند "ﺍﻳﻦ ﻧﺪﺍﻭ ﺍﻳﻦ ﺫﻛﺮ، ﻣﺨﺼﻮﺹ ﻣﻤﻠﻜﺘﻰ ﻭ ﻳﺎ ﻣﺪﻳﻨﻪ ﺍﻯ ﻧﺒﻮﺩﻩ ﻭ ﻧﻴﺴﺖ؛ ﺑﺎﻳﺪ ﺍﻫﻞ ﻋﺎﻟﻢ ﻃرا(ﻫﻤﮕﻰ) ﺑﻪ ﺁﻧﭽﻪﻧﺎﺯﻝ ﺷﺪﻩ" بعد اسرائیلی ها را هیچوقت شامل این رحمت عظیم نکند! مگر میشود چنین اعتقادی باشد و یک کلام بر ضد این قوم ضلال حرفی نزنند و حتی حضرت عبدالبها بشارت به قوم یهود بدهد که یهود به این دیار خواهند آمد و تاج زرین را یک بار دیگر بسر خواهد گذاشت!!

بنابر این این حدس شما درست نمیتواند باشد.

فرمودند ( شهرام خان عنوان کردند )  :"اگر یادتان باشد در مورد وطن فروشی بهاییان مقاله ای نوشتید و بنده مقاله ای در جواب و رد یک یک اتهامات شما فرستادم و شما بودید که خاموش و خاموش و خاموش تر شدید و الان هم همان اراجیف را تکرار میکنید. چه کنیم که پیری هست و هزار عیب "شرعی" و فراموشی هم جزو آن."

دوست گرامی بنده مقاله ای در مورد وطن فروشی بهاییان هیچ جا ننوشتم  خواهشا  کمی به حافظه خود فشار بیاورید همه ما یک روز شاید پیر شویم مشکلی نیست اما برای من و شما زود است اینگونه به فراموشی دچار شویم مطلبی نوشته شد در رابطه با این حدیث نبوی که فرمودند " حب الوطن من الایمان"  و کمی شکافته شد که یعنی چه و مطرح شد که چرا جناب بهالله  فخری در حب وطن ندیدند و آن را به حب العالم تعمیم دادند مگر ما در اسلام راجع به" الناس " که عموم مردم دنیا را در بر میگیرد کم دستور داشتیم مگر محبت به همسایگان کم داریم که ایشان اینگونه فرمودند در عین حال نه که گفته باشیم خدایی نکرده بهاییان وطن فروشی میکنند اما در تعلیماتشان تشویق به این کار شده چه بسا جناب عبدالبها هم مکرر در مکتوباتشان وطن پرستی و غیرت وطنی داشتن را چیزی موهوم و وهم خواندند خب ما اینقدر میدانیم که بسیاری از بهاییان مشکلی ندارند با موساد و یا سازمان اطلاعات انگلیس و یا امریکا همکاری بکنند و همچنین جناب عبدالبها کشور امریکا را مقایسه کردند با سرزمین مقدس فلسطین و امریکا (و نه ایران) را سرزمین مقدس دوم معرفی کردند امریکا سرزمینی که در هر جنایتی رتبه اول ر ا به خود اختصاص داده از بمباران اتمی بیگناهان گرفته تا توطعه های مختلف علیه  دولتهاب دمکراتیک مثل مصدق و النده را در کارنامه خود دارد  . (مکاتیب3ص37)و در طی 4 دهه گذشته هر آنچه که جنایت جنگی و انسانی خوانده میشود امریکا در خاورمیانه اجرا نموده است چکونه میتواند سرزمین مقدس باشد .

00000

ادامه دارد

خواندن 235 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی