محمد علی بار فروش منبع وحی !!!

سه شنبه, 20 شهریور 1397 05:07 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

کوتاه خواندنی

بهائیت در ایران : تا کنون هر چه از ادیان الهی برایمان گفنه و یا در آثار مذهبی خوانده ایم منبع تمامی آیات آسمانی بر پیامبران الهی وحی بوده است . پیامی که یکطف آن پیامبر ادیان الهی بوده و ارسال کننده پیام همان خدای یگانه بوده است . با این تصور قاعدتا هر آئینی که مدعی الهی بودن دارد میباید ایات و احکام آن هم از جانب همان خداوند یکتا صادر و ابلاغ شده باشد .

حالا هرچند طبق باور بهائیان، علی‌محمد شیرازی مدعی دین‌آوری و ناسخ دین اسلام به شمار می‌رود، اما با بررسی تاریخ این فرقه درمی‌یابیم که محمدعلی بارفروشی، پشت پرده‌ی نوشته‌جات به اصطلاح وحیانی او قرار داشته است. اما چگونه می‌توان پذیرفت که پیامبری اولوالعزم و ناسخ دین اسلام (در نظر بهائیان)، شبه آیات خود را از دیگری دریافت می‌کرده است؟!

کتاب تاریخ نبیل زرندی، در شرح ماجرای ملاقات ملاحسین بشرویه‌ای (ملقب به باب الباب) با محمدعلی بارفروشی (ملقب به قدوس) در مازندارن، قدوس را صاحب کتاب و دریافت کننده‌ی وحی الهی معرفی کرده است: «قدوس کتاب خطی به او (ملاحسین) دادند و فرمودند بعضی از صفحات این کتاب را مطالعه کنید. ملاحسین قریب یک صفحه از آن کتاب را که خواند، تغییر عجیبی در وجودش حاصل گشت... و فرمود سرچشمه‌ای که مؤلّف این کتاب از آن استفاضه نموده وحی الهی و منبع اصلی است و ربطی به منابع معارف و علوم علماء و دانشمندان معمولی ندارد».(1)
اما مؤیّدی
 که نظریه‌ی تأمین نوشته‌جات به اصطلاح وحیانی علی‌محمد شیرازی را از جانب محمدعلی بارفروشی تأیید می‌کند، تبیین جایگاه این دو شخصیت، توسط مورخ بابی است؛ همچنان که میرزاجانی کاشانی آورده است: «و اما در این دوره، اصل نقطه حضرت قدوس بودند و جناب ذکر (: علی‌محمد شیرازی) باب ایشان بود».(2)
آری؛
 پیشوایان و سران جریان بابیت و بهائیت، نوشته‌جات سرشار از غلط خود را در حالی با کلام بی‌همتای الهی مقایسه می‌کردند که گویا تنها خود بَه بَه و چَه چَه گوی این بافته‌ها بودند. با این حال، چگونه می‌توان پذیرفت که پیامبری اولوالعزم و ناسخ دین اسلام (در نظر بهائیان)، نوشته‌جات و شبه آیات خود را از دیگری دریافت می‌کرده است؟!

پی‌نوشت:
1- عبدالحمید اشراق خاوری، تلخیص تاریخ نبیل زرندی، نسخه‌ی الکترونیکی، ص 226.
2- میرزاجانی کاشانی، نقطة الکاف، هلند: مطبعه بریل لیدن، 1329 ش، ص 207.

 

 

خواندن 223 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی