پیامبر خوانده بهائیان : انسانها یا بهائی هستند یا مشرکند !!!

سه شنبه, 20 شهریور 1397 06:34 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

کوتاه و خواندنی

بهائیت در ایران : در حالی که پیامبرخوانده‌ی بهائیت، دیدار پیروان خود با مشرکین (: بخوانید تمامی منکرین مقام حسینعلی نوری) را حرام اعلام کرده؛ تشکیلات بهائیت از نبود خط کشی‌های فکری در این فرقه سخن می‌گوید! اما به راستی اگر پیشوایان بهائی غیربهائیان را چنین می‌پنداشتند، پس چرا هنگام تبلیغ دست به دامن تزویر شده و باور خود را وارونه جلوه می‌دهند؟!

 

پیامبرخوانده‌ی بهائیت اعلام کرده است: «ثُم اعلَم بِأنَّ الله حَرَّمَ علی أحباءِ الله لِقاء المُشرکین و المنافقین (1)بدان که خدا بر دوستانش دیدار با مشرکین و منافقین را حرام کرده است». فاضل مازندرانی (از مبلّغان سرشناس بهائیت) نیز واژه‌ی "مشرک" در بهائیت را مصداق تمامی منکرین پیامبرخوانده‌ی بهائی برشمرده است: «مشرک در آثار این دور بدیع (: بهائیت)، عنوان منکرین مقام وحدانیت و تفرد مرکز أبهی (: حسینعلی نوری) می‌باشد»(2) بنابراین بهائیان، از ارتباط با هرآنکس که منکر مقام پیامبرخوانده‌ی بهائی باشد، محرومند!
اما جالب است بدانیم که بر خلاف این دیدگاه، تشکیلات بهائیت
 با نادیده گرفتن تصریح پیامبرخوانده‌ی خود، از نبود خط کشی‌های فکری در این فرقه سخن می‌گویند: «دیانت عمومی بهائی... پیروان جمیع ادیان را بندگان خداوند... می‌داند و به همه‌ی آنان به نظر محبّت و احترام می‌نگرد... (بهائیان) پیروان سایر ادیان را به علّت تفاوت عقیده و مرام، تکفیر و تحقیر نمی‌کنند و آتش اختلاف و جدایی را دامن نمی‌زنند، بلکه به کمال روح و ریحان با اهل کلیه‌ی ادیان و مذاهب، معاشرت و آمیزش می‌نمایند».(3)
اما به راستی اگر
 پیشوایان بهائیت غیربهائیان را چنین می‌پنداشتند، پس چرا هنگام تبلیغ دست به دامن تزویر شده و باور خود را وارونه جلوه می‌دهند؟!

پی‌نوشت:
1- اشراق خاوری، مائده آسمانی، بی‌جا: مؤسسه‌ی ملّی مطبوعات امری، 129 بدیع، ج 4، ص 280.
2- فاضل مازندرانی، اسرارالآثار، بی‌جا: مؤسسه‌ی ملّی مطبوعات امری، 129 بدیع، ج 4، ص 196.
3- مجله‌ی آهنگ بدیع، سال 20 (1344)، شماره: 7، ص 264.

خواندن 258 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 21 شهریور 1397 05:36

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی