تناقضی دیگر در بیان و عمل پیامبر دروغین

چهارشنبه, 21 شهریور 1397 05:17 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران : بر خلاف شعار نوع دوستانه‌ای که به پیامبرخوانده‌ی بهائی نسبت می‌دهند، او تُهی از این صفت بوده است. از این‌رو حسینعلی نوری، علاقه‌ی وافری به "خر" خطاب کردن مخاطبین خود داشته است. اما به راستی چگونه عبدالبهاء، حتی نسبت نادانی دادن به افراد را باطل دانسته؛ در حالی که پیامبرخوانده‌ی بهائی این‌گونه مخاطبین خود را خطاب قرار داده است!

 همچنان که گفته است: «یا أیُّها الحَمیر (: ای خرها) حق آن‌چه بفرمایید حق است و به کلمات مشرکین باطل نشود».(1) او همچنین علمای اسلام را خرهایی با عمامه‌های بزرگ دانسته است: «إحفظ نفسکَ بأن لایُقلِّبکَ کبر العمائم مِن کلِّ مُبغضٍ حمیر(2) خودت را حفظ کن از اینکه از میان دشمنان خر، افراد عمامه بزرگ (: بخوانید علمای اسلام) تو را (: از بهائیت) برنگردانند». و یا آن‌جا که به یکی از مخاطبین خود گفته است: «قُل انَّک أنتَ یا حَمیر ما اطَّلعتَ بِأصلِ الأمر (3) بگو ای خر، از اصل ماجرا مطلع نشده‌ای».

جالب آن‌که پیامبرخوانده‌ی بهائی، خود را دارای روحی می‌دانسته که در هرکس می‌دمید، تبدیل به خر می‌شد؛ همچنان که می‌خوانیم: «قُل یا أیُّها الحَمیر انَّا حَفظناهُ و رَبَّیناهُ و وَصَفناهُ و اذکرناه... (4)بگو ای خر، ما او را حفظ کردیم و پروراندیم و توصیف کردیم و یاد کردیم... ما می‌دانیم پدرت در شب و روز به تو چه آموخت و تو را فریب داد و در تو دمید از روح ما که هر انسانی توسط آن دگرگون شده و تبدیل به خر می‌شود».
اما
 ممکن است بهائیان در توجیه گویند که حسینعلی نوری مخالفین خود را بخاطر نادانی به خر تشبیه کرده؛ حال آن‌که بنا به گفته‌ی پیشوایان بهائی، نسبت نادانی به افراد امری غیرقابل قول است؛ همچنان که عبدالبهاء گفته است: «تعالیم الهیه در این دور نورانی (: بخوانید بهائیت) چنین است که نباید نفوس را توهین نمود و به جهالت نسبت داد که تو ندانی و من دانم، بلکه باید جمیع نفوس به نظر احترام نظر کرد».(5)

پی‌نوشت:
1- حسینعلی نوری، بدیع (در جواب اسئله قاضی)، مسخه‌ی خطی، ص 174.
2-  حسینعلی نوری، آثار قلم أعلی، کاناد: مؤسسه‌ی معارف بهائی، چاپ سوم، 2002 م، ج 2، لوح: 83، ص 504.
3- همان، ج 2، لوح: 86،
 ص 544.
4- همان، ج 2، لوح: 86، ص 543-542.
5- عباس افندی، مکاتیب، مصر: کردستان العلمیة، 1910 م، ج 1، ص 355.

 

خواندن 251 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی