وقتی بهائیان هم به جریان اختلال در اقتصاد ایران می پیوندند

یکشنبه, 15 مهر 1397 06:21 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران : از ابتدای سالجاری اتفاقات قابل تاملی در اقتصاد ایران روی داد که مهمترین آن افزایش قیمت دلار در مقابل ریال ایران بود و طی یک زمان اندک این افزایش قیمت به مرزهای غیر قابل باور رسید . قرار نیست در این مطلب اینموضوع را تحلیل اقتصادی کنیم اما آنچه اتفاق افتاد و هنوز هم تب تاب آن ادامه دارد حاصل یک مجموعه اقدامات معاندین و دشمنان انقلاب و ایران از یکسو و بی تدبیری مدیران از سوی دیگر بود که با این تحلیل هم فعلا کاری نداریم . اما اینکه جریانهای داخلی و خارجی مخالف انقلاب از برانداز گرفته تا نیروهای مسلح محارب و مخالفین داخل ایران تا فرق و گروههای سیاسی فعال در ایران در یک تحلیل با هم همصدا بودند و آن اینکه اگر قرار باشد اقتصاد نظام اسلامی را دچار چالش نماید پس ما هم وارد شده و به این چالش دامن میزنیم .

بطور مشخص و مرتبط با موضوع این سایت وقتی شاخه‌های مختلف اردوگاه جنگ روانی دشمن را برای ایجاد تشویش عمومی بررسی می‌کنیم، متأسفانه به نقش‌آفرینی برخی لیدرهای پیرو فرقه‌ی بهائیت برمی‌خوریم که ظاهراً به طور سیستماتیک، با دستورالعمل‌های صادر شده از سوی سرویس‌های خارجی، محوریت این جنگ روانی را به عهده گرفته‌اند و در رشد قیمت دلار و ترویج احتکار عمومی نقش‌آفرینی می‌کنند!

البته ناگفته پیداست که در این فعالیت حرص و ولع بهائیان به ثروت اندوزی که ناشی از یک عقده روانی بجای مانده از برخی یهودیان پیوسته به بهائیت میباشد ارضاع شده و بقول یک ضرب المثل ایرانی این رفتار بهائیان همون چوب دو سر طلا  برای آنان خواهد بود . از طرفی دل اربابان را بدست آورده و از طرفی دیگر به مال اندوزی خود هم میرسند . اما نکته ای که بهائیان به آن توجه نمیکنند میزان مدارا مردم ایران در مقابل این خود فروشی است . پس به ایندسته از بهائیان که به این چالش و چالشهای دیگر دامن میزنند هشدار میدهیم که بترسید از روزی که صبر این مردم غیور تمام شود .

 

در کنار ایجاد جنگ روانی برای خرید بیش از نیاز و احتکار که خود باعث افزایش قیمت‌ها می‌شود، یکی از ابزارهای جنگ روانی دشمن برای افزایش التهابات بازار، مجموعه‌ای به نام «مثقال» است. مثقال دارای یک وبسایت و یک کانال تلگرامی است و در آن قیمت سکه و ارز به صورت آنلاین و لحظه‌ای به روز می‌شود. «مثقال» چند سالی است که به یک مرجع برای قیمت ارز و سکه تبدیل شده و نقش پررنگی در ایجاد ولع خرید در کف بازار دارد و هجوم خریداران (از اقشار مختلف) را در فردای روز سخنرانی ترامپ و روحانی به کدها و گراهای «مثقال» نسبت می‌دهند. صاحب این کانال با ارائه‌ی تحلیل و توصیه، تب خرید ایجاد می‌کند و چون به یک «مرجع» تبدیل شده، به شدت اثرگذار است.
نکته‌ی مهمی که درباره صاحب و گرداننده‌ی این سایت و کانال وجود دارد این که در سال 1391، با شروع تحریم‌های هوشمند آمریکا علیه ایران که منجر به التهابات در بازار ارز و طلا شد، او در کنار فردی معروف به «جمشید بسم‌الله» (که ظاهرا مسئول و سازمان‌دهنده دلال‌های ارز در منوچهری بود) و چندتن دیگر (از جمله حمید مظلومین) به اتهام اخلال در نظام اقتصادی دستگیر شدند.(1)«شهنام گلشنی» (صاحب سایت مثقال) در آن سال پس از دستگیری(2)، به اعدام محکوم شد، ولی در کمال تعجب بعد از مدّتی که در بازداشت بود، از زندان آزاد شد و بعد از چند ماه به ترکیه رفت.
شهنام گلشنی از اعضای فرقه «بهائی» است و نکته‌ی قابل تامل این که  یک بهائی در بازار ایران با چه انگیزه ای و یا با حمایت چه پایگاهی وارد این عرصه ضشده و به چنین جایگاهی در بازار ارز و سکه رسیده و چنین التهاب‌آفرینی می‌کند.
در بخشی از زندگی‌نامه گلشنی (که متعلق به خاندان بهایی معروف گلشنی است، که هم در ایران و هم در سرزمین‌های اشغالی امکانات مالی چشمگیری دارند) می‌خوانیم: «سال 1349 در محله "بریم" آبادان در یک خانواده‌ی بهائی متولد شدم. پدربزرگ مادری من آقای فرج الله جانمی، امین حقوق الله نجف آباد اصفهان بود. مادر بزرگ مادری من همیشه با افتخار می‌گفت من نتیجه‌ی جناب زین‌المقربین (کاتب مخصوص پیامبرخوانده‌ی بهائی) هستم. پدرم آقای عنایت‌الله گلشنی هر روز حدود ساعت چهار بعدظهر، برای تلاوت نماز کبیر (از نیایش‌های فرقه‌ی بهائیت)(3) به اتاقش می‌رفت و همیشه نماز و مناجاتش حدود نیم ساعت طول می‌کشید؛ هنوز صدای مناجات‌های پدرم توی گوشمه».(4)
او مدعیست زمانی که در بهمن سال 90 توسط دستگاه اطلاعاتی بازداشت شد، قاضی دادسرا به او گفت که حتی بانک مرکزی جمهوری اسلامی هم اطلاعات قیمت ارز را از سایت «مثقال» می‌گرفته است!
امروزه، این فرد به خاطر پشتیبانی اطلاعاتی که توسط سرویس‌های خارجی از او صورت می‌گیرد، با در اختیار داشتن شبکه‌ای از دلالان، کارگزاران، کانال‌ها و سایت‌های زیرمجموعه و در اختیار داشتن مبالغ هنگفتی ارز (که به شدت محتاج بررسی توسط نهادهای نظارتی است)، تبدیل به خط دهنده‌ی اصلی بازار آزاد ارز در کشورمان شده است. از همین رو، روزهای اخیری که ارز رشد سعودی خود را طی می‌کرد، سایت‌ها و خبرگزاری‌ها و روزنامه‌های مختلف داخل کشور از مدیریت عرضه وتقاضای بازار ارز از «ترکیه» (یعنی محل استقرار گلشنی و همکاران او) خبر می‌دهند.(5)
آری؛ در شرایطی که دشمنان قسم خورده‌ی انقلاب اسلامی، از هیچ تلاشی برای ضربه زدن به مردم ایران دریغ نمی‌کنند، لازم است تا مردم هوشیاری خود را حفظ کرده تا ناخواسته نقش پیاده نظام آنان را بازی نکنند!

پی‌نوشت:
1-سایت خبرآنلاین، تیتر خبر: جمشید بسم الله آزاد شده است، مورخ: 1391/9/16.
2-به نقل از سرویس خبری جامعه بهائی، تیتر خبر: شیراز: دستگیری آقای شهنام گلشنی و منشی او، خانم مریم اخضری.
3-ر.ک: عبدالحمید اشراق خاوری، گنجینه حدود و احکام، ص 23.
4- به نقل از سایت ضدانقلاب موسوم به بازداشت، مقاله‌ی: بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال.
5- خبرگزاری مشرق، تیتر خبر: «من و تو» و «مثقال»، دو تیغه قیچی جنگ روانی بهاییت علیه ایران/ اتاق فرمان التهابات ارزی و تحریک به احتکار کجاست؟، کد خبر 897211، 1397/7/6.

خواندن 145 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی