عالمان بدون عمل !

دوشنبه, 16 مهر 1397 05:38 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران : مبلّغ بهائی با استناد به کتاب اقدس پیامبرخوانده‌ی خود، بوسیدن دست دیگران را حرامی الهی برشمرد. این در حالیست که تصاویر و اسناد موجود گویای آن است که دومین پیشوای بهائیت عبدالبهاء، نه تنها با این حرام مقابله نمی‌کرد، بلکه اجازه به بوسیدن دستش می‌داد. از طرفی بوسیدن دست ظالمین و متجاوزین را نیز لازم برشمرد!

 

 

مبلّغ بهائی: پیشوایان ما بوسیدن دست هرکسی را از جانب خدای تعالی حرام و ممنوع دانسته‌اند!(1)پژوهشگر: خُب اگر واقعاً بوسیدن دست از جانب خدا حرام اعلام شده، پس چرا پیشوایان بهائی که خودشان را نماینده‌ی خدا می‌دانستند، به این حکم پایبند نبوده و اجازه می‌دادند مردم دستشان را ببوسند؟!
مبلّغ بهائی: شما سندی هم بر این ادعایتان دارید؟!


پژوهشگر: بله، بعلاوه‌ی تصاویری که از دست‌بوسی عبدالبهاء به وسیله‌ی پیروانش موجود هست، اسناد مکتوب هم به دست‌بوسی عبدالبهاء اعتراف می‌کنند.(2)
مبلّغ بهائی: خُب چه اشکالی دارد؛ ایشان که پیشوایان الهی بودند و مردم به این وسیله از آنان تبرّک می‌جستند؟!
پژوهشگر: تازه به جواب اول ما رسیدید. اما با نادیده گرفتن توجیه شما، اگر حتی بوسیدن دست بزرگان دین بد می‌باشد، پس چرا عبدالبهاء دستور به بوسیدن دست ظالمین، متجاوزین و قاتلین را داده است: «... اگر ستم‌کاری دست تطاول بگشاید و مانند گرگ تیزچَنگ هجوم نماید، اَحبای الهی مانند اَغنام (گوسفند) تسلیم شوند. لهذا مقاومت ننمایند بلکه تیغ و شمشیر را به شَهد و شیر مقابله نمایند. زخم به جِگرگاه خورند، دست قاتل را ببوسند و در سَبیل الهی جانفشانی نمایند. از برای ستم‌کار اِستغفار کنند و طلب عَفو از پروردگار نمایند».(3)

پی‌نوشت:
1-  «قَد حُرِّمَ عليكُم تَقبيلَ الأيادی فی الكتاب هذا ما نهيتُم عَنه مِن لَدن ربّکم العَزيز الحكّام (معنی:)، در كتاب، بر شما حرام شده بوسيدن دست‌ها. اين چيزی است كه از آن نهی شده‌ايد از جانب پروردگارتان كه عزيز است و حكم دهنده». حسینعلی نوری، اقدس، نسخه‌ی الکترونیکی، بند 34، ص 29.
2- ر.ک: محمود زرقانی، بدائع الآثار، نسخه‌ی الکترونیکی، ج 2، ص 31 و 340.
3-  عباس افندی، مکاتیب، مصر: به همّت فرج‌الله زکی الکردی، 1921 م، چاپ اول، ج 3، ص 124.

خواندن 173 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی