مدعیان دروغین ، بنیانگذاران انحراف

شنبه, 17 آذر 1397 07:09 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران : در طول تاریخ و از همان زمان که انسانها به یک بت سجده میکردند انحراف در اعتقادات بوجود آمد . بعدها ادیان الهی به این انحرافات خاتمه دادند و تا حدودی توانستند بسترهای اینگونه انحرافات را از جوامع انسانی دور کنند . اما با گذشت زمان و مدعیانی با اهداف سود جویانه توانستند با استفاده از همین ادیان ادعاهای دروغین در نوع جدید خود را مطرح نمایند . در ادعاهای جدید شاید خبری از بتها نبود ولی انسانها با حیله و نیرنگ جای بتها را پر کرده بودند . فرق گوناگون و با نامهای متعدد با محوریت یک مراد ، قطب ، خلیفه و یا .... پا به عرصه وجود نهادند. وبا توجه به  وضعیت سیاسی اقتصادی و اجتماعی مناطق مختلف رشد کردند . رشد اینگونه فرق در  جغرافیای مناطق باتوجه به اعتقادات  مردم همان منطقه جغرافیائی متفاوت بود و البته بودند فرقی که توانستنند در مدتی به جغرافیای سایر مناطق هم ورود کنند . یکی از همین فرقه ها که با اهداف سیاسی وبه منظور تسهیل در استعمار سرزمین ایران و با حمایت دولت استعمار گر روسیه و بعدها انگلیس ظهور و بروز پیدا کرد و بر اساس همان نیاز یعنی اشغال سرزمین فلسطین و تقدیم آن به  یهودیان صهیونیست جغرافیای فعالیت خود را به خارج از مرزهای ایران گسترش داد فرقه بابیه و بعدها با نام بهائیه بود . بنیانگذار این فرقه علیمحمد شیرازی در 27 مهرماه سال 1198 شمسی در شهر شیراز از پدری بنام سید رضا و مادری بنام خدیجه بیگم متولد شد. وی در دوران کودکی پدرش را از دست داد و دایی اش(سید علی) سرپرست او گردید.

علیمحمد شیرازی در 27 مهرماه سال 1198 شمسی در شهر شیراز از پدری بنام سید رضا و مادری بنام خدیجه بیگم متولد شد. وی در دوران کودکی پدرش را از دست داد و دایی اش(سید علی) سرپرست او گردید. بت انسانما علیمحمد شیرازی، تحصیلات ابتدایی خویش را در مکتب خانه ای بنام قهوه اولیاءکه توسط معلمی با تفکرات شیخیه(1) بنام شیخ محمد عابد، اداره می شد گذراند.

او در مدت تحصیل خویش بارها بخاطر تنبلی، توسط معلم خویش تنبیه گردید و خاطرات تلخ این تنبیه هیچ گاه از ذهن او پاک نگردید. بازتاب این تنبیه را در آثار علیمحمد شیرازی می توان دید. وی در کتاب مثلاً مقدس خویش به این مساله اشاره نموده است: «قل ان یا محمد معلمی، فلا تضربنی قبل از یقضی علی خمسه سنه و لو بطرف عین، فان قلبی رقیق رقیق و اذا اردت ضربا فلاتتجاوز عن الخمس و لا تضرب علی اللحم»(2)

علیمحمد پس از پانزده سال زندگی در شیراز، برای ادامه زندگی به بوشهر رفت و همراه با دائی اش در شرکت تجاری ساسون(3) یهودی مشغول به کار شد. وظیفه حساس و خطیر علیمحمد در این کمپانی «تریاک مالی» بود. او می بایست هر روز زیر آفتاب سوزان شهر بوشهر بیش از ده ساعت بر روی پشت بام، تریاک های خام را که بصورت مایع بود بر روی تخته ای مالش دهد تا سفت شده و بصورت لوله درآید.بالاخره این آفتاب داغ تاثیرات عمیق خویش را بر مشاعر علیمحمد گذاشت و آرام آرام، حرکات عجیب و غریب و ادعاهای سفیهانه او شروع شد.

تقلید ریاضت های مرتاضان هندی برای تصرف در اجرام آسمانی از گزارشات همان ایام زندگی این جوانک جویای نام است.نبیل زرندی یکی از مورخین بهایی در این باره می نویسد: «حضرت باب .... با آنکه هوا در نهایت درجه حرارت بالا بود، هنگام روز چند ساعت به پشت بام منزل تشریف می بردند ... حضرت باب در هنگام طلوع آفتاب به قرص شمس نظر می فرمودند و مانند عاشقی به معشوق خود به او توجه کرده با لسان قلب، با نیّر به راز و نیاز می پرداختند!!! گوئی نیّر اعظم را ستایش می کنند با آنکه توجه به شمس ظاهر، رمزی از توجه حضرتش به شمس جمال محبوب مستور بود.»(4)

برخی مورخین از روابط تنگاتنگ علیمحمد با کمپانی ساسون خبر داده اند.(5)به عقیده نویسنده؛ خیالبافی و نظریه پردازی صرف نیست اگر انحرافات و ادعاهای بعدی علیمحمد باب را معلول همین ارتباط او با کمپانی ساسون بدانیم و به نظر می رسد، زمانی که حرکات عجیب و غریب علیمحمد -که نشان از علاقه وافر او برای رسیدن به قدرت، شهرت و عجله در این راه داشت- مشاهده شد، دیوید ساسون که گمشده خویش را درعلیمحمد می دیده با ارتباط نزدیکتر، مقدمات انحرافات جدی و عظیم را در علیمحمد ایجاد نمود.

البته تلاش جناب دالگورکی جاسوس سرویس اطلاعاتی روس هم نباید نادیده گرفته شود . در خاطرات این جاسوس برداشت میشود که علیمحمد کاندید رهبری فرقه ای است که میباید در ایران طوری عمل کند که در اعتقادات مردم سستی ایجاد شده و دولت تزار بتواند ثروت این مردم را به یغما ببرد . این است که جاسوسی متبحر را در کنار علیمحمد قرار میدهد واز او کسی را میسازد که از ادعای رکنیت به ادعای پیامبری میرسد .

باید اذهان بیدار جوامع خصوصا جوانان از خود سوال کنند کسی که با تفکر خاص شیخیه همدرس شده باشد و حتی در همین ادعای تحصیل هم بعنوان تنبل ترین دانش آموز از او یاد شود و  در هوای گرم بوشهر تریاک مالی کرده باشد واساسا در همین ایام مشاعر خود را در معرض اسیب جدی قرار داده باشد چگونه میتواند ادعا کند که در مقام باب قرار گرفته است ؟کدام فرستاده الهی با وضعیت علیمحمد میشناسید ؟ تا آنجا که در تاریخ ادیان آمده تمامی پیامبران الهی در میان قوم خود از بهترین و امینترین و پاکترین افراد بوده اند . حتی بت پرستان قریش به پاکدستی پیامبر اسلام اذعان داشته اند .

غافله ظهور وبروز فرقه ها هم آنهائیکه با حمایت دولتها و برای اهداف و منافع خاص ایجاد میشوند په آنها که بر اساس یک عقده روانی شخصی و باز هم در پی قدرت و ثروتنند ، در حال ایجاد و رشد ند . باید از تاریخ درس گرفت و به جوانان بصیرت داد تا در دام  این افکار پلید نیفتنند .

پی نوشتها :
1-  شیخیه فرقه ایست که توسط شیخ احمد احسایی در زمان فتحعلی شاه قاجار پایه گذاری شد. شیخ احمد با نظریات ویژه و منحصر بفرد خویش باعث خشم برخی علماء زمان خویش گردید بحدی که او را تکفیر نمودند. او پس از مدتی اقامت در ایران به عراق و سپس موطن خود عربستان رفت و در مدینه از دنیا رفت. در بین شاگردان او سید کاظم رشتی از اقبال بیشتری برخوردار بود و راه استاد خویش را ادامه داد. بعد از سید کاظم این فرقه دچار انشعاب گردید.

2- در جستجوي حقيقت، عليرضا روزبهاني، ص 56،‌ انتشارات مركز مديريت حوزه علميه قم، چاپ اول، 1388، به نقل از، تلخیص تاریخ نبیل زرندی، عبدالحميد اشراق خاوري، ص 60

3- خاندان ساسون بنیانگذار تجارت تریاک در ایران بودند و با تاسیس بانک شاهی انگلیس و ایران نقش بسیار مهمی در تحولات تاریخ معاصر ایران ایفا کردند و به امپراتوران تجاری شرق بدل شدند و در زمره دوستان خاندان سلطنتی بریتانیا جای گرفتند. برای آگاهی بیشتر در این زمینه به کتاب ارزشمند «زر سالاران یهودی و پارسی استعمار بریتانیا و ایران» تالیف عبدالله شهبازی مراجعه فرمایید. (مجموعه نیمه پنهان، جلد 25، سایه روشن بهائیت، دفتر پژوهشهای موسسه کیهان، ص 20)

سهام و مالکیت این کمپانی متعلق به یکی از کلان سرمایه داران یهودی بغداد بود و در بندر بوشهر و بمبئی هندوستان به کار تجارت تریاک اشتغال داشت. این کمپانی در راستای سیاست استعماری انگلیس، در منطقه آسیای جنوب شرقی، بویژه چین، با قیمتی در حد رایگان بین مردم بومی آن مناطق توزیع می کرد. خاندان معروف نمازی شیراز از عوامل توزیع این گونه تریاک ها در منطقه چین بودند و ثروت سرشار خود را از رهگذر تریاک های مجانی که از یهودیان می گرفتند و در منطقه توزیع می کردند، به دست آوردند. (همان، ص 18 و 19)

4- در جستجوي حقيقت، عليرضا روزبهاني، ص 57،‌ 1388، به نقل از، تلخیص تاریخ نبیل زرندی، عبدالحميد اشراق خاوري، ص 63

5-  همان، ص 57،‌ ،

حامد محمودی

خواندن 181 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی