ایرانی ، فدائی یا قربانی انگلیس

سه شنبه, 18 دی 1397 07:40 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران  : عبدالبهاء در سفر خود به اروپا، ایرانیان را شادمان از سفر خود به انگلیس معرفی و آنها را فدایی انگلیس معرفی نمود. او همچنین با انکار واقعیت‌های موجود، فدایی شدن انگلیس را برای ایران پیش‌گویی کرد! اما به راستی چرا مردم ایران باید فدایی انگلیس باشند و با نادیده گرفتن ظلم و ستم انگلیس، پیش‌بینی فدایی شدن انگلیسی‌ها برای ایران را باور کنند؟!

و یا اساسا جناب عبدالبهاء با چه ارزیابی به این نتیجه رسیده که ایرانیان فدای انگلیس و انگلیسیها فدای ایران خواهند شد ؟

در یک وجه این سخن درست است . اگر به تاریخ حضور استعمار گر پیر در ایران مراجعه شود مشخصا دوره قاجار و بعدها رضا خان ایرانیان قربانی تمع و منافع استعمار گر پیر بوده اند . فقط در نسل کشی که با ایجاد قحطی مصنوعی توسط دولت انگلیس در ایران به اجرا در آمد در برخی منابع به تلفات 40% از کل جمعیت ایران اشاره داشته اند .

توضیح :  قحطی بزرگ ۱۲۹۶۱۲۹۸ هجری خورشیدی ۱۹۱۷ تا ۱۹۱۹ میلادی: قحطی بزرگی بود که تلفات جانی فراوانی را در ایران سبب شددر برخی از منابع در این قحطی نزدیک به ۴۰٪ (در برخی دیگر از منابع ۲۵ درصد) از جمعیت ایران به سبب گرسنگی و سوءتغذیه و بیماری‌های ناشی از آن از بین رفتند ؛ دولت بریتانیا به دلیل خرید گسترده غلات و مواد غذایی در ایران، وارد نکردن مواد غذائی از هندوستان و بین‌النهرین، ممانعت از ورود غذا ازایالات متحده و اتخاذ سیاست‌های مالی -از جمله نپرداختن درآمدهای نفت به ایران، مسبب اصلی این نسل کشی بود .

حال باید فقط در این مورد قضاوت کرد ،دولت  انگلیس مردم ایران را قربانی منافع خود کرد و جناب عبدالبها خان همانند دیگر افاضاتشان اشتباه برداشت کرده اند . و به نظر میرسد ایشان هم همانند پدر دچار خبط دماغ بوده اند .


پس چرا عبدالبهاء در سفر خود به اروپا، ایرانیان را مسرور از سفر خود به انگلیس برشمرده و آنها را فدایی انگلیس معرفی نموده است: «اهالى ایران بسیار مسرورند از اینكه من آمدم اینجا. این آمدن من اینجا سبب اُلفت بین ایران و انگلیس است. ارتباط تام حاصل می‌شود (بین دو كشور) به درجه‏‌اى می‌رسد كه به ‌زودى از افراد ایران، جان خود را براى انگلیس فدا می‌كنند».[1] به راستی این دریافت ازکجا آمده که مردم ایران باید از سفر عبدالبهاء به انگلیس خوشحال باشند؟! آیا اصلاً مردم ایران از رفتن عبدالبهاء به انگلیس خبر داشتند و یا عبدالبهاء برایشان کمترین ارزشی داشت؟! کدام سند تاریخی این ادعای پوچ را تأیید می‌کند؟! از طرفی، کدام ایرانی مسلمان و میهن‌دوستی خود را فدای انگلیس جنایت‌کار و استعمارپیر می‌کند؟!
در ادامه‌ی عبارت فوق، پیش‌بینی نموده‌اند که انگلیس
 نیز جان خود را برای ایران فدا خواهد کرد؛ همچنان که گفته‌اند: «همین‌طور انگلیس خود را برای ایران فدا می‌نماید».[2] با مراجعه به تاریخ در خواهیم یافت که در همان سال‌هایی که عبدالبهاء به انگلیس سفر کرده بود، انگلیس مشغول چپاول ثروت ایران بود و این روند تا چند دهه بعد ادامه داشت! با این حال چگونه عبدالبهاء انگلیس را فدایی ایران خوانده است؟! عبدالبهاء با چه وجدانی توانست ظلم و ستم انگلیسی‌ها به ایران و ایرانی را به فدایی شدن انگلیس برای ایران تعبیر کند؟!

البته بیان این سخنان از کسی که لقب سر از دولت استعمار گر پیر گرفته چندان هم بعید نیست . اما باید توجه داشت، که در همان لحظه که لقب سر به عبدالبهاء خان اهدا میشد ، استعمار گر پیر و روباه صفت  زمینه های استقرار رژژیمی کودک کش با نام اسرائیل در سرزمینهای اشغالی را در حال اجراء داشت   . که این غده سرطانی منطقه بتواند براحتی مردم مظلوم فلسطین را قربانی مطامع خود نماید .

پی‌نوشت:
[1]. عباس افندی، خطابات، لانگنهاین آلمان: لجنه‌ی ملّی نشر آثار امری، بی‌تا، ج 1، ص 23.
[2]. همان.

حامد محمودی دی 97

 

خواندن 136 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

آخرین ویرایش در سه شنبه, 18 دی 1397 07:45

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی