بهائیت و ادعائی طنز گونه

چهارشنبه, 21 فروردين 1398 06:43 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران:  مبلّغان بهائی در تبلیغات خود سعی بر آن دارند تا علت مقابله‌ی علمای شیعه با بهائیت را تجددخواهی این فرقه معرفی کنند .معنا ومفهوم این نگاه این است که علمای شیعه با هر گونه تجدد  و پیشرفت مخالفند . یک پاسخ قاطع به این نگاه جوامع مسلمان امروز در دنیا میباشد . چگونه میشود مخالف تجدد بود ودر سراسر دنیا نفوذ داشت . شما کمتر کشوری را یافت میکنید که مسلماناندر آنحضور نداشته باشند . اگر ایننفوذ ایجاد شده میباید عنصر تجدد همدر آندیده میشده است . اما از منظر اینکه آیا بهائیت آورده‌ی جدیدی از خود داشته یا اینکه تمامی تعالیم، احکام و شعارهایش تقلیدی از سایر ادیان و مکاتب فکری است، نگاهی به تعالیم واحکاماین فرقه کاملا روشنمیسازد که این فرقه  چگونه  با تقلید شعارهای روز و یا واردات ابزار، ادعای تجددخواهی را با خود یدک کشد؟!

در همین رابطه به یک ادعای طنز گونه از این فرقه میپردازیم .  در یکی از سایت‌های تبلیغی بهائیت می‌خوانیم: «یکی از موارد دیگری که علمای شیعه را وارد نبردی تمام‌ عیار با بهائیان کرد، مسئله حمام‌های دوش در ایران بود. بهاءالله در کتاب اقدس مردم را از ورود به خزينه و حمام‌های عمومی منع کرده بود و دستور داده بود که برای استحمام از آب تمیز استفاده کنند. بر اساس این حکم، اولین حمام دوش در ایران توسط یک بهایی در آباده ساخته شد و پس از آن به ‌تدریج در شهرهای بزرگ و کوچک حمام‌های دوش جایگزین حمام‌های خزینه می‌شد تا اینکه به‌ فرمان رضاشاه رسماً استفاده از خزینه در حمام‌ها ممنوع اعلام شد. برای مقابله با این معضل، علمای شیعه اعتراض خود را علیه دوش حمام آغاز کردند».(1)
اما در پاسخ به این ادعای مبلّغان بهائی می‌گوییم:
اولاً: هیچ فتوایی از علمای اسلام درباره حرمت استفاده از دوش پیدا نشده و مبلّغان بهائی مدرکی در دست ندارند تا جنبش خزینه و مخالفت با دوش آب را به علمای اسلام نسبت دهند.
ثانیاً: پیامبرخوانده‌ی بهائیت هرچند از ورود به خزینه و حمام عمومی منع کرده، اما در مقابل (در حکمی اسراف آمیز) بهائیان را موظف به داخل شدن در آبی دست‌نخورده کرده که تمام هیکلشان را فرا گیرد. لذا هیچ اشاره‌ای به استفاده از دوش آب و مانند آن نداشته است: «قد کتب علیکم تقلیم الأظفار و الدخول في ماء یحیط هیاکلکم في کلّ الاسبوع... اُدخلوا ماء بکراً و المستعمل منه لا یجوز الدخول فیه لا یجوز الدخول فیه إیاکم أن تقربوا حماماة العجم من قصدها وجد رائحتها المنتنه قبل وروده فیها... (2)؛ حکم شده بر شما گرفتن ناخن‌ها و داخل شدن در آبی که احاطه کند بدن‌های شما را در هر هفته... داخل شوید به آب بکر (دست نخورده) و جایز نیست داخل شدن در (آب) استفاده شده مبادا آن‌که عمداً نزدیک شوید به گرمابه‌های عجم (ایرانیان) که بوی تعفن آن پیش از ورودش می‌آید».
ثالثاً: انتساب اولین حمام دوشی در ایران به بهائیت نیز یکی دیگر از دروغ‌های تاریخی بهائیت به شمار می‌آید. چرا که در واقع اولین حمام دوشی را "کلنل نیکلا سمینو" فرزند سرداری از سپاه ناپلئون که پس از سقوط ناپلئون به ایران آمد، در نیمه دوم پادشاهی ناصرالدین‌شاه در خیابان دروازه دولت یا سعدی فعلی، بنا گذاشت و بدین ترتیب بنیادگذار این امر در ایران شد.
رابعاً: آیا زمان دیکتاتوری پهلوی که بهائیان در رأس امور و مناصب بودند و از ایران کشور عقب‌مانده‌ی علمی و وابسته‌ی محض ساختند، با زمان پس از انقلاب که با پیشرفت‌های کم‌سابقه در اکثر علوم و فناوری‌ها همراه بوده، قابل مقایسه است؟!

به کوری چشم حسودان ودشمنان انقلاب اسلامی در حال حاضر ایران اسلامی شیعه مذهب علیرغم تمامی فشارها و تحریمهای ظالمانه قله های علم وفناوری را در طول چهار دهه از پیروزی انقلاب در نوردیده و جهان در واهمه تولد یک قدرت  دیگر تمامی تلاش خود را بکار بسته تا حداقل روند شکل گیری این قدرت را کند تر نماید . که به همت مردم با بصیرت ایران اسلامی بطور قطع نخواهد توانست همت این مردم وجوانان قیور آن را متوقف نماید .

اغنام الله فقط به مقایسه توجه و اگر تشکیلات به آنها اجازه داد کمی تامل کنند !!!

حال تشکیلات بهائیت پاسخ دهد : چه نگاهی با تجدد مخالف است ؟

پی‌نوشت:
1- به نقل یکی از سایت‌های تبلیغی تشکیلات بهائیت.
2- حسینعلی نوری، اقدس، صص 103-102، بند: 106.

 

 

خواندن 277 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی