×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 667

تاملی بر مستند بهائیت در حیاط خلوت من  

یکشنبه, 17 آبان 1394 23:36 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

در حياط خلوت بيت العدل و آئين دروغين بهائي چه ميگذرد ؟!

تاملی بر مستند بهائیت در حیاط خلوت من  

بهائیت در ایران : چندی قبل دو نفر فيلم ساز مستند به نام هاي آصف شفير و نعيما پيريتز ( Naama Pyritz & Asaf Shafir) با الهام گيري از تشکيلات بسته و اسرار آميز بهائيت فيلم مستندي تحت عنوان بهائيان در همسايگي يا حيات خلوت من( Bahais in my backyard )ساخته اند .

که در بيست و سومين فستيوال بين المللي فيلمهاي مستند که در تابستان سال جاري در اسرائيل برگزار گرديد به نمايش در آمد و سر و صداي فراوان به پا کرد... 
آصف شفير تهيه کننده فيلم سالها در منزلي در کنار تپه اي در حاشيه کوه کرمل در شهر حيفا که در روبروي آن، سه ساختمان عظيم سفيد رنگ مربوط به تشکيلات جهاني بهائيت احداث شده است زندگي مي کرده و همواره مايل به کسب اطلاع از درون اين ساختمانها و کشف اسرار دروني آنها بوده است.

زماني که وي شاهد احداث ساختمانهاي عظيمي در طبقات زير زميني اين تپه بوده مصمم ميگردد با همکاري دوستش نعيما به اين اسرار پي ببرد.

تلاش اين دو نفر براي کشف اسرار دروني ساختمانهاي بهائيت ، منجر به تهيه اين فيلم مستند شده است.

در اين فيلم با اشاره به بعضي جملات منقول از رهبران بهائي شامل وحدت اديان و انسانها(وحدت عالم انساني) ، تلاش براي صلح جهاني ، نفي جنگ و بکارگيري اسلحه، عدم دخالت در کار حکومت و سياست و امثال آن ، به کشف عملکرد و شيوه رفتاري بهائيان مي پردازد.

اولين سؤال براي او زماني پيش مي آيد که وي متوجه مي شود که اين ساختمانها و تشکيلات ،يک مجموعه قلعه گونه داراي زير زمين و سازه هاي ضد حملات اتمي مي باشد که بنظر نمي رسد يک محل روحاني متعلق به يک تشکيلات ديني باشد.

در ادامه اين تحقيقات اين دو نفر بارها به عنوان توريست به بازديد باغ هاي بهائي که در روي اين تپه احداث شده مي روند تا بلکه راهي به درون ساختمانها بيابند ولي هر بار مأيوس تر از گذشته بر ميگردند.

2- اين دو نفر متوجه اختلافات دروني بهائيت نيز مي گردند و با نوه محمد علي افندي برادر عباس عبدالبهاء که جانشين واقعي عباس بود ولي به همراه اعضاي خانواده اش توسط عباس مطرود گرديدند مصاحبه مي کند. اين خانم مسن که "نگار "نام دارد هم اکنون به عنوان يک بهائي منتقد تشکيلات بيت العدل بهائيت در شهر حيفا زندگي مي کند و اين تشکيلات گسترده را نماينده و معرف يک نظام ديني که داعيه صلح و برادري دارد نمي داند.

ادامه اين تحقيقات منجر به کشف ارتباط ميان تشکيلات بهائيان انگليس با "ديويد کلي" ناظر تسليحات کشتار جمعي سازمان ملل در عراق مي گردد.

وي که عضو سازمان مخفي M16 انگليس بوده توسط خانمي به نام تد پترسون که يک بهائي و مترجم زبان عربي و وابسته به سازمان سيا بوده است ،بهائي مي گردد .

خانم پترسون بارها به عنوان مترجم زبان عربي به همراه ديويد کلي به عراق سفر مي کرده است.

گزارش همين آقاي ديويد کلي، وسيله اي براي توجيه آمريکا و انگليس براي حمله به کشور مسلمان عراق گرديده که آثار سوء آن در نسل کشي ده ها هزارمسلمان و غير مسلمان و تخريب و غارت اموال و خسارات جبران ناپذير و جناياتي عظيم بوده که هنوز هم ادامه دارد و تا قرن ها اثرات مخرب آن پا برجا خواهد بود.

تهيه کننده فيلم با اين سؤال بزرگ روبرو مي گردد که اگر بهائيان موظف به عدم دخالت در سياست هستند چرا افرادي نظير ديويد کلي و پترسون در مهمترين جريان سياسي نظامي جهان معاصر يعني حمله آمريکا و انگليس به کشور مسلمان عراق داراي نقش کليدي و تعيين کننده هستند؟!

جالب اينجاست که بعد از حمله نظامي به عراق مشاهده خود کشي اسرار آميز ديويدکلي در حاشيه شهر لندن هستيم و در اين ميان نتيجه تحقيقات پليس از محفل ملي بهائيان انگليس که ديويد از اعضاي آن بوده است نيز به اطلاع عموم مردم نمي رسد و اين دو نفر هرگز موفق به ملاقات و مصاحبه با خانم پترسون هم نمي گردند!

بالاخره اين دو نفر با متوسل شدن به بعضي بهائيان و با ارائه علاقمندي خود به بهائي شدن موفق مي گردند به بعضي از طبقات زيرزميني بيت العدل در تپه هاي شهر حيفا راه يابند ولي براي ورود به بعضي از طبقات کاملاً سري ومحرمانه آن هرگز موفق نمي شوند و سؤال بزرگ همچنان باقي است ولي به اين نتيجه مي رسند که بهائيت يک تشکيلات سري و مخفي سياسي- نظامي- جاسوسي با پوشش مذهبي و ديني ظاهر فريب مي باشد .

نگارش يافته توسط موسي پورعلي

پایگاه بهائیت در ایران ضمن انتشار مجدد این مطلب و فیلم مستند اشاره شده تاکید بر تامل بر موارد ذیل دارد .

الف ) این مستند بدنبال چیست . تقریبا در جای جای فیلم بنوعی با آب تاب به معرفی آئین و امکانات بهائیت پرداخته شده و نمی توان برداشت کرد که این فیلم بدنبال نقد و افشای این آئین مرموز باشد .

ب) این فیلم اگر نقد جدی پیرامون آئین بهائی داشت آیا می توان تصور کرد که در جشنواره فیلم اسرائیل راه پیدا کند .

ج ) این فیلم را می توان تلاشی ئر جهت تبلیغ فرقه ضاله بحساب آورد که برای جذب بیننده از چاشنی آئیین بسته ، سری ، مرموز و .... استفاده می برد.

 

دانلود بخش اول

دانلود بخش دوم

دانلود بخش سوم

دانلود بخش چهارم

دانلود بخش پنجم

دانلود بخش ششم

دانلود بخش هفتم

خواندن 969 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی