سوال : آيا قائم دين اسلام را نسخ مي کند؟

جمعه, 18 مرداد 1398 14:34 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران : همانطور که در تاریخ بابیت آمده  صرفنظر از ادعاهای جناب علی محمد و بعدها حسینعلی نوری مبنی بر رکن رابع بودن و بعد ادعای قائمیت و پیامبری و ...  ، بطور مشخص در تجمع صحرای بدشت نهایتا رهبران بابی تصمیم به اعلام نسخ اسلام و اعلام دین جدید به رهبری علی محمد باب گرفتنند . در  اعلام نتیجه قره العین حجاب از سر برداشت و اعلام نسخ اسلام را نمود . اقدامی که بنا بر احادیث و روایات مستند متعدد  حتی با ظهور حضرت حجت قائم آل محمد (عج) اتفاق نخواهد افتاد .

در اين بخش مي خواهيم بررسي کنيم  که آيا قائم دين اسلام را نسخ مي کند؟ 
در اين خصوص لازم است که به روايات زير توجه کنيم:
1- الفضل ، عن علي بن عبدالله ، عن عبدالرحمان بن ابي عبدالله عن ابي الجارود  قال: قال ابوجعفر (ع): انّ القائم يملک ثلا ثمائة و تسع سنين، کما لبث اهل الکهف في کهفهم، يملاء الارض عدلاً و قسطاً کما ملئت ظلماً و جوراً و يفتح الله له شرق الارض و غربها و يقتل الناس حتّي لا يبقي الّا دين محمد (ص)يسير بسيرة سليمان بن داود.
(بحارالانوار- ج52- باب يوم خروجه و ما يحدث عنده- ص291)
بنقل از ابي‏جارود گفت: حضرت امام باقر (ع) فرمود: همانا حضرت قائم (ع) سيصد و نه سال حکومت مي‏کند همچنانکه اصحاب کهف به همين مقدار در غار درنگ کردند. زمين را سرشار از عدل و داد فرمايد همچنانکه لبريز از ظلم و جور شده باشد و خدا براي او مشرق و مغرب زمين را مي‏گشايد و مردم را مي‏کشد تا فقط آئين محمد (ص) باقي ماند و روش او روش سليمان داود (ع) است.
2- الصفار، عن ابن ابي الخطاب عن جعفر بن بشير و محمد بن عبدالله بن هلال، عن  محمد قال: سألت اباجعفر(عليه السلام)عن القائم اذا قام بأي سيرة يسير في الناس؟ فقال: بسيرة ما سار به رسول الله (ص) حتي يظهر الاسلام، قلت: و ما كانت سيرة رسول الله(صلي الله عليه و آله و سلم)؟ قال: ابطل ما كان في الجاهلية، واستقبل الناس بالعدل و كذلك القائم(ع) اذا قام يبطل ما كان في الهدنة مما كان في ايدي الناس و يستقبل بهم العدل.
(بحارالانوار- ج52- باب  سيره و اخلاقه و خصائص زمانه - ص381)
حديث از محمد بن مسلم است که مي گويد سوال نمودم از ابي جعفر (ع)که قائم (ع) چون قيام کند به چه سيره در ميان مردم سير و رفتار کند؟ فرمود: به سيره اي که رسول خدا سير و رفتار نمود تا آنکه ظاهر و غالب سازد اسلام را. گفتم سيره رسول خدا چه بود؟ فرمود: آنچه را در جاهليت بود باطل و منهدم نمود و به عدالت با مردم مواجه شد و هم چنين است قائم (ع) چون قيام کند آنچه را که در دست مردم در حال واگذاري آنان است (يعني نبودن حکومت الهي در ميان مردم) باطل و منهدم سازد و به عدالت با مردم مواجه شود.
 
3- در روايتي ديگري  از معصوم آمده:"... وإن الثاني عشر من ولدي يغيب حتى لا يرى ، ويأتي على أمتي زمن لا يبقى من الإسلام إلا اسمه ولا من القرآن إلا رسمه ، فحينئذ يأذن الله له بالخروج فيظهر الإسلام ويجدد الدين ..."
(بحار الانوار- ج36- الباب 41 - صفحات 284 و 285)
 
بر امتم زماني فراخواهدرسيد که از اسلام جز نام و از قرآن جز خط باقي نمي‌ماند در اين هنگام خداوند به حضرت مهدي (عج) اجازة ظهور مي‌دهد و آن حضرت اسلام را آشکار و دين را از نو زنده مي‌کند.
بطور قطع ویقین این نتیجه در مطالب فوق حاصل میگردد که حضرت قائم (عج) در ظهورش دین جدیدی نخواهد آورد و او ادامه دهنده راه خاتم پیامبران خواهد بود .

 

خواندن 105 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی