×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 667

گره دویست و هشتاد و دوم

یکشنبه, 17 آبان 1394 23:36 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

گره دویست و هشتاد و دوم

نوشته شده توسط نرجس ازاد

 

Yarejavan

طناب یکی از اشیائی است که نقش مهی در زندگی روزمره ی بشر دارد ولی تاریخچه ی دقیقی از زمان پیدایش آن موجود نیست که این از ارزش طناب چیزی کم نمی کند.

 یکی از خلاقیتهای  انسان بر روی طناب گره است و این خلاقیت انسانی در زندگی انسان نقش مهمی را ایفا می کند که ممکن است شما نیز با آن برخورد کرده باشید؛ مثلا در ساخت بعضی پل ها و یا بالا بردن بعضی اجسام توسط قرقره،  طناب نقش مهمی را ایفا می کند.

 از این نوع مثال ها در زندگی روزمره ی انسان زیاد است و کافی است که کمی به ان توجه شود.  فکر می کنید تا به حال انسان توانسته است چند گره بر روی طناب ایجاد کند؟ طبق اخرین امار سایت (http://www.animatedknots.com/knotlist.php) که لیست کامل تمام گره ها را همراه با عکس ان ها گذاشته است تعداد گره ها به عدد 281 رسیده است که خود رقم قابل توجهی است و هر کدام از این گره ها در یک دسته بندی قرار می گیرند و اسم های مخصوص به خود را دارند. یک گره دیگر وجود دارد که به دلیل این که ان را نام گذاری نکرده اند گره 282 خوانده می شود. بعید نیست این گره همان گره ای باشد که در بین صحبت های جناب بهاء الله، اول شخص مسلک بهائیت دیده می شود.

 عبدالحمید اشراق خاوری در ص78 ج اول رحیق مختوم(106 چاپ دوم) می نویسد:

جمال مبارک می فرماید: که مقام این ظهور عظیم (یعنی جناب ایشان) و موعود کریم، از مظاهر سابقه بالاتر است، زیرا نبوت به ظهور محمد رسول الله ختم گردیده و ظهور موعود عظیم ظهور الله است.

صرف نظر از  بحث در مقام ظهور الله باید گفت که ایشان ( بها ) در جمله ی بالا رتبه ی خود را از رتبه ی پیامبران که نبوت است بالاتر خوانده اند و در جایی دیگر در ص119 کتاب بدیع که از کتاب های معتبر بهائیان است می فرماید: منتهی رتبه ی تکمیل هیاکل بشری به نبوت است.

یعنی اخرین رتبه ای که یک انسان می تواند به ان دست پیدا کند رتبه ی نبوت است. این گره همان گره ای است که در بین صحبت های جناب بهاء الله اول شخصیت ایین بهائیت دیده می شود و ما ان را گره 282 خواندیم. گره ای که آنقدر کور است که هنوز بعد از حدود 157 سال (تاسیس ایین بهاییت) هیچ کسی نتوانسته ان را باز کند.

 منبع : وبلاک یار جوان

 

 

خواندن 978 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی