بهائیان و حضور در اغتشاشات

چهارشنبه, 13 آذر 1398 06:33 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم
بهائیان و حضور در اغتشاشات بیت العدل مقر فرماندهی بهائیان واقع در سرزمینهای اشغالی ( اسرائیل )

بهائیت در ایران : تشکیلات بهائیت که تا دیروز عناصر خود را به آشوب و اغتشاش فرامی‌خواند، اینک به سبب دستگیری عناصر وابسته به خود (به اتهام لیدری آشوب‌ها)، با جسارت تمام، ندای مظلومیت سر می‌دهد! این در حالیست که تشکیلات بهائی نیز به نوبه‌ی خود با اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق تلاش برای افزایش تحریم‌ها، قاچاق ارز و... از جمله بانیان وضعیت معیشت کنونی به شمار می‌آید.

با شکل‌گیری انقلاب اسلامی در ایران و پایان سلطه‌ی بهائیت بر کشور، تشکیلات بهائیت دشمنی خود را با این انقلاب مردمی شروع و از هیچ تلاشی برای براندازی آن دریغ نکرده است.(1)لذا رسانه‌های تشکیلات بهائی همسو با جریان‌های ضدایرانی در خارج از کشور، تلاش دارند تا هر حرکت اعتراضی را به آشوب و اغتشاش و براندازی بکشانند.
از این‌رو، در جریان اخیر به آشوب کشیدن اعتراضات مسالمت‌آمیز مردمی به گرانی بنزین (در پاییز 98)، تشکیلات بهائیت نیز به انتشار مجدد پیام‌های تحریک‌آمیز خود، از جمله بازنشر پیام سال تیرماه 1388 روی آورد. تشکیلات بهائیت با ارسال پیام‌های تحریک‌آمیز، در حقیقت ضمن ایراد انتقادات صریح به ساختار و اساس حکومت ایران، خواستار بی‌تفاوت نبودن و همراهی بهائیان با جریان‌های برانداز شد.(2) لذا عناصر بهائی که در فتنه‌های گذشته نیز نقش لیدری آشوب‌ها و جریان‌های برانداز در برخی نقاط کشور را به عهده داشتند (3) سعی نمودند تا عناصر وابسته به خود را باری دیگر، به صف براندازان بیافزایند.در این میان، پس از فروکش کردن اعتراضات، خبر بازداشت چندین بهائی در برخی نقاط کشور به اتهام لیدری آشوب‌ها توسط رسانه‌های بهائی مخابره می‌شود. اما این‌بار تشکیلات بهائیت به جای پاسخگویی به سبب عدول از حکم صریح پیشوایان خود، مبنی بر ممنوعیت اعتراض به حاکمین (4)و همچنین خیانت به انقلاب اسلامی، ندای مظلومیت سر می‌دهد!
به عبارتی، بهائیتی که تا دیروز عناصر خود را با زبان بی‌زبانی به آشوب و اغتشاش فرامی‌خواند، اینک به سبب دستگیری عناصر وابسته به خود به اتهام لیدری آشوب‌ها، با جسارت تمام، ندای مظلوم‌نمایی چهل ساله سر می‌دهد! غافل از آن‌که تشکیلات بهائیت نیز به نوبه‌ی خود با اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق تلاش برای افزایش تحریم‌ها (5)، قاچاق ارز (6) و... از جمله بانیان وضعیت معیشت کنونی به شمار می‌آید. آری؛ بهائیت برای باز پس‌گیری نفوذ و اقتدار خود در ایران، ضمن توصیه به نافرمانی‌های مدنی و گسترش آشوب‌ها، در کنار اخلال در نظام اقتصادی از طریق تلاش برای افزایش تحریم‌ها، قاچاق ارز و...، با شگرد مظلوم نمایی، به عنوان مدعی العموم عرض اندام می‌کند!

پی‌نوشت:
1- تشکیلات بهائیت، تنها 12 روز پس از شکل‌گیری حکومت منتخب مردم در ایران، دشمنی خود را با آن آغاز نمود: خبرگزاری مشرق، تیتر مقاله: اعترافات جالب 9 نجات‌یافته از بهائیت، کد خبر: 226528، 1392/4/4.
2- پیام نهاد رهبری بهائیت بیت‌العدل، به احبای ایران، مورخ: 2 تیر 1388، مطابق: 23 جون 2009.
3- جهت مطالعه‌ی بیشتر، بنگرید به مقاله‌ی: نقش بهائیت در شکل‌گیری عاشورای 88
4- اشراق خاوری، گنجینه حدود و احکام، بی‌جا: مؤسسه‌ی ملّی مطبوعات امری، چاپ سوم، 128 بدیع، ص 463، 464؛ مجله اخبار امری، سال 1351 ش، شماره 6، ص 184.
5- جهت مطالعه‌ی بیشتر، بنگرید به مقاله‌ی: سازمان ملل و تلاش بهائیت برای محکومیت ایران
6- جهت مطالعه‌ی بیشتر، بنگرید به مقاله‌ی: بهائیت؛ پشت پرده‌ی گرانی ارز و ترویج احتکار!

خواندن 152 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی