×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 667

کوری عصاکش کور دگر شود

یکشنبه, 17 آبان 1394 23:36 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم
Untitled 6

کوری عصاکش کور دگر شود

نوشته شده توسط علی منتظر

بهائیت در ایران

media/images/asa.jpg

چین قرار است در بحران مالی اروپا، چوب زیر بغل بانک های اروپا شود، غافل از این که خودش هم می لنگد. این کمک البته در راه رضای خدا نیست. به گفته ی ناظران، چین سرمایه گذاری های هنگفتی در حوزه ی یورو کرده و در صورت سقوط یورو، این کشور هم که همیشه از بحران های مالی دیگران سود می برده ممکن است ضرر کند. به نوشته ی روزنامه ی فرانکفورتر روندشاو (FrankfurterRvndshav) چین 2/3 تریلیون دلار ذخیره ی ارزی دارد. اروپایی ها هرچند برای پول چین له له می زنند، اما عده ای از سیاست مداران وسرمایه داران بزرگ هشدار می دهند که با طناب چین به ته چاه نروند. چینی که بند طنابش به  یورو وصل است، قصد بیرون کشیدن اروپا، از چاه بدهکاری را دارد!!

عده ای از مردم به خیال هشیاری و بصیرت برخی، دست به دامن آن ها می شوند و آنان را روشن می پندارند. ازآن جمله مردمان، کسانی اند که می گویند: برای هر مسلکی مدتی معیّن است. زیرا همگام با پیشرفت بشریت، دین وآئین هم باید پیشرفت کند وآن دین پس از اسلام، بابیّت وبهائیت است.یعنی دین هم باید هم پا با پیشرفت علوم تغییر کند و جلو برود.(در حالی که آئین خود را با امتدادی بسیار زیاد، اقلا 500 هزار سال. میدانند.[1])

 به همین دلیل جناب باب ظهور نمود و نبی شد که براساس قانون گفته شده باید احکامی مطابق با قرن اتم به همراه خود می آورد ولی  برخلاف انتظار، چیزهای عجیب وغریبی ارائه نمود، ازآن جمله:                                                                                                                                     

لا ترکبنّ البقر ولا تشربنّ لبن الحمیر: اصلا سوار گاو نشوید و شیر خر را نخورید.[2]

فی حکم محو کل الکتب کلها الا ما انشئت او تنشئ فی ذلک الأمر: حکم به نابودی جمیع کتب شده مگر آن چه در باره ی این دین نوشته شده یا نوشته خواهد شد.[3]

 در حالی که جناب بهاء الله در جواب آنان که می گویند: ما بهایی هستیم نه بابی. می نویسد:«نسبت داده اند که احکام بیان(کتاب مرجع دو مطلب بالا) نسخ نموده، خدا لعنت کند ظالمان را[4]» پس از آن بهاء الله که بهائیان اورا ظهور الله می دانند رهبریت جامعه ی بهایی را برعهده گرفت و احکامی راصادر کرد که یکی از آنها عبارت بود از: من احرق بیتا معتمدا فأحرقوه: بسوزانید آن کسی را که خانه ای[5] را به عمد می سوزاند.[6]

آیا مشکلات امروز جوامع بشری که بهائیت آن را بهانه ی ظهور خود می داند، با این گونه احکام صادره همچون ننوشیدن شیر خر مرتفع می شود؟ آیا این حکم ها که به منظور رفع نیازهای جدید مردم بیان می شود، می تواند توان پاسخ گویی را از خود نشان بدهد ؟  

پی نوشتها :

[1] مکاتیب ج2ص76

[2] بیان عربی ص 49 

[3] بیان فارسی ص 198

[4] اقتدارات ص103

[5] که ظاهرا فرقی بین آلونک وقصر یشمین نمی باشد.

[6] گنجینه ی حدود و احکام مطبع 119 بدیع ص297

منبع : وبلاگ یار جوان

 

خواندن 1530 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

محتوای بیشتر در این بخش: « باب چگونه باب شد؟ مهر اکران »

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی