بهائیت و ترویج عقد آریائی چرا ؟

دوشنبه, 28 بهمن 1398 06:21 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران : رواج عقدهای آریایی با جهت‌گیری بهائیت موجب شده تا پرونده ۲۵ موسسه و تالار عروسی در دادسرا مفتوح شود

مدتی قبل از رواج عقد آریایی پیام‌هایی در فضای مجازی با جهت‌گیری فرقه بهائیت منتشر می شد که همان عقد آریایی بود و جوانان را تشویق می‌کردند که عبارات عربی و بی‌معنی را قرائت نکنند. این فرقه به دنبال این بودند که عقد بهایی را به جای عقد شرعی در بین مردم جا بیندازند.

در واقع این عقد آریایی؛ اصلاً آریایی نیست. مفهوم جعلی را مستند به آریایی کرده‌اند.
علی مظفری رئیس کانون سردفتران طلاق و ازدواج ادامه داد: ثبت عقد آریایی در دفاتر ازدواج و طلاق ممنوع است و در مؤسسات هم حوزه‌ای است که هیچ کس روی آنها نظارتی نمی‌کند، به اداره اماکن اعلام کردیم، شکایت کیفری هم راه انداخته‌ایم، پرونده‌شان هنوز در دادسرا مطرح است، ۲۵ مرکز بدون مجوز اقدام به ثبت عقد آریایی کرده‌اند که اکنون پرونده‌شان در جریان است.

البته باید پرسید چرا مسئولین وقتی اطلاعات دقیقی از آموزه های فرقه ضاله بهائیت ندارند ، ناخواسته باعث تبلیغ این فرقه می شوند؛ چرا که طبق آموزه های تشکیلات بهائیت عقد در دفترخانه ها منع شرعی برای آن ها دارد و بهائیان این کار را انجام نمی دهند.

 

خواندن 117 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی