احکام بهاء مجوز برای تامین منافع عبدالبهاء!

چهارشنبه, 07 اسفند 1398 06:20 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

کوتاه و خواندنی :

بهائیت در ایران : پیامبرخوانده‌ی بهائی در کتاب اقدس، خانه‌ی مسکونی را سهم الإرث فرزندان پسری تعیین کرده است. اما عبدالبهاء این حکم پدر خود را تحریف و آن را مختص فرزند بزرگ پسری دانسته است! اما به راستی چگونه می‌توان باور کرد که این تحریفِ بدون مبنای عبدالبهاء، هیچ ارتباطی به این‌که او پسر بزرگ پیامبرخوانده‌ی بهائی بوده، ندارد؟!

مبلّغی بهائی و یک پژوهشگر در زمینه‌ی بهائیت، موضوع تغییر یکی از احکام پیامبرخوانده‌ی بهائی به وسیله‌ی عبدالبهاء را مورد بررسی قرار دادند.
پژوهشگر: چرا احکام در بهائیت، دست‌مایه‌ی منافع پیشوایان بهائی شده است؟!
مبلّغ بهائی: برای این ادعاتون مثالی هم دارید؟!
پژوهشگر: پیامبرخوانده‌ی بهائی در کتاب اقدس، خانه‌ی مسکونی را سهم الإرث فرزندان پسری تعیین کرده است: «وَ جَعَلنا الدارَ المَسکُونة و الألبسه المَخصُوصة لِلذُرِّیة مِن الذُکران دُونَ الإناث و الوُراث إنَّهُ لَهُو المُعطی الفَیاض؛ (1) و قرار دادیم خانه‌ی مسکونی و لباس‌های مخصوص (میّت) را برای فرزندان پسری...».
مبلّغ بهائی: خُب؟!
پژوهشگر: این در حالیست که عبدالبهاء بی‌هیچ دلیلی این حکم را تغییر داده و خانه‌ی متوفی را متعلق به پسر ارشد دانسته است: «بیت مسکون (خانه‌ی مسکونی) در هر صورت مال ولد بکر (پسر بزرگ) است. خواه از میّت چیز دیگری باقی ماند يا نماند، ولد بكر از ساير اموال نيز سهم خویش می‌برد».(2)
مبلّغ بهائی: ایشان مبیّن احکام بهاءالله بوده و مشخص کرده‌اند که منظور ایشان از فرزندان پسری، پسر بزرگ بوده است!
پژوهشگر: تبیین، یعنی عبدالبهاء وظیفه‌ی روشن کردن ابهامات گفته‌های پیامبرخوانده‌ی بهائی را داشته؛ حال به نظر شما، انصراف فرزندان پسری به فرزند بزرگ پسری، تبیین هست یا تحریف؟!
 آيا ما بايد باور كنيم كه تغيير و تحریف این حكم، ارتباطی به اين موضوع ندارد كه عبدالبهاء پسر بزرگ بهاءالله بوده و بخاطر روی‌گردانی سایر فرزندان از خود، به نوعی قصد انتقام‌جویی نداشته است؟!

پی‌نوشت:
1- حسینعلی نوری، اقدس، نسخه‌ی الکترونیکی، ص 23، بند 25.
2- اشراق خاوری، گنجینه حدود و احکام، نسخه‌ی الکترونیکی، ص 128.

خواندن 37 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی