سفیران کذاب ( مطلب چهارم )

دوشنبه, 11 فروردين 1399 15:35 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

چرا ایران بهائیت را به رسمیت نمی شناسد؟

کوتاه و خواندنی :

بهائیت در ایران : در مطلب چهارم از عنوان سفیران کذاب میخواهیم به این پرسش پاسخ دهیم که چرا  جمهوری اسلامی ایران بهائیت را به رسمیت نمی شناسد ؟ و با فعالیت های تبلیغی بهائیان در ایران برخورد می کند.؟

 اگر علت آنرا جویا شویم متوجه خواهیم شد که بهائیت دین نیست

دین اسلام یک دین آسمانیست که رحمت و مغفرت در آن الهی و بی منتهاست. این دین چه از لحاظ توحید و معاد و چه از لحاظ کتاب آسمانی و چه از هر جهت کامل و بی عیب و نقص است. البته عده ای از این دین مبین اشکال هم گرفته اند اما به تمام اشکالات آنان پاسخ منطقی داده شده و معلوم شده که قصد آنان از این توهم زایی ها فقط تضعیف اسلام بوده است و به دنبال حق و حقیقت نبوده اند. به همین خاطر برای اینکه اسلام در دلها جای پیدا کند لازم اصل و حقیقتش را به انسان های جهان برسانیم و فقط به همین وسیله است که بر دلها می نشیند. پس نیازی نیست برای به کرسی نشاندن اسلام متوسل به زور شد و یا از تبلیغ ادیان و فرق های دیگر جلوگیری کرد. خداوند متعال در آیه 256 سوره بقره می فرماید:(لا اکراه فی الدین قد تبین الرشد من الغی.../کار دین به اجبار نیست، تحقیقا کار هدایت و ضلالت بر همه کس روشن گردید...) ویک ضرب المثل فارسی است که می گوید: (طلا که پاک است چه منتش به خاک است.)
پس واضح و مبرهن است که اسلام برای جهانی شدنش نیاز به زور و سرکوب ادیان و فرق های مختلف ندارد و تنها رساندن اسلام ناب محمدی به گوش جهانیان کافیست.
حال سوالی پیش می آید که چرا در کشور ایران به فرقه بهائیت سخت گرفته می شود؟ آنها را به رسمیت نمی شناسد و در بعضی موارد بعضی مبلیغین و عوامل آنرا دستگیر می کند؟ آیا وجود بهائیان در ایران برای اسلام مضر است و باعث زیر سوال رفتن حق و حقیقت آن است؟ مگر اسلام دین کامل و بحقی نیست ؟پس دیگر تنگ کردن عرصه بر بهائیان لزومی ندارد.
با اندکی تامل و تحقیق می توان دریافت که آیین بهائیت مانند یک سکه دورو است که یک روی آن آیینی بسیار ساده است که مثلا عمل به آن انسان ها را به خدا می رساند ،اما روی باطنی و اصلی آن سیاسی بودن آن است . ایران با روی ظاهری این فرقه مشکلی ندارد؛زیرا هم ناقص است و هم اشتباهات فاحشی در آن وجود دارد. تاریخ رهبران این فرقه هم به باطل بودن آن شهادت میدهد. اما مشکلی که ایران با بهائیت دارد سیاسی بودن آن است. بهائیت بوجود آمده تا فقط بر علیه ایران فعالیت داشته باشد و علت اینکه خود را دین الهی معرفی کرده این است که به خود مشروعیت دهد و افراد ساده لوح را دور خود جمع کند. تاریخ پهلوی شاهد عملکرد بهائیان در آن زمان است . زیرا آنان در زمان پهلوی ارکان حکومت را بدست گرفته بودند و هم به نفع دولت آمریکا و به ضرر ایران فعالیت می کردند و هم عرصه را بر مسلمانان ایران که بیش از 98 درصد مردم ایران را تشکیل میدادند تنگ کرده بودند. حال که ورق برگشته خود را مظلوم جلوه می دهند و اظهار می کنند که فقط به آیین و دستورات الهی عمل می کنند.
اینجا عقل من و شماست که می تواند حقیقت را از باطل جدا کند تا به گمراهی کشیده نشود، اگر باطن هر چیز را نتوانیم دریابیم ممکن است در گرداب آن فرو رویم و دیگر راه برگشتی وجود نداشته باشد.
 

 

خواندن 55 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی