چاپ کردن این صفحه

تا کنون ندیده ونشنیده اید : جایگاهی که جناب میرزا بهاء برای خود قائل شد

یکشنبه, 27 مهر 1399 05:28 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

کوتاه خواندنی :

بهائیت در ایران : میرزا بهاء با اینکه در اول کار، خود را پیامبر و فرستاده ی خدا می دانست، در آخر کار به خود ترفیع داده، خلاف پیامبران دیگر عمل کرده و خود را خدا و معبود معرفی کرده است. متاسفانه عده ای هم که از اول فریب این پیامبر دروغین را خورده بودند، باز به گمراهی خود ادامه دادند.

 

آری این معنی در مسلک بهائیت رنگ رسمیت به خود گرفته و جزو وظائف و فرائض عباد بهاء شمرده می شود و ما برای نمونه چند قسمت از کلمات این طایفه را در اینجا نقل می کنیم.
در زیارت نامه جمال قدم که میرزا بهاء است (مجموعه مبارکه ص2) می گوید: اشهد ان بجمالک ظهر جمال المعبود و بوجهک لاح وجه المقصود و بکلمة من عندک فصل بین الممکنات- شهادت می دهم به اینکه چهره ی معبود به اجمال تو ظاهر گردید و وجه مقصود به ظهور سیمای تو آشکارا شد و بواسطه ی کلمه ی تو در میان ممکنات تفصیل داده شد.
و در دروس الدیانة (درس نوزدهم) می گوید: و اما در وقت تلاوت آیات و خواندن مناجات رو به قبله بودن واجب نیست به هر طرف روی ما باشد جایز است ولکن در قلب باید متوجه به جمال قدم (میرزا بهاء) و اسم اعظم باشیم، زیرا مناجات و راز ونیاز ما با او است و شنونده ای جز او نیست و اجابت کننده ی غیر او نه.
پس طوری که ملاحظه می فرمائید: در این کتاب (که
  کلیات تعلیمات و اصول مسلمه بهائیت درآن نوشته شده است) به جز معبود بودن میرزا مقامات و مراتب دیگری نیز برای او اضافه نموده و می گوید: شنونده ی راز و نیاز و اجابت کننده ی آنها بجز میرزا شخصی در جهان نیست.
باید به این عقیده آفرین گفت.
واقعا جای حیرت و شگفت است که: در این عصر روشن (به قول مردم عصر مشعشع و قرن اتم) نادانی و جهالت و تاریکی به اندازه ی بر قلوب مردم مستولی گردد، و به اندازه ای از حق و حقیقت و معرفت و روحانیت مهجور و محجوب شوند که روی بدرگاه پوسیده و وجود محدود و مقام تیره و تاریک میرزا بهاء آورده، و او را شنونده ی راز و نیاز و جواب دهنده بینند.
شخصی که به قول خود پیوسته تحت سلاسل و اغلال و در قعر سجون بوده، شخصی که صدها تقلب و خیانت و جنایت های تاریخی و علمی در نوشته های او دیده می شود، شخصی که در زیر خاک عکا پوسیده شده است، شخصی که به جز خود خواهی و خود بینی اندیشه ی نداشته است، شخصی که بر خلاف همه ی ادیان الهی سخن می گفته
  است: به قول بهائیان معبود و مسجود عالمیان است.
آری عبدالبهاء چون سخافت و رکاکت این مطلب را فهمیده، تصمیم می گیرد این موضوع را در حدود امکان اصلاح نماید.(1)

1- محاکمه و بررسی باب و بهاء صفحه ی 72 و 73

خواندن 58 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

Super User

آخرین‌ها از Super User