اگر علی محمد قائم بود!!!!

چهارشنبه, 28 آبان 1399 09:46 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران : مهم ترین کتاب حسین علی نوری کتاب اقدس و ایقان است و در هر دو کتاب در میان بهائیان دارای احترام ویژه ای است. کتاب ایقان که چندین بار توسط لجنه نشر آثار بهائی تصحیح شده است حاوی مطالبی است که بخشی از آن در ارتباط با اثبات قائمیت علی محمدی شیرازی است.این کتاب درآخرین سالهای اقامت وی در بغداد نگاشته شده است.این بحث برای حسین علی نوری ومبلغین بهائی حائز اهمیت بوده است که بتوانند اثبات کنند علی محمدشیراز  آخرین اما شیعیان یعنی حجت بن احسن مهدی است. کسی که با آمدنش جهان را از عدل داد پر خواهد کرد.

مبلغین بهائی این اصل مهم شیعی را به دیده تحقیر نگریسته و با کنایه و ریشخند در کتابهای مختلفی نوشته و سخنرانی ها متفاوتی ایراد کرده اند. هم اکنون هم در مناظرات و گفتگوهای چهرهای و جلسات خانگی این بحث با آب و تاب مطرح می شود و چنین وانمود می کنند که این اصل امری موهوم در جهان تشیع است.

بحث مهدویت امری کلی و در همه ادیان و آئین ها چنین حقیقتی مورد آرزو بوده است هر کدام از دین مسیح و یهود و زردشت و حتی آئین های شرقی ، منتظرمصلحی هستند که خواهد آمد و هزاران سال است که به این امید زندگی کرده اند. ولی بهائی ها می گویند این شخص همان علی محمد شیرازی است در سال 1260 ظهور کرده و پس از چندی مرده است بنابراین دین اسلام با آمدن منجی اش به نهایت خود رسیده است و دین جدید ظهور کرده است.

این دین جدید به نبوت حسینعلی نوری در عصر روشنگری و دنیای مدرن و با بیانی متناسب با اندیشه بشر معاصر ظهور کرده است و قرار است که خود زمینه ساز عدل و انصاف و پیشرفت باشد.البته می توان عین سخنرانی ها و گفتگو ها و نوشته های بهائی را به عینه در همین سالها دید.

علی محمد شیرازی از خطه فارس و پدر و مادری معروف و مشغول به کاسبی و تجارت پارچه است د رعین حال در مکتبخانه  یک فرد  شیخی مسلک درس می خوانده  و پس از عزیمت به نجف با همراهی ملاحسین بشروئی در کلاس کاظم رشتی که او نیز یک سیخی است ، شرکت می کند و پس از مدتی دعوی بابیت و سپس قائمیت می کند. البته این گفته توسط خود او در چند جا ذکر شده و در چند جا مردود شده و حتی مدعی آن کافر شمرده شده است. کتاب صحیفه عدلیه نوشته علی محمد شیرازی است که بهترین سندی است که در رد این ادعا و گفته توسط خود وی نوشته شده است. ولی حسینعلی نوری تاکید دارد که وی همان قائم است. پس با طرح این مباحث ، وی از شیراز با ارائه یک توبه نامه رانده و به اصفهان عزیمت کرد و تحت حمایت دفتر کنسول روس در اصفهان قرار می گیرد. گرجی خان روسی پس تدارک اقامتگاه برای علی محمد مقادیر قابل توجهی پول به او هدیه داد . و از او در مقابل شاه قاجار حمایت نمود. ولی سرانجام  علی محمد زندان تبریز و ارائه توبه نامه مشهوری است که توسط وی نگاشته و هم اکنون در مجلس شورای اسلامی موجود است.

البته بهائیان با همین ادعا راه خود را ادامه می دهند و هم چنان می پندارد که علی محمد شیرازی امام زمان مسلمین است غافل از این که هیچ سندی به جز نوشته هایی از برخی از مبلغین بهائی و ادعاهای واهی حسینعلی نوری در دست ندارند.    

چگونه ممکن است که ادامه دهنده راه حضرت نبی اکرم اسلام و امیرالمومنین علی مردی بی هویت با اندکی دانش بی تقوا باشد.در جائی که قرار است منتهای راهی قرار بگیرد که قرآن کریم محور آن است. این تفکر نتیجه نامیمون اجتماع دشت بدشت بود که حتی بابیان از آن بیزاری جستند ولی حقیتا چنین رخ داد ننگی که به هیچ وجه در تاریخ پاک نگردید.

بعد از بشارت خاتم رسولان حضرت محمد (ص) اولین باری است که با ادعای آمدن شریعتی نو از سوی خدا احد و واحد همه مباحث و تعالیم انبیاء گذشته ، ناباورانه مورد حمله قرار میگیرد . مدعی دروغین  این بار در قامت یک آدم معلوم الحال ظهور می کند و مورد پرستش عده ای نادان قرار می گیرد. این ادای سراپا دروغین را در کنار تناقضات پی در پی اصول و احکام که قرار دهیم درک خواهیم کرد که همان دول استعمارگری که چشم به منابع غنی کشورهای مسلمان نشین خصوصا در خاورمیانه دوخته بودند تنها راه چپاول منابع را اعتقادات اسلامی شیعی و سنی میدیدند . پس برای هر کدام نسخه ای طراحی و اجراء کردند . در کشورهای دارای مذهب اهل تسنن انگلیس با پرچم محمد بن عبدالوهاب و در کشور ایران بعنوان پرچمدار مذهب شیعه استعمارگر روس تزاری  علی محمد باب را ساخته و پرداخته کردند که هدف اصلی آن شکستن مقاومت ملت بود که بر پایه اعتقادات آنها شکل گرفته بود . 

زمان ثابت کرد که ممکن است در مقاطعی ادعاهای دروغین بتوانند برخی مردم را انهم در سطحی بسیار محدود فریب دهند ،اما این مردم با توان اعتقادی خود آنها را پس خواهند زد .

 

خواندن 46 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی