سناریوی تکراری برای حمایت از بهائیت ( بخش دوم ) سرکار خانم وسمقی بعنوان یک کارشناس حوزه ادیان و حقوق اسلامی کمی تاریخ بخوانید

شنبه, 08 آذر 1399 07:11 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران : ادامه از بخش اول

0000

بابیان در عراق  با پیگیری حسینعلی نوری تابعیت عثمانی گرفتند و پس از درگیری بین دو برادر و افتضاه های شخصیتی بین این دو دولت عثمانی دوبردادر را از هم جدا و حسینعلی نوری را که داعیه جانشینی علی محمد باب را داشت را به بندری در سرزمینهای اشغالی فعلی در فلسطین بنام عکا فرستادند .

بعد از فوت حسینعلی عباس افندی ملقب به عبدالبها رهبری بهائیان را بر عهده میگیرد . مهمترین تحول در این زمان اشغال فلسطین توسط ارتش انگلیس و استقرار یهودیان در منطقه با هماهنگی انگلستان بود . اما نکته جالبش اعطای لقب سر به عباس افندی بخاطر کمک شایان به ارتش انگلیس برای این اشغال بود . نمیدانم سرکار خانم وسمقی چگونه و با چه توجیهی میخواهند این خدمت را با آنچه در فلسطین در طول مدت بیش از 70 سال انجام گرفته نادیده بگیرد .

دقت کنید :

" سال ۱۸۸۲م، انگلستان مصر را اشغال كرد، مصادف بود با آغاز جنبش صهیونیسم. این جنبش در سال ۱۸۹۷م، پس از كنگره بال سوئیس اعلام موجودیت كرد. در سال ۱۹۰۲م، حكومت آرتور بالفور (نخست وزیر انگلیس) تصمیم گرفت تا در شرق آفریقا و منطقه عریش،وطنی به یهودیان اختصاص دهد، اما تلاش‌های وی ناموفق ماند. در سال ۱۹۰۳ م، بعضی یهودیان درباره تأسیس كشوری برای خود در سینا با حكومت انگلیس مذاكره کردند. این كار می‌توانست زمینه را برای دستیابی و تسلط بر فلسطین فراهم كند. پس از آن، هرتزل، بنیانگذار صهیونیسم، به انگلیس اعلام كرد كه تنها راه حل مشكل یهودیان، ایجاد وطنی برای پناه دادن به مهاجران یهودی است. این اندیشه در غرب، به ویژه در شخص بالفور، تأثیر فراوان گذاشت. 

انگلیس‌ها پس از پایان اشغال فلسطین در سال ۱۹۱۸م، ادارة، بدون درنگ، برای انتقال صهیونیست‌ها به فلسطین، درها را بازگذاشت و آنان را برای اسكان و استیلا بر این زمین‌ها یاری داد. در همان حال، به سربازان داوطلب یهودی در لشكر ژنرال آلن بی اجازه داد تا با اسلحه سبك خود به فلسطین انتقال یابند.

در سال ۱۹۴۶‌م، هنگامی كه حكومت انگلیس اطمینان پیدا كرد كه زمینه لازم در مجامع بین‌المللی برای تأسیس دولت یهودی در فلسطین آماده شده است، با تفاهم و همدستی آمریكا و جنبش جهانی صهیونیسم، مسأله را در سازمان ملل متحد ـ برای یافتن راه حلی ـ مطرح كرد. به این ترتیب بود كه قطعنامة تقسیم فلسطین در تاریخ بیست و نهم نوامبر ۱۹۴۷م، صادر شد. وقتی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد دربارة تقسیم فلسطین رأی گیری می‌شد، انگلیس، علی‌رغم داشتن نقش اول و اصلی در طراحی و زمینه‌سازی تقسیم و سپس اجرای آن، رأی ممتنع داد. زیرا اطمینان داشت كه این طرح اكثریت آرای لازم را به دست خواهد آورد. انگلیس این موضع‌گیری را برای فریب عرب‌ها و مسلمان‌ها اتخاذ كرد، تا به آنها بقبولاند كه در جنایت تقسیم فلسطین دست نداشته است."

و حالا جناب عباس افندی بخاطر همین خدمت به اشغال سرزمین فلسطین از دولت این کشور نشان سر دریافت میکند.

سرکار خانم وسمقی اگر زره ای تدین واعتقاد در وجودتان باقیمانده ، باید مروری داشته باشید به جنایاتی که رژیم صهیونیستی در سرزمینهای اشغالی بر سر مسلمانان آورده است . چگونه فردی میتواند ادعای اعتقاد به دمکراسی داشته باشد و رفتار رژیم صهیونیستی را بپذیرد . توجه کنید که بپاس خدمتی که جناب عبدالبها به تاسیس رژیم صهیونیستی انجام داد از همان زمان مقر اصلی تشکیلات بهائیت تحت عنوان بیت العدل در شهر بندری حیفا ایجاد و در حال حاضر و صد البته با کمکهای دولتی اسرائیل این مقر به یکی از مناطق اصلی هدایت و رهبری و در ضمن گردشگری این فرقه تبدیل شده است .

اما بهائیان ایران باز هم به جنایات خود علیه مردم ایران  با حمایت رژیم پهلوی وخصوصا پهلوی دوم ادامه دادند . بدلیل حجم این جنایان وخیانتها ، تیتر این اقدامات را جهت اطلاعتان می آورم .

·         ترور محمدتقی برغانی معروف به شهید ثالث سال 1262 با مسئولیت زرین تاج  وحسینعلی نوری

·         شورش بابیان قلعه طبرسی حدود شوال ۱۲۶۴ تا حدود رجب ۱۲۶۶ به رهبری  ملامحمد علی بارفروش

·         شورش بابیان در زنجان 1266 با هدایت ملا محمد علی زنجانی

·         شورش قلعه نیریز 1271 به رهبری سید یحیی دارابی

·         ترور نافرجام ناصرالدین شاه 1268 با مسئولیت ملا علی ترشیزی

·         طراحی ترور امیر کبیر  1268 که بدلیل دستگیرذی عاملان انجام نشد وبعد از این دستگیری بود که کمیته ترور بابیانتحت عنوان کمیته مجازان با مسئولیت اسدالله خان ابوالفتح زاده شکل میگیرد .

·         ترور های مرموز ایندوره تحت عنوانکمیته مجازات انجام میگرفت ازجمله ترور میرزا اسماعیل خان رئیس اداره غله و ترور میرزاعبدالحمید خان متین السلطنه مدیر روزنامه عصر جدید .

·         قتل عام ابرقو 1370 قمری بدستور رهبر بهائیان یک خانواده ( پیر زن و پنج فرزندش در روستای ابرقو بشکل وحشیانه ای با بیل و گلنگ تکه تکه شدند . توصیه میکنم مطالب مربوط به این جنایت را از فضای مجازی دریافت ومطالعه کنید تا ثابت شود مدعیان صلح عمومی و وحدت عالم انسانی چگونه با ملت ایران رفتار کردند .

·         حضور برنامه ریزی شده پیروان بهائیت در سرویس اطلاعاتی پهلوی دوم (ساواک ) امثال پرویز ثابتی رئیس اداره کل سوم ( امنیت داخلی ) ساواک . فریدون توانگر معروف به آرش از بازجویان خشن و مامور شکنجه عنصر مذهبی . سرهنگ شیروانلو ،تیمسار احسنی و....

·         نقطه عطف حمایت بهائیان از رژیم پهلوی دوم در مقابل انقلابیون بهمن 57 شکل گرفت  22 آذر 1357 روستای سعدی شیراز .به رگبار بستن مردم انقلابی این روستا توسط استوار صفات الله فهندژ یک بهائی متعصب ، در این اقدام 43 نفر شهید میگردند وتعدادی نیز مجروح و توسط مردم از محل خارج میشوند.

·         و....

این در حوزه اقدامات جنایتکارانه پیروان فرقه ضاله بهائیت در مدت ظهور و بروز این فرقه تا وقوع انقلاب اسلامی بود . اما فرقه در دوجهت سیاسی و اقتصادی هم در این دوران خصوصا در زمان حکومت پهلوی اول و دوم اقدامات گسترده ای را داشته اند .

در حوزه سیاسی : نفوذ عناصر سیاسی به دربار همچون تیمسار عبدالکریم ایادی پزشک مخصوص شاه و از نزدیکترین بهائیان نزدیک به محمد رضا شاه و سپهبد اسدالله صنیعی  اجودان و ریس دفتر محمد رضا و.... بهائیان در یک طراحی دقیق آموزش و پروش را هدف قرار داده و وزیری بهائی بنام فروخ رو پارسا از سال 1347 تا سال 1354 با استفاده از نفوذ هویدا  بر این وزارتخانه گماردند . برنامه راهبردی بهائیت ایجاد شبهه در اعتقادات و در نتیجه ارائه آموزشهای بهائی در سیستم آموزشی کشور در لایه پنهان این مدیریت بود .

بعدها تشکیلات بهائیت با نفوذ افراد یاد شده امیر عباس هویدا که یک بهائی تمام عیار بود را بعنوان نخست وزیر به محمد رضا  معرفی و او نزدیک به 13 سال در پست نخست وزیری جاده صاف کن فعالیتهای اقتصادی بهائیان بود .

در حوزه اقتصادی هم بهائیان در این دوران با استفاده از نفوذ عناصر خود در دربار توانستنند بنیه اقتصادی خود را بهبود بخشند فعالیت حبیب الله ثابت پاسال و هژبر یزدانی نمونه این اقدامات است . این معرفیها فقط ارائه یک تیتر است باید رفت مطالعه کرد و دید چگونه فردی با یک کامیون بعنوان محل امرار معاشش  به ثروتی میرسد که بودجه یکساله حکومت پهلوی از آن کمتر است .

سرکار خانم وسمقی این شرایط ظهور و بروز فرقه ضاله بهائیت تا مقطع انقلاب اسلامی ایران در سال 57 بوده است.توضیحات بیشتر را باید از کتب و  مراجعه به اسناد بیابید . اما به نظرم میتوان نتیجه گرفت که ، مار پر خط و خالی که به دروغ مدعی صلح عمومی و وحدت عالم انسانی است ، چه جنایاتی را مرتکب شده ، تا به اینجا برسد.  بهائیان اگر در محدودیتی قرار گرفته اند سزای جنایت خود علیه ملت مسلمان و  مظلوم ایران را پس میدهند . اگر در ایران زندگی میکنند صرفا رأفت اسلامی است و اگر این نبود مردم انقلابی خوب میدانستنند با این جنایتکاران چه برخوردی داشته باشند . باز هم تکرار میکنم که بجای نتیجه گیری سریع در موردی که اصلا اطلاعی از آن ندارید مناسب است که مطالعه و تحقیق کنید و اگر ایقان . بیان و اقدس و... مطالعه کردید و با جملات فریبنده آن از خود بیخود شده اید ، کتب با موضوع بهائیت از زبان غیر بهائیان هم در فهرست کتابهای در انتظار مطالعه خود قرار دهید .

نکته دیگر اینکه شما به هر دلیلی در جریان فکری مقابل نظام اسلامی قرار گرفته اید . و استاد دانشگاه هم هستید آیا در کلاس درس هم اینگونه قضاوت میکنید ومطالب را به دانشجویان منتقل مینمائید که اگر این باشد این خود نوعی عمل مجرمانه است که در حق فرزندان این آب خاک انجام میدهید  .

حامد محمودی آذر 99 

خواندن 34 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 03 دی 1399 05:32

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی