گوشه‌ای از تاریخ وحشی‌گری «بهائیان» در ایران از نگاه یک کاربر توئیتر

دوشنبه, 29 دی 1399 05:47 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران : فریدون آدمیت در مورد قساوت شورشیان بابی می‌نویسد: اسیران جنگی را دست و پا می‌بریدند و به آتش می‌سوختند.

یکی از کاربران توئیتر در صفحه شخصی خود نوشت: بهاییت و بهائیان امروزه ادعای صلح و پرهیز از خشونت دارند، ولی واقعیت اینه تاریخ این فرقه پره از قتل‌ها و وحشیگری‌های اعضای این فرقه علیه بشریت و بخصوص مسلمانان.
به برخی از این جنایات اشاره می‌کنم: 

۱) ۱۳دی۱۳۲۸ شش مرد از اعضای این فرقه جعلی به خانه صغرا خانوم حمله می‌کنند. بیوه زنی۵۰ساله (در یزد) که چند سالی بدون همسر و با۳دختر (هشت، یازده و چهارده ساله) و۲پسر (شش و پانزده ساله) زندگی می‌کرد. ۶ مرد بهایی صغرا و تمام اعضای خانواده‌ش رو با بیل و تبر مثله و قتل عام کردن. جرم صغرا تنها تلاش برای مقابله با مبلغ بهاییان در ابرقو و روشنگری علیه این فرقه تبهکار بود، جرمی که به قیمت از دست دادن جان خود و خانواده‌اش تمام شد. اهمیت این حادثه به اندازه‌ای بود که آیت‌الله بروجردی، به امام خمینی ماموریت داد تا با شاه ملاقات کند و نظر مرجعیت شیعیان پیرامون این فرقه ضاله را به گوش شاه برساند. (ماوقع ملاقات امام با شاه در این مقال نمی‌گنجد)

۲) سلیمان برجیس، پزشک یهودى در۳۱سالگی بهایى شده بود. در کاشان علاوه بر طبابت، داروخانه هم داشت و ظاهراً در کارش هم مهارت داشته. البته این مهارت برای مسلمانان طور دیگری استفاده می‌شد! مسلمانانی که ضد بهائیت بودند رو با داروى جعلی مى‌کشته. حدود صد نفر از مسلمانان کاشان در اون زمان.

۳) قتل‌های بهاییان تنها به مسلمین ختم نشده و حتا کسانی از خودشون که از اسرار بهاییت خبردار شدن رو هم کشتن. ادوارد براون نوشته: نصیر بغدادی معروف به مشهدی عباس در بیروت، آدمکش حرفه‌ای و مزدور میرزا حسینعلی بهاء و عباس افندی بود و بدستور آن‌ها چند نفر رو ترور کرد. از جمله: ملا رجبعلی قهیر از خویشان نزدیک سببی علی‌محمد باب که از برخی اسرار پیدایش بابی‌گری مطلع بود. فریدون آدمیت در مورد قساوت شورشیان بابی می‌نویسد: اسیران جنگی را دست و پا می‌بریدند و به آتش می‌سوختند.

چگونه میتوان با این کارنامه سیاه دم از صلح عمومی زد .

 

خواندن 37 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی