ادعائی دروغین از مجری امپراطوری دروغ پراکنی

سه شنبه, 05 اسفند 1399 06:31 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران : حسن موقر بالیوزی بنیانگذار، مدیر و اولین گوینده بخش رادیو بی بی سی فارسی از پیروان فرقه بهائیت است که به مدت بیست و سه سال (1316 تا 1339) رئیس محفل بهائیان انگلستان بود. وی که یکی از ایادیان امرالله بشمار می رفت، در روز پنجشنبه 23 بهمن 1359 در سن 71 سالگی در لندن از دنیا رفت.

وی که از مریدان و طرفداران سفت و سخت میرزا حسینعلی نوری مازندرانی (بهاءالله) مؤسس فرقه بهائیت بود، همانند دیگر پیروان حسینعلی بهاء او را پیامبری از پیامبران الهی می دانست که از جانب خدا برانگیخته شده و بر او وحی می شد! موقر بالیوزی در کتاب خویش بهاءالله شمس حقیقت صفحه 107 در این مورد می نویسد:

«حضرت بهاء الله در باره لحظاتی که پی به بعثت و مأموریت الهی خویش بردند چنین می فرماید :در ایام توقف در ارض طاء (طهران) اگر چه نوم از زحمت سلاسل و روائح منتنه قلیل بود و لکن بعضی اوقات که دست می داد احساس می شد از جهت اعلای رأس چیزی بر صدر می ریخت بمثابه رودخانه عظیمی که از قلّه جبل باذخ رفیعی بر ارض بریزد و به آن جهت از اعضاء آثار نار ظاهر و در آن حین لسان قرائت می نمود آنچه را که بر اصغاء آن احدی قادر نه . در شبی از شبها در عالم رؤیا از جمیع جهات این کلمه علیا اصغا شد إنّا ننصرک بک و بقلمک لا تحزن عمّا ورد علیک ولا تخف انک من الآمنین سوف یبعث الله کنوز الارض….».

صفحه 107 کتاب بهاءالله شمس حقیقت بالیوزی

در باره این کلام میرزا چند نکته حائز اهمیت است. اول اینکه ایام توقف میرزا حسینعلی در زندان تهران از ماه مرداد تا آذر 1231 شمسی بود. بعد از اینکه چند نفر از پیروان علی محمد باب قصد ترور ناصرالدین شاه را داشتند و به این کار اقدام کردند، اما موفق نشدند. در پی این ترور نافرجام تعدادی از بابیان بازداشت و روانه زندان شدند که میرزا حسینعلی نوری نیز یکی از این افراد بود. میرزا حدود چار ماه در زندان بسر برد تا اینکه با دخالت مستقیم سفیر روس از زندان نجات پیدا کرد و آزاد شد.

دوم اینکه چرا حسینعلی همان وقت اعلام نکرد که من مبعوث به رسالت شدم؟ در حالی که وی در آن وقت یک بابی بود که از ترس جانش برادرش یحیی را جانشین علی محمد شیرازی می دانست. اگر میرزا نزد شاه قاجار مدعی می شد که من پیامبر هستم و در زندان به من وحی شده است، شاه قاجار قطعاً بخاطر این ادعای کذب او را زنده نمی گذاشت؟

سوم اینکه میرزا حسینعلی یازده سال بعد از تبعید در بغداد ساکن بود. سپس در باغ نجیب پاشا اظهار من یظهره اللهی کرد، چند سال بعد از آن ادعای وحی در زندان را مطرح نمود. آیا باید ادعای اول (من یظهره الله) او را باور کرد یا ادعای دومش (نبوت و رسالت) را و یا ادعای سوم یعنی ادّعای الوهیت او را؟ آیا صرف ادعای نبوت از شخصی قابل قبول است یا باید معجزه هم داشته باشد تا صدق گفتار او را ثابت کند که به اعتراف تمام بهائیان میرزا حسینعلی نوری فاقد معجزه بوده است.

آیا ادعای نبوت با خاتمیت پیامبر اسلام سازگاری دارد؟ ادعای نبوت میرزا در حالیست که خاتمیت پیامبر اکرم صلوات الله علیه و آله از مسلمات تعالیم قرآن است. عقیده مسلمانان به خاتمیت حضرت محمد صلی الله علیه و آله و به اینکه پیامبر اسلام آخرین پیامبر و دین اسلام آخرین دین الهی است و تا پایان جهان باقی و جاوید خواهد بود، سخنی نیست که به دلخواه گفته شده و بر حدس و گزافه مبتنی باشد؛ بلکه ریشه قرآنی و روائی دارد که در بحث خاتمیت در همین وبسایت به آن پرداخته شده است.

 

خواندن 47 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی