چرا بهائیان عامل استقرار یهودیان در سرزمین فلسطین نامیده میشوند ؟

یکشنبه, 16 خرداد 1400 08:03 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران : سوال همیشگی مردم مسلمان چه شیعه و چه سنی در حوزه رژیم اشغالگر قدس این بوده و هست که براستی صهیونیستها که جناح افراطی یهودی بودند و توهم حکومت نیل تا فرات را داشته و دارند چگونه در سرزمین فلسطین استقرار پیدا کردند .  به نقشه بالا بدقت بنگرید از زمان حضور صهیونیستها در سرزمین اشغالی تا سال 2020 روند اشغال کاملا مشخص شده است . در مجموع عواملی که در استقرار رژیم صهیونیستی در فلسطین موثر بوده اند نام فرقه ضاله بهائیت خصوصا شخص عبدالبها (عباس افندی ) کمتر ذکر میگردد .

سه سال پیش در تاریخ 30 اکتبر 2017 م، نهاد رهبری بهائیت موسوم به بیت العدل، اقدام به انتشار بیانیه‌ای کرد که در آن، هرگونه انتساب رسانه‌ی «بهائی نیوز» (با مدیریت مرتضی اسماعیل‌پور)، به تشکیلات بهائیت را منکر شد و با ماهیت فعالیت‌های وی مخالفت و دستور به قطع ارتباط بهائیان با او را صادر کرد.(1)
چندی بعد اسماعیل‌پور نیز با انتشار
 پیامی ویدیوئی، پرده از حمایت و تشویق بیت العدل از خود، در طول چهار سال فعالیتش برداشت و ارسال اطلاعات غلط به بیت العدل را عامل برخورد با خود دانست! البته هرچند پس از چهار ماه تنبیه و تعلیق، این رسانه مجدداً فعالیت خود را از سر گرفت، اما به راستی علّت موضع تند نهاد بیت العدل نسبت به بهائی‌نیوز چه بوده است؟!
با اندکی تأمل شاید بتوان علّت برخورد تُند تشکیلات بهائیت با این نوکر وفادارش را سوتی تاریخی و خطای راهبردی این رسانه در مصاحبه‌ی رسمی با یک مسئول رسمی رژیم صهیونیستی عنوان کرد. در بخشی از این مصاحبه، که دکتر "سلی شاهور (
Soli Shahvar)" (رئیس مرکز مطالعات ایران و خلیج فارس اسرائیل) با اسماعیل‌پور انجام داد، به نقش راهبردی بهائیان در یهودی سازی فلسطین و زمینه‌سازی اشغالگری صهیونیست‌ها اعتراف کرد و از دلالی عمده‌ی بهائیان در خرید زمین‌ها از اعراب برای یهودیان پرده برداشت.(2)
اما انتشار
 اعتراف این مقام صهیونیستی از همکاری بهائیت با اسرائیل در حالی بود که تشکیلات بهائیت همواره تلاش دارد تا هرگونه پیوند خود با این رژیمِ غاصب را انکار کند!
حال می‌توان فهمید که علّت ملاقات و مذاکرات عبدالبهاء با بن زوی (از فعالان صهیونیسم که بعدها رئیس جمهور اسرائیل نیز شد)،
 چهل سال قبل از تشکیل دولت اسرائیل (حدود سال 1909 م) چه بوده است.(3)
و یا این‌که پیشگویی
 عبدالبهاء در خصوص سلطنت یهود در فلسطین از کجا نشأت می‌گیرد: «این‌جا فلسطین است، اراضی مقدسه است. عن‌قریب (به زودی) قوم یهود به این اراضی بازگشت خواهند نمود، سلطنت داودی و حشمت سلیمانی خواهند یافت. این از مواعید صریحه الهیه است و شک و تردید ندارد. قوم یهود عزیز می‌شود و تمامی این اراضی بایر، آباد و دایر خواهد شد. تمام پراکندگان یهود جمع می‌شوند و این اراضی، مرکز صنایع و بدایع خواهد شد، آباد و پرجمعیت می‌شود و تردیدی در آن نیست».(4)
و یا این‌که چرا رژیم غاصب صهیونیستی
 در کنار اخراج مسلمانان از سرزمین مادری‌شان، به بهائیت امتیاز داده و به قول شوقی افندی: «(هر) شعبه‌ای به نام موقوفات بهائی در فلسطین دایر شد و هر چیزی که به جای دیگر به نام مقام متبرکه بهائی به اَراضی مقدسه می‌رسید، از پرداخت مالیات معاف بودند».(5)
آری؛ این اعتراف تاریخی و خطای راهبردی به قدری برای تشکیلات بهائیت گران تمام شد
 که ناچار، به بهانه‌ی واهی (: نظیر سیاسی بودن فعالیت این رسانه، یعنی دقیقا همان فعالیتی که اکثر رسانه‌های وابسته به تشکیلات بهائیت انجام می‌دهند و همان فعالیتی که بهائی نیوز پس از مجوز دوباره، آن را پیگیری می‌کند)، نوکران خود را در این رسانه به مدّت چهار ماه تعلیق کرد.

البته قبل از این هم بهائیان خصوصا جناب عبدالبها خدمات شایانی در اشغال این سرزمین توسط انگلیسیها انجام داده بود و بنابر آنچه در تاریخ آمده به همین جهت ،خدمت به ارتش انگلیس ، بود که نشان سر دریافت نمود . فراموش نکنیم در کمتر از بیش از هفتاد سال چه فجایعی در این سرزمین مقدس توسط رژیم کودک کش و جانی بر علیه ساکنان مسلمان آن رقم خورد . این رژیم وحشی با سلاحهای امریکائی و در سایه حمایتهای بین المللی توانسته تا کنون تقریبا تمامی این سرزمین را بجز قسمت اندکی به اشغال در آورد ولی باید گفت وعده حق نزدیک است و بزودی نیست و نابود خواهند شد و روسیاهی بهائیت نیز به صورت رهبران آن نمایان خواهد شد .

حامد محمودی

پی‌نوشت:
1- دارالإنشاء بیت العدل، خطاب به خانم دور اندیش (در ایالات متحده آمریکا)، مورخ: 30 اکتبر 2017.
2- جهت مشاهده‌ی ویدئو،
 کلیک کنید...(link is external)
3- مجله‌ی اخبار امری، ارگان رسمی بهائیان، شماره: 3، ص 8.
4- حبیب مؤید، خاطرات حبیب، طهران: مؤسسه‌ی ملّی مطبوعات امری، 109 بدیع، ص 20.
5- شوقی افندی، توقیعات مبارکه، مؤسسه‌ی ملّی مطبوعات امری، 125 بدیع، ص 85.

 

خواندن 21 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی