×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 667

بهائیت

پنج شنبه, 09 دی 1395 11:36 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم
بهائیت در ایران:همه ی علمای اسلام، اعم از شیعه و سنی معتقدند که فرقه ی بهائیت، گروهی مرتد وخارج از دین هستند وجزو هیچ یک از شرایع سابقه نمی باشند وهر گونه معامله با آنها باطل است؛ چنان که در فتاوی مراجع عظام تقلید ، موضع علمای شیعه درباره این گروه به صراحت و وضوح بیان شده است وعلمای اهل سنت نیز با علمای شیعه دراین باره اتفاق نظر دارند. منشأ این اتفاق نظر علما، اعتقادات وافکار وعملکرد این فرقه است؛زیرا آنان به پرستش وعبادت حسینعلی بهاء روی آورده وبه حلول خدا در وجود وی، معتقد شده وختم نبوت را- که از ضروریات دین مبین اسلام است-انکار کرده وقائل به نبوت مفسدی چون علی محمد باب وحسینعلی نوری شده اند.این اثر تألیفی است درخصوص علل پیدایش فرقه ضاله بهائیت، بررسی اعتقادات منحرف آنان و دلایل رد این فرقه ضاله که توسط عباس مهدوی فربه رشته تحریر درآمده است..

این کتاب  از سایت بهائیت در ایران قابل دریافت است.

 

دانلود 

خواندن 1305 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

محتوای بیشتر در این بخش: « واکاوی سه فرقه غلو پژوهی »

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی