×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 667

پیش به سوی بهشت!

پنج شنبه, 09 دی 1395 11:51 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران: نگارنده در كتاب ابتدا، از چگونگی پیدایش فرق "بابیه" و "بهائیه" با نظری اجمالی بر تاریخ شیخیه و روسای آن، سخن می‌راند. سپس به حوادث تلخی كه پس از قوت یافتن بهائیان در گوشه و كنار ایران رخ می‌دهد، اشاره می‌كند كه از آن جمله است: حادثه اطراف كاشان و ایجاد جلسات تبلیغی بهائیان در این دیار توسط مبلغی با نام "سلیمان برجیس".

در ادامه نگارنده شركت كردن خود در سمیناربهائیان زرك (خیرالقری) و سخنرانی در این مراسم، نیز مناظره بایكی از مبلغان بهائی در این مراسم را تبیین می‌نماید. "خاطرات مسیح الله رحمانی" - از مبلغان برجسته‌ی جنوب خراسان پس از گرویدن به اسلام با عنوان "راه راست" در بخش دوم كتاب درج شده است . پایگاه بهائیت در ایران بدلیل اهمیت موضوع ، قسمتی از بخش اول این اثر ارزشمند  (وقایع اشاره شده در اطراف کاشان) را جهت بهره برداری کاربران محترم عینا از کتاب می آورد .

این بخش از کتاب  از سایت بهائیت در ایران قابل دریافت است.

 

دانلود 

خواندن 1375 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

محتوای بیشتر در این بخش: « آواز دهل شمشیر برّان »

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی